نکاتی که بهتر است قبل از سفر به برزیل بدانید - قسمت سوم

نکاتی که بهتر است قبل از سفر به برزیل بدانید - قسمت سوم

اگر می خواهید در مورد برزیل بیشتر بدانید یا برنامه ی سفر به این کشور جذاب را در آینده دارید خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. این مقاله حاوی نکاتی است که می تواند برای شما آموزنده و الهام بخش باشد. با 2Safar همراه باشید.

تفریح و خوش گذرانی در برزیل یکی از اولویت های اصلی است.

دو جشن بزرگ جهان در برزیل برگزار می شود. یکی از آن ها کارناوال مشهور این کشور و دیگری جشن سال نو است که با شور و هیجان هر چه تمام تر در این کشور برپا می گردد. با این حال لازم است بدانید شادی مردم برزیل به این دو کارناوال خلاصه نمی شود، بلکه در تمام طول سال آن ها به دنبال بهانه ای برای شادی و پایکوبی هستند. از آن جا که برزیل کشور پر جمعیت و وسیعی است، هر گوشه اش برای خود مراسم محلی و جشن های بخصوصی دارد. تعطیلات مذهبی نیز جایگاه ویژه ای در قلب مردم برزیل دارند.

2safar

در شهر ریو جشنواره ی موسیقی پر شکوهی برگزار می شود و باند های مختلف بر روی صحنه به هنرنمایی می پردازند. در شهر رفسیت استیج هایی در خیابان ها برای اجرای موسیقی وجود دارد و به علاوه در سواحل مختلف این کشور نیز همیشه رقص و موسیقی در جریان است. در قسمت شمال شرق کشور فستیوال های متعددی برگزار می شود از جمله جشن بومبا مئو بوی در سائو لوییز که در ماه جولای برگزار می شود و سنت های فولکلور آفریقایی و سرخپوستان بومی برزیل به نمایش در می آید. این جشن در برزیل و دنیا منحصر به فرد است و توریست های زیادی برای شرکت در آن به این منطقه سفر می کنند.

2safar

در یک کلام برزیل سرزمین شادی، رقص و آواز است. شاید تصور کنید رتبه ی مردم این کشور به لحاظ شاد بودن جزء ده کشور نخست دنیا باشد اما اینگونه نیست. بر طبق آخرین رده بندی برزیل به لحاظ شادی رتبه ی متوسطی دارد. یکی از دلایلش به این بر می گردد که در این رتبه بندی فقط میزان سرخوش بودن مردم لحاظ نمی شود، بلکه معیار های دیگر رضایت اجتماعی نیز در نظر گرفته می شود که در آن ها برزیل رتبه ی بالایی کسب نمی کند. با این وجود برای کسی که به عنوان توریست به این کشور سفر می کند این روحیه ی شاد و فضای پر رقص و آواز کفایت می کند و سایر ملاک های اجتماعی در یک سفر کوتاه چندان احساس نمی شود.

2safar

اگر می خواهید برزیل را درست و حسابی ببینید، ایام تعطیل به این کشور سفر نکنید.

ایام برگزاری فستیوال ها، جشن ها و تعطیلات در برزیل اگر چه هیجان انگیز است اما شاید برای همه جالب نباشد. باید توجه داشته باشید در این ایام برزیل فوق العاده شلوغ است. خود مردم برزیل هم تعطیلات خود را درست در همان نقاطی برگزار می کنند که توریست ها می روند. اگر در سنین پر شر و شور اوایل جوانی نیستید و از شلوغی و سر و صدای زیاد کلافه می شوید سفر خود را در زمان دیگری از سال تدارک ببینید. دیدنی های برزیل به قدری زیادی است که شما اصلاً کمبودی از این بابت که در زمان برگزاری جشن ها به این کشور سفر نکرده اید حس نخواهید کرد.

2safar