نکاتی که بهتر است قبل از سفر به برزیل بدانید - قسمت اول

نکاتی که بهتر است قبل از سفر به برزیل بدانید - قسمت اول

برزیل یکی از بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشور های جهان است اما به نسبت وسعت و جمعیتش مردم اطلاعات زیادی درباره اش ندارند و تا حد زیادی برای جهان ناشناخته مانده است. این کشور که روزگاری کاملاً فقیر محسوب می شد در دهه ی اخیر رشد اقتصادی قابل توجهی به خود دیده است، به طوری که پنجاه درصد جمعیت کشور به طبقه ی متوسط ارتقا پیدا کرده اند. به عبارت دیگر بین سال های 2004 تا 2010 چهل میلیون نفر از جمعیت برزیل از قشر محروم به قشر متوسط تبدیل شده اند که در نوع خود بی نظیر و تحسین بر انگیز است. دلیل این تحولات مدیریت رئیس جمهور برزیل در این دوران، لوییز ایناچیو لولا دا سیلوا بوده است که با جلوگیری از فساد عمده ای که در سطوح مختلف اقتصاد این کشور وجود داشت، مردم را به سوی زندگی مرفه تر و با کیفیت تر سوق داده است.

2safar

در کنار همه ی این ها، مردم برزیل چه فقیر و چه غنی، به شاد و پر انرژی بودن در جهان معروف هستند. آن ها در هر شرایطی می کوشند بیشترین لذت را از زندگی ببرند و مشکلات را به دست فراموشی بسپارند.

اگر می خواهید در مورد این کشور جذاب بیشتر بدانید یا برنامه ی سفر به برزیل را در آینده دارید خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. این مقاله حاوی نکاتی است که می تواند برای شما آموزنده و الهام بخش باشد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

مردم برزیل هر صفتی داشته باشند خجالتی نیستند!

اگر در خیابان های برزیل با نگاه کنجکاو و پرسشگر مردم مواجه شدید، متعجب نشوید. هر برزیلی برای خودش یک کاراگاه خصوصی است! مردم این کشور هر طور شده سر صحبت را با شما باز می کنند و نه خودشان خجالتی هستند نه اجازه می دهند شما خجالتی و محافظه کار باشید. آن ها به راحتی خود را ابراز می کنند، با احساساتشان راحت هستند و کنجکاوی ذاتی شان نباید به اشتباه فضولی قلمداد شود. چون خودشان به راحتی در مورد خود و زندگی شان صحبت می کنند، انتظار دارند از زندگی شما نیز سر در بیاورند. حداقل می توانید آسوده خاطر باشید با آدم های موذی که اطلاعات نمی دهند اما اطلاعات می گیرند سر و کار ندارید. آن ها شفاف و بی شیله پیله هستند و این ویژگی شان ستودنی است.

2safar

خیلی روی زبان انگلیسی تان حساب نکنید.

اگر انگلیسی را به خوبی می دانید نباید قبل از سفر مرتکب اشتباه شده و زبان پرتغالی را نادیده بگیرید. بهتر است کمی وقت روی یادگیری زبان و حداقل آشنایی با عبارات مهم و کاربردی این زبان بگذارید. مقاله ی 2Safar در ارتباط با عبارات و جملات ضروری در سفر را بخوانید تا بدانید روی چه قسمت هایی از زبان بیشتر وقت صرف کنید.

مردم برزیل آشنایی زیادی با زبان انگلیسی ندارند. البته در شهر های ریو دوژانیرو و سائوپائولو به علت رفت و آمد زیاد توریست ها زبان انگلیسی بهتر فهمیده می شود، اما خارج از این دو شهر شما قطعاً به زبان پرتغالی نیاز خواهید داشت.

آشنایی مردم برزیل با زبان انگلیسی در حد تماشای فیلم های آمریکایی و گوش دادن به ترانه های ادل است. حتی افراد تحصیل کرده نیز با زبان انگلیسی تا حد زیادی مشکل دارند. البته تصور نکنید اگر به زبان انگلیسی صحبت کنید مردم به شما محل نمی دهند یا مثل برخی کشور ها روی زبان بومی خود تعصب دارند. کاملاً بر عکس آن ها به خاطر مهمان نوازی خود می کوشند هر طور شده حرف شما را بفهمند، اما برای راحتی خودتان هم که شده کمی زبان پرتغالی قبل از سفر بیاموزید.

2safar