نگاه بخش دولتی معطوف به حمایت از بخش خصوصی در حوزه گردشگری است

فرداد پرواز

3 آبان 1396


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، با اشاره به سیاست‌های حمایتی و تشویقی برای فعالان گردشگری از هموارتر شدن مسیر حرکت در عرصه گردشگری استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، «مرتضی آبدار» در نشست بررسی راهکارهای تسهیل تورهای ورودی،با اعلام این مطلب گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، نگاه بخش دولتی،معطوف به حمایت از بخش خصوصی در حوزه گردشگری است و تلاش برای کسب عناوین ملی و بین‌المللی به منظور معطوف شدن نگاه‌ها به تبریز است.

وی بیان کرد: تبریز ۲۰۱۸ یک فرصت تاریخی برای تبریز و استان است و نباید فراموش کرد که مسیر برای حرکت روبه‌جلو در صنعت گردشگری باز است،که باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

آبدار ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی در تبریز و استان با همه توان برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری و جذب گردشگران داخلی و خارجی به استان اقدام کرده‌ایم.

مرتضی آبدار با اشاره به تعریف پنج مسیر گردشگری در منطقه تاریخی شهر تبریز و پنج مسیر گردشگری در استان گفت: وظیفه و رویکرد دولت روانسازی امور و تسهیل‌گری در این حوزه است و بخش خصوصی باید برای استفاده حداکثری از فرصت مغتنم به دست آمده در سایه کسب عناوین جهانی برنامه‌ریزی کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز ۲۰۱۸ نقطه شروع در مسیر توسعه گردشگری استان است و باید سهم استان را در ورود گردشگران داخلی و خارجی را افزایش دهیم و در این راستا پیگیر جذب اعتبارات و مشوق‌های مندرج در قانون به منظور حمایت از بخش خصوصی فعال گردشگری هستیم.


http://www.isna.ir