نکاتی شگفت انگیز درباره ی استرالیا

نکاتی شگفت انگیز درباره ی استرالیا

سفر به استرالیا سفر به سرزمین شگفتی ها و تفاوت ها است. شاید در وهله ی اول تصور نکنید چقدر این کشور دیدنی، جذاب و یا حتی عجیب است. در این مقاله قصد داریم نکاتی در ارتباط با کشور استرالیا و مردم آن بگوییم که ممکن است شمارا شگفت زده کنند یا برایتان کاملاً جدید باشند. شاید بعضی از این نکات شما را از سفر به این کشور پشیمان کنند اما نگران نباشید. شما یکی از بهترین سفر های زندگی تان را پیش رو خواهید داشت. با 2Safar همراه باشید.

1. کریسمس هوا گرم است.

شاید تصوری که از کریسمس دارید درخت کاجی تزئین شده در کنار شومینه ای روشن باشد در حالی پشت پنجره یک منظره ی برفی و رؤیایی نمایان است. چنین تصویری درباره ی استرالیا صدق نمی کند. همان طور که می دانید استرالیا در نیم کره ی جنوبی قرار دارد و کریسمس در فصل تابستان است. شما می توانید درخت کاج تزئین شده ی خود کنار دریا ببرید و زمانی که آفتاب می گیرید، جشن کریسمس را نیز برگزار کنید!

2safar

2. از سوسک های بالدار نترسید.

سوسک های بالدار همه جا هستند. در هال، سرسرا یا در حال تماشای بازی کریکت. استرالیایی ها در کشتن سریع این سوسک ها مهارت دارند و بهتر است شما نیز مهارت لازم را کسب کنید! نگران نباشید آن ها آسیبی به شما نمی رسانند! فقط چندش آور هستند.

2safar

3. آفتاب استرالیا سوزنده است.

حواستان باشد آفتاب استرالیا را با مدیترانه اشتباه نگیرید. به طور کلی استرالیا محل مناسبی برای برنزه کردن نیست. شما به جای خوشرنگ شدن می سوزید و بقیه ی تعطیلاتتان خراب می شود. ضمناً سرطان پوست در استرالیا خیلی شایع است. این مسئله راجع به تمام سواحل این کشور صدق می کند به خصوص ساحل تاسمانی که در جنوبی ترین نقطه واقع است.

2safar

4. در هنگام شنا با جانور های مختلف غافلگیر می شوید.

در یک ظهر آفتابی آب اقیانوس بسیار وسوسه انگیز است و دوست دارید هر چه زودتر در آب شیرجه بزنید. بهتر است قبل از این کار کمی مکث کنید. به جز ساحل کویین لند در شمال استرالیا، بقیه ی آب های استرالیا پر از ستاره ی دریایی است و در فصل تابستان شنا در این آب ها خطرناک به شمار می رود. ستاره های دریایی نیش خیلی دردناکی دارند. در شمال استرالیا تمساح ها نیز در آب به شما خوش آمد می گویند.

2safar

5. مراقب مار ها باشید.

اگر موفق شدید از شر ستاره ی دریایی و تمساح خلاص شوید، به دام مارها می افتید! در علفزار های استرالیا مارهای به شدت سمی زندگی می کنند. بهتر است از چمن زار های انبوه اجتناب کنید. حتی در برخی نقاط استرالیا ممکن است مارها در حیاط پشتی شما هم پدیدار شوند. سعی کنید با حیات وحش دوستی کنید!

2safar

6. مردم عاشق کریکت هستند.

کریکت یک مسابقه ی ورزشی است که پنج روز به طول می انجامد و در پایان روز پنجم نیز ممکن است برنده و بازنده مشخص نشده باشند. شاید درباره ی کریکت اطلاعات چندانی نداشته باشید و یا بی علاقه باشید، اما در سفر به استرالیا نگاهتان را به این ورزش عوض کنید. کریکت بخشی از فرهنگ و سبک زندگی این کشور است و بهتر است اطلاعاتی دراین باره پیش از سفر به استرالیا کسب نمایید.

2safar