نکاتی که بهتر است قبل از سفر به برزیل بدانید - قسمت دوم

نکاتی که بهتر است قبل از سفر به برزیل بدانید - قسمت دوم

اگر می خواهید در مورد برزیل بیشتر بدانید یا برنامه ی سفر به این کشور جذاب را در آینده دارید خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. این مقاله حاوی نکاتی است که می تواند برای شما آموزنده و الهام بخش باشد. با 2Safar همراه باشید.

در برزیل زیاد آبمیوه بنوشید.

شما هرگز طعم آبمیوه هایی که در این کشور می نوشید را فراموش نخواهید کرد. شاید یک دلیلش وجود میوه های استوایی باشد که در برزیل فراوان و در بیشتر نقاط دنیا کمیاب است. میوه هایی که حتی اسمشان را نشنیده اید مانند کاجو، کاموکامو یا پیتانگا. مردم برزیل متخصص درست کردن اسموتی های بسیار خوشمزه و ترکیب کردن طعم های جالب با یکدیگر هستند.

2safar

تقریباً در تمام خیابان های ریو یک آبمیوه فروشی وجود دارد و شما انتخاب های وسیع و هیجان انگیزی خواهید داشت. می توانید گراویولا سفارش دهید که از میوه ای به همین نام تهیه می شود و طعم منحصر به فردی دارد. جالب اینجاست که حتی میوه های آشنا نیز در برزیل طعم بهتری دارند. مثلاً موز های این کشور خوشمزه ترین موز های دنیا هستند.

ترکیب آبمیوه های خوشمزه و آب و هوای گرم برزیل، موجب می شود نوشیدن آبمیوه در این کشور در طول سفر از واجبات باشد.

برزیل کشوری است که شما تمام مدت در فضای بیرون حضور دارید.

به نظر می رسد مردم برزیل از چهار دیواری های محصور بیزار هستند. همه چیز در این کشور در فضای بیرون انجام می شود. کافه ها صندلی هایشان را در پیاده رو ها می چینند، رستوران ها فضای مخصوص باربکیو در حیاط پشتی دارند و سواحل تابستان و زمستان نمی شناسند و تمام طول سال پذیرای مردم خوش گذران برزیلی هستند.

بیرون بودن در برزیل یک فرهنگ است و از آن جا که این کشور یک منطقه ی استوایی است، طبیعت زیبای آن نیز در پیدایش روحیه ی بیرون بودن مردم برزیل مؤثر بوده است. در کشوری که پر از ساحل، جنگل، آبشار و طبیعت شگفت انگیز است، چه کسی دوست دارد در یک فضای بسته بماند؟

2safar

یکی از بزرگ ترین تالاب های جهان به نام پانتانال که 180 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد در جنوب غربی کشور برزیل قرار گرفته است و محل زندگی هزاران گونه پرنده و 300 نوع پستاندار از جمله تایپر(نوعی خوک) مخصوص آمریکای جنوبی و جگوار است.

جنگل های آمازون داستانی جداگانه دارند و بزرگ ترین جنگ های استوایی جهان محسوب می شوند. بخشی از آبشار ایگوزا نیز که دومین آبشار بزرگ جهان است نیز در برزیل قرار دارد.

2safar

اختلاف طبقاتی و میزان جرم در برزیل زیاد است.

در رتبه بندی جهانی اختلاف طبقاتی در کشورها، برزیل رتبه ی یازدهم را پس از چند کشور فقیر آفریقایی دارد. البته استاندارد های زندگی در دو دهه ی اخیر در برزیل رشد کرده و افراد بیشتری از طبقه ی محروم به طبقه ی متوسط پیوسته اند، ولی همچنان جمعیت زیادی از مردم این کشور نمی دانند وعده ی بعدی غذایشان چگونه تأمین خواهد شد. بر اساس آمارگیری سال 2010، حدود 6 درصد از جمعیت برزیل زاغه نشین هستند و در حومه شهر های بزرگی مانند سائوپائولو و ریودوژانیرو زندگی می کنند. به علت فقر و همچنین تجارت مواد مخدر، میزان جرم و جنایت در برزیل بالا است. توریست ها معمولاً هدف جنایتکاران نیستند، اما بهتر است در سفر به این کشور در هتل های مناسب در مناطق امن اقامت کنید و پول زیادی با خود حمل نکنید.

2safar