نکات مهمی که کارمندان هتل می دانند و شما نمی دانید - قسمت سوم

نکات مهمی که کارمندان هتل می دانند و شما نمی دانید - قسمت سوم

اگر می خواهید اقامت لذت بخش تری در هتل داشته باشید لازم است اطلاعات کاملی داشته و در این باره از قبل مطالعه کنید. ما در 2Safar ترفند های مناسبی برای استفاده ی هر چه بهتر از امکانات هتل در مقالات مختلف برای شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

اتاق های هتل کاملاً تمیز نیستند.

در اینکه پس از خروج هر مسافر اتاق تمیز شده و بعد در اختیار مسافر بعدی قرار داده می شود شکی نیست. اما این تمیز کردن فقط شامل جاهای خاصی می شود. در واقع بیشتر اتاق هتل دست نخورده می ماند و صرفاً ملحفه های تخت و روبالشی ها عوض شده و حمام نیز تمیز می شود.

یکی از چیز هایی که به ندرت و هر چند سال یک بار تعویض می شود روتختی تخت است که باید حتماً به محض ورود به اتاق آن را جمع کنید و کنار بگذارید. یکی از چیزهایی که هرگز تمیز نمی شود دستگیره های در است. میزان آلودگی آن ها قابل تصور نیست.

2safar

هتل های پنج ستاره لزوماً تمیز تر از هتل هایی با رتبه ی پایین تر نیستند.

اگرچه هتل های گران تر امنیت بیشتری به دلایلی که قبلاً ذکر شد دارند، اما الزاماً تمیز تر از هتل های معمولی نیستند. تعداد خدمتکار ها در هتل های پنج ستاره به اندازه ی هتل های ارزان تر است و آن ها به همان میزان برای تمیز کردن هر اتاق وقت می گذارند که خدمتکاران هتل های ارزان وقت صرف می کنند. در واقع به طور میانگین در تمام هتل ها 20 دقیقه زمان صرف تمیز کردن هر اتاق می شود. خودتان می توانید حدس بزنید که 20 دقیقه زمانی کافی برای تمیز کردن کامل اتاق نیست.

2safar

پیشنهادات هتل ها برای بازدید از برخی نقاط توریستی و روستوران ها بی غرض نیست.

به نظر می رسد کارمندان هتل در رابطه با تقاضای توصیه و راهنمایی از سوی مهمانان بسیار خوش برخورد هستند و اطلاعات مفیدی در اختیار آن ها می گذارند. اما باید این را در نظر داشته باشید که توصیه های آن ها همیشه بی طرفانه و بی غرض نیست. بسیاری از هتل ها به خصوص در نقاط توریستی شهر با رستوران ها و برخی نقاط توریستی که ورودی دارند قرارداد داشته و می کوشند توریست ها را به سوی این اماکن هدایت کنند. در حالی که به نظر می رسد کارمندان هتل از روی لطفشان به شما کمک می کنند، این لطف در واقع باعث می شود پولی به جیب هتل برود. تا اینجای کار شاید مشکلی نداشته باشد چون هر دو طرف سود می کنند. مشکل آن جایی است که بعضی رستوران ها یا اماکن طرف قرارداد هتل واقعاً خوب نیستند و توصیه ی هتل نه از روی خیر خواهی بلکه صرفاً به خاطر تجارت است. بنابراین پیشنهاد می شود هر چیزی که کارمندان هتل توصیه می کنند چشم و گوش بسته نپذیرید و خودتان نیز تحقیقی صورت دهید.

2safar

اگر می خواهید اتاقتان را زودتر از زمان مقرر تحویل بگیرید از قبل با هتل در تماس باشید.

چنان چه زمان چک این اتاق شما مثلاً ساعت 3 بعد از ظهر است اما شما 12 ظهر به هتل می رسید و مایل هستید زودتر اتاق را تحویل بگیرید، گاهی تماس با پذیرش هتل از قبل این امر را برایتان به رایگان امکان پذیر خواهد ساخت. به این شکل که تمیز کردن اتاق شما در اولویت قرار خواهد گرفت.

2safar