نکاتی که بهتر است قبل از سفر به برزیل بدانید - قسمت پنجم

نکاتی که بهتر است قبل از سفر به برزیل بدانید - قسمت پنجم

اگر می خواهید در مورد برزیل بیشتر بدانید یا برنامه ی سفر به این کشور جذاب را در آینده دارید خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. این مقاله حاوی نکاتی است که می تواند برای شما آموزنده و الهام بخش باشد. با 2Safar همراه باشید.

معضل پشه ها را جدی بگیرید.

برزیل ده ها نکته ی جذاب و تحسین بر انگیز دارد اما پر از پشه است. آن ها همه جا هستند و دست از سر شما بر نمی دارند. متأسفانه خیلی از آن ها ناقل بیماری هایی چون زیکا، مالاریا و تب زرد هستند. قبل از سفر می توانید داروهایی در این رابطه از پزشک خود بگیرید تا خیال خود را تا حد زیادی بابت بیماری آسوده سازید. همچنین واکسن زدن قبل از سفر به برزیل توصیه می شود. به جز این، شما باید اقداماتی احتیاطی نیز انجام دهید تا از پشه ها در امان بمانید. اولاً حتماً لباس های آستین بلند و شلوار بپوشید تا بیشتر پوست بدن خود را بپوشانید. ثانیاً اسپری ضد نیش حشرات به خود بزنید تا آن ها دور نگه دارید. البته نباید با نگرانی زیاد در مورد نیش حشرات شادی سفر را در کام خود تلخ سازید. محاسن و امتیازات برای سفر برزیل به قدری زیاد است که این نکته ی منفی را به خوبی پوشش می دهد، اما خوب است قبل از سفر آگاهی کافی داشته باشد.

2safar

به تعداد کافی لباس به همراه داشته باشید چون شستشوی لباس در برزیل گران است.

ما هیچ گاه بار زیاد بردن به سفر را توصیه نمی کنیم، اما شاید برزیل یک استثناء باشد. اولاً به علت گرم بودن هوا، لباس هایتان زود کثیف می شود و شما نمی توانید یک لباس را دو روز پشت سر هم بپوشید. ثانیاً شستشوی لباس ها در برزیل دردسر های خاص خود را دارد. لاندرمات ها در این کشور گران تر از بقیه ی جاها هستند و هتل نیز بابت لاندری لباس پول زیادی از شما خواهد گرفت. بهترین تدبیر است که به اندازه ی تمام روز های سفر لباس تمیز با خود بردارید. لباس های نازک و کم حجم انتخاب کنید تا جا و وزن زیادی از چمدان شما را اشغال نکنند.

2safar

زبان پرتغالی شبیه به زبان اسپانیایی نیست.

درست است که هر دو زبان ریشه ی لاتین دارند اما اگر تصور می کنید با آشنایی به زبان اسپانیایی می توانید در کشور های پرتغالی زبان نیز گلیم خود را از آب بکشید اشتباه می کنید. گرامر و دیکته ی کلمات دو زبان به هم نزدیک هستند اما از سایر جهات کاملاً متفاوت می باشند. بنابراین قبل از سفر تنبلی به خرج ندهید و کمی زبان پرتغالی بیاموزید.

2safar

آب شیر ننوشید.

ما قبول داریم که آب در سفر یک معضل است و این قضیه در برزیل جدی تر می باشد. آب شیر در اکثر کشورهای دنیا بهداشتی است و صرفاً مزه ی خوبی ندارد، اما در برزیل قضیه فرق می کند. اصلاً معلوم نیست آب شیری که می نوشید بهداشتی باشد و شما را بیمار نکند. یک قمقمه ی آب مجهز به تسویه ی آب بخرید و خیال خود را راحت کنید. به این شکل پول زیادی صرف خرید آب معدنی نیز نخواهید کرد و ضمناً با تولید پلاستیک به آلوده کردن محیط زیست کمک نمی کنید.

2safar