نکات مهمی که کارمندان هتل می دانند و شما نمی دانید - قسمت دوم

نکات مهمی که کارمندان هتل می دانند و شما نمی دانید - قسمت دوم

اگر می خواهید اقامت لذت بخش تری در هتل داشته باشید لازم است اطلاعات کاملی داشته و در این باره از قبل مطالعه کنید. ما در 2Safar ترفند های مناسبی برای استفاده ی هر چه بهتر از امکانات هتل در مقالات مختلف برای شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

هر چه هتل شما سطح بالا تر باشد امکان سرقت از اتاق کمتر است.

فکر می کنید به چه علت امنیت اتاق هتل ارتباط با تعداد ستاره و امکانات هتل دارد؟ دلیل اصلی اش به این بر می گردد که هتل های بزرگ و مطرح کارمندان خود، از جمله خدمتکاران را، با صرف وقت و دقت زیاد و پس از اطیمنان از عدم سوء پیشینه و داشتن توصیه نامه های مناسب استخدام می کنند. هتل های معمولی یا گمنام چنین وسواسی در استخدام کارکنان به خرج نمی دهند و خیلی از اوقات خدمتکاران را از میان کارگران ارزان، بدون داشتن مدارک کافی انتخاب می کنند. خودتان می توانید حدس بزنید امنیت وسایل شما در اتاق با خدمتکاران خوشنام و پر سابقه خیلی بیشتر است تا افرادی که بک گراند چک نشده اند و حتی ممکن است بدون اجازه ی کار به صورت سیاه در هتلی مشغول به کار باشند.

هر زمان وسوسه شدید هتلی را رندوم انتخاب کرده و حداقل پول را بابت اتاق بپردازید، این نکات را به خاطر بیاورید و در انتخاب خود دقت بیشتری به خرج دهید.

2safar

اگر هتل در صورت کنسلی بعد از زمانی مشخص پول شما را پس نمی دهد، در ابتدا تاریخ رزرو اتاق را تغییر داده و بعد کنسل کنید.

اغلب هتل ها مقررات سفت و سختی برای کنسلی اتاق دارند. آن ها به ندرت در صورت کنسلی در نزدیک تاریخ اقامت شما در هتل همه ی پولتان را پس می دهند. درواقع مبلغ زیادی بابت جریمه ی کنسلی از این پول کسر می شود. به علاوه برخی هتل ها کلاً هیچ پولی پس نمی دهند و در صورت کنسلی هزینه ی پرداختی شما عملاً سوخت می شود.

چیزی که شما نمی دانید این است که اغلب هتل ها به شما اجازه می دهند تاریخ رزرو خود را تغییر دهید، مثلاً به چند ماه بعد موکول کنید. حال که تاریخ رزرو اتاق چند ماه به عقب رفته است، چند روز پس از تغییر تاریخ به طور کلی رزرو خود را کنسل کنید. از آن جا که زمان زیادی به تاریخ اقامت شما مانده است هتل به احتمال قوی در صورت کنسلی تمام پول شما را به شما بر خواهد گرداند.

2safar

کارمندانِ به ظاهر دون پایه ی هتل مانند پیشخدمت، باربر و دربان قدرت نفوذ خیلی زیادی دارند.

اگر از جمله ی افرادی هستید که برای افراد بر اساس رتبه اجتماعی و شغلی آن ها احترام قائل می شوید، در هتل این رفتار خود را تغییر داده و با کارمندان به ظاهر دون پایه بسیار گرم برخورد کنید. شما نمی دانید که آن ها از چه نفوذی برخوردار هستند و تقریباً هر کاری از عهده شان بر می آید. ضمناً آن ها با هم اتحادی قوی دارند و اگر به یکی از آن ها توهین کنید یعنی به همه توهین کرده اید. این کار برایتان سنگین تمام خواهد شد.

2safar