نکات آموزنده ی سفر

نکات آموزنده ی سفر

در هر سفر ما نکته یا نکات جدیدی می آموزیم و پخته تر و با تجربه تر می شویم. کمتر اشتباه کرده و بیشتر از وقت ارزشمندمان در سفر بهره می بریم. پولمان را مفید تر خریج می کنیم و کمتر مریض می شویم. شاید سال ها طول بکشد تا خودمان به تنهایی تمام تجربیات لازم را از سفر کسب کنیم. راه بهتر یاد گیری از تجربیات دیگران است. ما در 2Safarنکاتی آموزنده از زبان افرادی که زیاد سفر می کنند برای شما گردآوری کرده ایم.

1. بار کمتری ببرید

سعی کنید در سفر بارتان در حدی باشد که با خود داخل کابین ببرید و نیازی به تحویل بار نباشد. با خود صادق باشید. واقعاً به شش جفت کفش، چای کیسه ای و اتو در سفر احتیاج دارید؟ سبک بار سفر کرده و در وقت و هزینه صرفه جویی کنید. بسیاری از ایرلاین های خارجی برای چک این بار پول می گیرند. در ضمن مجبورید مدت زیادی منتظر تحویل گرفتن چمدانتان شوید. زحمت حمل یک چمدان بزرگ هم که جای خود دارد. یک چمدان مخصوص کابین سبک و کاربردی خریداری کنید و از این به بعد فقط با همان چمدان سفر کنید.

2safar

2. کتاب راهنما با خود نبرید

بار خود را با بردن کتاب سنگین نکنید. امروزه هر چه لازم داشته باشید به راحتی در اینترنت خواهید یافت. اگر خیلی به کتاب ها و مجلات راهنمای سفر علاقه دارید، به جای همراه بردن آن ها یادداشت های کوتاهی بردارید یا از صفحات مورد نظرتان کپی بگیرید. کاغذ طبعاً جای کمتری می گیرد و سبک تر است.

2safar

3. هیچ گاه با دمپایی یا صندل پرواز نکنید

این توصیه را جدی بگیرید. اگر وضعیت اضطراری در پرواز به وجود بیاید، کفش های شما اهمیت بالایی در حفاظت از پاهایتان دارند.

4. صندلی هواپیمای خود را با دقت انتخاب کنید

همیشه از دو گروه در پرواز دوری کنید: کودکان و دوستانی که دسته جمعی سفر می کنند. این افراد سر و صدای زیادیدارند و در کنارشان آرامش نخواهید داشت. اگر به ناچار صندلی تان کنار آن ها بود از مهماندار بخواهید جایتان در عوض کند.

5. هدفون همراه داشته باشید

برای ایجاد لحظات آرامش بخش در سفر هدفون همراه داشته باشید. حتی بد نیست کمی هزینه کرده و نوع ضد صدای باطری دار آن را خریداری کنید.

2safar

6. بیمه ی مسافرتی بخرید

بدون بیمه سفر نکنید. مردم زیادی در پرداخت پول بیمه خساستکرده و بعد هزینه ی زیادی به خاطر بیماری یا حوادث پرداخت می کنند.

7. برای همه چیز برنامه ریزی نکنید

شاید وسوسه شوید برای هر روز و ساعت سفرتان برنامه ریزی کنید اما مقابل این وسوسه مقاومت کنید. یک برنامه ریزی کلی خوب است اما بدانید روزهای خاطره انگیز سفر همان روز هایی هستند که انعطاف پذیر بودیم و بنا به حس و حال آن لحظه رفتار کرده ایم.

8. لباس اضافه در هواپیما به همراه داشته باشید

گاهی داخل کابین هواپیما خیلی سرد می شود. همیشه ژاکت یا بلوزی اضافه به همراه داشته باشید. اگر سردتان شود از لباستان به عنوان پتو استفاده می کنید و در غیر این صورن می توانید آن را به صورت بالش در بیاورید.

2safar