نکات مهمی که کارمندان هتل می دانند و شما نمی دانید - قسمت اول

نکات مهمی که کارمندان هتل می دانند و شما نمی دانید - قسمت اول

کمتر کسی پیدا می شود که از اقامت در هتل لذت نبرد. چرا که نه؟ حضور در فضایی جدید و متفاوت که همه چیز برایتان محیا است. کسی تخت شما را مرتب کرده و اتاق را تمیز می کند و همچنین در حمل بار ها و چمدان هایتان به شما کمک می کند.

اگر می خواهید اقامت لذت بخش تری در هتل داشته باشید لازم است اطلاعات کاملی داشته و در این باره از قبل مطالعه کنید. ما در 2Safar ترفند های مناسبی برای استفاده ی هر چه بهتر از امکانات هتل در مقالات مختلف برای شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

2safar

همه ی اتاق های هتل شبیه هم نیستند.

ما می دانیم که هتل اتاق های استاندارد و همچنین اتاق های ویژه دارد. اما اگر فکر می کنید اتاق های استاندارد یک هتل تماماً شبیه به هم هستند اشتباه می کنید. هر یک از اتاق های هتل ویژگی های خاص خود را دارد. مثلاً یکی از اتاق ها ممکن است موکت نویی داشته باشد و موکت دیگری کهنه باشد. یک اتاق چشم انداز بهتری دارد و دیگری هیچ چشم انداز ویژه ای ندارد. یک اتاق سر و صدای زیادی دارد و به خیابان نزدیک است و دیگری ساکت و آرام است. بنابراین با داشتن این اطلاعات می توانید با کارمندان پذیرش هتل چانه بزنید و در چارچوب اتاق های استاندارد هتل بهترین اتاق را انتخاب کنید.

2safar

اگر اتاق هتل را از سایت های واسطه با قیمت ارزان بگیرید، اتاق بدتری به شما اختصاص داده می شود.

پذیرش هتل در هنگام چک این شما متوجه می شود آیا شما در رزرو هتل تخفیف گرفته اید یا خیر و اتاقی که برایتان انتخاب می کند متناسب با پولی است که پرداخت کرده اید. حتی گاهی این خود کامپیوتر هتل است که به طور اتوماتیک با توجه به شرایط رزرو شما اتاقی به شما اختصاص می دهد. اگر می خواهید اتاق خوبی در هتل داشته باشید بهتر است به جای استفاده از سایت های واسطه اتاق خود را مستقیماً از سایت خود هتل رزرو کنید.

2safar

می توانید با دادن انعام به قسمت پذیرش اتاق بهتری به دست بیاورید.

کارمندان هتل به خوبی می دانند کدام اتاق ها بهتر هستند و در انتخاب اتاق برای شما اختیار کاملی دارند. بنابراین هر چه با آن ها خوشرو تر و خوش رفتار تر باشید شانس اینکه اتاق بهتری به دست بیاورید بیشتر است. در ضمن انعام دادن نیز در این مواقع ضرری ندارد. با یک اسکناس 20 دلاری به کارمندان بخش خانه داری هتل می توانید از آن ها بخواهید در انتخاب اتاق بهتر به شما کمک کنند. چه بسا با همان 20 دلار آپگرید رایگانی نیز نصیبتان شود که هزینه ی عادی این آپگرید بسیار بیشتر از 20 دلار انعامی باشد که پرداخته اید.

2safar

غذاهای سرویس اتاق معمولاً کهنه هستند.

سرویس اتاق بیشتر برای مواقعی به کار می آید که رستوران هتل تعطیل است. مثلاً وقتی آخر شب گرسنه می شوید می توانید با یک تلفن غذا سفارش داده و دم در اتاق تحویل بگیرید. اگر تصور می کنید غذای سرویس اتاق تازه است اشتباه می کنید. این غذاها، غذاهای مانده در طول روز هستند که برای شما گرم می شوند. کسی در آن ساعت شب به پخت و پز برای شما نمی پردازد. با در نظر گرفتن اینکه این غذاها گران قیمت نیز هستند بهتر است تا جایی که ممکن است از خیر استفاده از این سرویس بگذرید.

2safar