نکاتی در رابطه با خوابیدن در فرودگاه

نکاتی در رابطه با خوابیدن در فرودگاه

استراحت در فرودگاه و حتی به خواب رفتن در مواقعی مهم و حتی ضروری است. از آن جا که در پرواز های خارجی توصیه می شود حداقل سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید، شما زمان زیادی را در سالن ترانزیت سپری خواهید کرد. اگر از این فرصت استفاده کرده و به خوبی استراحت کنید در مقصد سرحال تر و شاداب تر خواهید بود. به علاوه مواقعی پیش می آید که پرواز تأخیر دارد و حتی کنسل می شود و ناچار هستید تا پرواز بعدی منتظر بمانید، یا پروازتان دو قسمتی است و فاصله ی میان دور پرواز شما طولانی می باشد. در تمام این موارد چنان چه در فرودگاه به استراحت بپردازید، هدیه ای با ارزش به خود داده اید و آن حال خوش در طول پرواز و روز بعد آن است. در این مقاله نکاتی در ارتباط با استراحت و خوابیدن در فرودگاه برای شما آماده کرده ایم که به کار بستن آن ها می تواند بسیار مفید واقع شود. با 2Safar همراه باشید.

2safar

کجا استراحت کنید؟

در فرودگاه های بزرگ سالن ها و اتاق های مختلفی برای انتظار مسافران وجود دارد. برخی از این اتاق ها هزینه دارند، مثلاً برای استراحت در سالن لانژ فرودگاه های بین المللی باید هزینه بپردازید و معمولاً از قبل لانژ را رزو کنید. هزینه ی لانژ در فرودگاه ها به طور متوسط 50 دلار می باشد. این سالن ها بهترین مکان برای استراحت محسوب می شوند زیرا شما نه تنها به پذیرایی مفصلی دسترسی خواهید داشت، بلکه می توانید در صندلی های راحت تخت خواب شو استراحت کرده و از سر و صدا و شلوغی فرودگاه در امان بمانید.

2safar

به جز سالن های لانژ اتاق های مخصوص دیگری در فرودگاه ها برای استراحت وجود دارند، مثلاً سالن های تاریک و ساکت که مخصوص خوابیدن و استراحت مسافرین هستند. بهتر است از قبل به سایت فرودگاه مورد نظرتان رفته و در این باره سرچ کنید. اگر چنین فضاهایی در فرودگاه مورد نظر شما وجود ندارد یا قصد پرداخت هزینه های آن را ندارید، در فرودگاه گشتی بزنید و ببینید مردم در کدام قسمت بیشتر به خواب رفته اند. آن قسمت احتمالاً ساکت ترین بخش فرودگاه است.

2safar

با کیف ها و چمدان هایتان چه کنید؟

اگر نگران امنیت وسایل خود در زمان استراحت هستید، سعی کنید در جایی استراحت کنید که مأموران امنیتی با کارکنان فرودگاه حضور دارند. همچنین در جاهایی که مردم بیشتری تردد دارند کیف ها و وسایل شما امن تر خواهند بود چون به علت شلوغی سارقان شانس کمتری برای نزدیک شدن به شما بدون دیده شدن توسط سایرین دارند. اگر فاصله ی دو پروازتان طولانی است و از قبل می دانید که باید مدتی طولانی در فرودگاه بین راه توقف داشته باشید، با دقت وسایل خود را در چمدان ها بسته بندی کنید. در چمدان کابین خود وسایل کم ارزش تر بگذارید تا در صورت گم یا دزدیده شدن متحمل خسارت کمتری شوید. نیاز به ذکر نیست که وسایل مهمی مانند پول، پاسپورت و مدارک باید کاملا نزدیک به خود شما باشند و ترجیحاً در جیب های داخلی لباس هایتان جاسازی شوند. اگر با خود جواهرات حمل می کنید این جواهرات را به خود آویزان کرده و در زیر لباس هایتان پنهان کنید.

2safar

نگران نور و صدا هستید؟

اگر مثل بیشتر مردم نسبت به نور و صدا در هنگام به خواب رفتن حساس هستید حتماً با خود هدفون ضد صدا به همراه داشته باشید. این هدفون ها صداهای محیط را بلاک می کنند. می توانید به موسیقی آرامش بخش و خواب آور گوش دهید و از سر و صدای بیرون در امان باشید.

برای مقابله با نور ما پیشنهاد می کنیم از چشم بند یا عینک آفتابی استفاده کنید. به علاوه اگر شال یا پتوی نازکی به همراه داشته باشید می توانید این پتو را به طول کامل روی سر و بدن خود بیندازید.

2safar

نگران نشنیدن اعلان های فرودگاه ها یا جا ماندن از پرواز هستید؟

اگر نگرانی و اضطراب داشته باشید قادر به خوابیدن نخواهید بود. پس برای اینکه با خیال راحت استراحت کنید بهتر است ابتدا نگرانی ها را از خود دور سازید. چنان چه همسفری دارید بهتر است به نوبت استراحت کنید و یکی از شما بیدار بماند تا هم مراقب وسایل باشد و هم به اعلان ها گوش بدهد.

اگر تنها سفر می کنید اولاً بدانید ممکن است پروازتان تأخیر داشته باشد اما هیچ هواپیمایی بدون سوار کردن تمام مسافرانیش زودتر از موعد پرواز نمی کند. پس بی جهت نگران نباشید. قبل از به خواب رفتن مشورتی با اطلاعات پرواز داشته باشید و از آخرین وضعیت پرواز خود مطلع شوید. سپس آلارم گوشی خود را حتماً برای زمان مشخصی قبل از پرواز تنظیم کنید. اگر در لانژ فرودگاه استراحت می کنید از یکی از کارکنان سالن بخواهید در صورت خواب ماندن شما را بیدار کنند. اگر در صندلی های گیت پرواز خود استراحت می کنید به احتمال قوی مسافران دیگری در اطرافتان هستند که می توانید از آن ها بخواهید شما را صدا بزنند یا اعلان های مهم را به اطلاع شما برسانند. حتی برای احتیاط می توانید از یکی از دوستان خود بخواهید در ساعتی معین با شما تماس بگیرد و بیدارتان کند.

2safar

لباستان برای خواب مناسب نیست؟

قبل از عزیمت به فرودگاه طوری لباس بپوشید که برای خوابیدن آماده باشید. پیش از این توصیه کرده ایم که لباس شما در فرودگاه و طول پرواز باید لایه لایه باشد تا برای سرما و گرما آمادگی کامل داشته باشید. به این معنا که یک تیشرت یا پیراهن راحت در زیر و یک بلوز نسبتاً نازک برای رو داشته باشید و به علاوه حتماً سویی شرت یا ژاکت ضخیمی نیز حتی در فصل تابستان در چمدان دستی خود حمل کنید. فرودگاه ها معمولاً سرد هستند و اگر احساس سرما کنید به راحتی به خواب نخواهید رفت.

2safar

نکات پایانی

اگر می خواهید در فرودگاه راحت به خواب بروید، نیت شما باید به طور جدی خوابیدن باشد. شاید بدانید که نور صفحه ی لپ تاپ یا تلفن همراه خواب را مختل می کنند پس با گوشی خود بازی نکنید و لپ تاپ و تبلت را نیز کنار بگذارید. بهتر است قبل از خواب به کتاب صوتی گوش دهید یا کمی کتاب یا مجله بخوانید. فکر خواندن رمانی هیجان انگیز را از سر بیرون کنید چون شما را بی خواب خواهد کرد. توصیه ی ما خواندن مطلبی کوتاه و حتی تا حدودی خسته کننده است.

2safar