نکاتی درباره ی فرودگاه که رعایت آن باعث صرفه جویی در وقت و آرامش خیال شما می شود

فرقی نمی کند عازم چه سفری باشید، یک تعطیلات آخر هفته ی کوتاه، سفری خانوادگی و یا کاری. در هر صورت ممکن است در فرودگاه معطل شده یا دچار استرس شوید. داشتن سفری بدون استرس و عجله آرزوی همه ی ماست. هر چند کمی استرس بخشی از سفر است اما می توان با رعایت نکاتی از نگرانی یا عجله بیش از حد جلوگیری کرد.هدف ما در 2Safarکمک به شما در تجربه ی سفری آسان و لذت بخش است. در این مقاله رازهایی درباره ی فرودگاه را با شما در میان خواهیم گذاشت. چگونه از صف گرفتن کارت پرواز اجتناب کنید و یا صندلی درجه یک بگیرید.

نکاتی قبل از رسیدن به فرودگاه

1. حتما از محل دقیق فرودگاه اطلاع داشته باشید

اگر برای اولین بار است که به فرودگاهی می روید، حتما محل دقیق و راه های رسیدن به آن را بررسی کنید. فقط به نقشه ی گوگل اکتفا نکنید و در سایت های حمل و نقل عمومی، جدول زمانی رسیدن به فرودگاه را در نظر بگیرید.

2. از کارت پرواز خود اسکرین شات یا پرینت بگیرید

در عصر تکنولوژی شما می توانید با کمک گوشی هوشمند یا ایمیل خود چک این کنید. فقط بیاد داشته باشید اگر کارت پروازتان در گوشی همراهتان است حتما از آن اسکرین شات بگیرید و در گالری تصاویر گوشی ذخیره کنید. به اَپ ایرلاین یا ایمیل تان اعتماد نکنید چون ممکن است آنجا به اینترنت دسترسی نداشته باشید و کار برایتان دشوار شود. گزینه ی بهتر پرینت کارت پرواز است چون ممکن است شارژ گوشی تان تمام شود.

2safar

نکاتی درباره ی چک ایندر فرودگاه

1. در صف گرفتن کارت پرواز متظر نشوید

گاهی فرودگاه ها بخصوص در ایام تعطیلات شلوغ هستند و ممکن است مدت ها در صف چک این متتظر شوید. در این گونه مواقع به جای ایستادن در صف به کافه بروید یا کتاب بخوانید. وقتی فرودگاه شلوغ است، مسافرین پرواز هایی که زودتر حرکت می کنند در اولویت چک این هستند. شما با خیال راحت منتظر بمانید تا پروازتان اعلام شود. در این هنگام شما در اولویت خواهید بود و می توانید جلوی صف رفته و چک این کنید.

2safar

2. در صف کنترل امنیتی منتظر نشوید

چنانچه نگرانید به پرواز نرسید، مجبور به معطلی در صف کنترل امنیتی نیستید. کافی است مؤدبانه به مسئولین بگویید که عجله دارید. در این صورت آن ها بدون صف شما را از گیت امنیتی رد خواهد کرد.

3. زیور آلات به همراه نداشته باشید

یکی از عواملی که ممکن است شما را در گیت امنیتی معطل کند، زیورآلاتتان است. از قبل دقت کنید که ساعت، گوشواره، گردنبند و حلقه همراه نداشته باشید چون این زیورآلات ممکن است باعث روشن شدن چراغ های امنیتی گیت شوند. به این شکل هم معطل می شوید و هم چون بقیه ی وسایلتان مثل لپ تاپ و موبایل آن سوی گیت امنیتی هستند نگران آن ها خواهید بود.

2safar

4. کیسه پلاستیکی اضافی به همراه داشته باشید.

بهتر است برای وسایلی که مجبورید در گیت امنیتی از کیفتان خارج کنید پلاستیک اضافه ای به همراه داشته باشید تا از پراکنده یا کثیف نشدن وسایلتان مطمئن شوید.

5. در صف کنترل امنیتی که بچه ای حضور دارد نایستید. به صف بعدی بروید.

بچه های کوچک موجب معطل شدن بیشتر شما خواهند شد. آن ها سرعت عمل بزرگسالان را ندارند و برای در آوردن کفش ها یا قرار دادن وسایل خود روی نوار کنترل امنیتی به کمک بزرگسالان متکی هستند. پس اگر جلوتر از شما در صف کنترل، افراد بچه دار حضور دارند بهتر است به صف دیگری بروید.

2safar

6. جوراب مناسب بپوشید

شاید توصیه ی خنده داری باشد اما کاربردی است. شما در قسمت کنترل امنیتی مجبورید کفش هایتان را در بیاورید. اگر جوراب هایتان پاره یا ناهماهنگ باشند ممکن است خجالت زده شوید.

نکاتی درباره ی سالن پرواز های خروجی

1. آلارم گوشی خود را تنظیم کنید تا از پرواز جا نمانید

وقتی در سالن پرواز های خروجی هستید زنگ گوشی خود را برای زمان سوار شدن به هواپیما تنظیم کنید . در این صورت نگرانی نخواهید داشت و می توانید به کارهای دلخواهتان بپردازید یا از فرصت استفاده کرده و چرتی بزنید.

2safar

2. کودکان را سرگرم نگه دارید

اگر همراه با بچه سفر می کنید از قبل برنامه ای برای سرگرم کردن آن ها در سالن پرواز های خروجی داشته باشید تااز اوقاتی بدون دغدغه و استرس بهره مند شوید. همراه داشتن اسباب بازی، خوراکی و وسایل نقاشی ایده ی خوبی است.

2safar

3. به کارهای عقب مانده رسیدگی کنید

معمولا آمادگی برای سفر به خصوص از نوع خارجی اش استرس و خستگی به همراه دارد. حالا که در سالن پرواز خروجی هستید و خیالتان راحت تر است به کارهایی که فرصتش را نداشته اید رسیدگی کنید. می توانید با دستگاه واکس فرودگاه کفش های خود را برق بیندازید. از فروشگاه خرید های باقی مانده را انجام دهید و یا به ایمیل هایتان پاسخ دهید. خلاصه از این زمان مرده حداکثر بهره را ببرید.

2safar

نکته ای درباره ی گیت خروج

در صف نایستید

با خیال راحت روی صندلی نشسته و به مطالعه تان بپردازید. وقتی صف خلوت شد و سایر مسافرین سوار هواپیما شدند با خطری آسوده سوار هواپیما شوید. هواپیما بدون شما پرواز نخواهد کرد!

نکته ای درباره سوار شدن بر هواپیما

2safar

سعی کنید جایی در قسمت درجه یک پیدا کنید

اگر جزء آخرین نفرها سوار هواپیما شوید، میتوانید چک کنید که آیا صندلی خالی در قسمت درجه یک وجود دارد یا خیر. اگر بود همان جا بنشینید چون درهای هواپیما در حال بسته شدن است و بعید است آن صندلی به مسافری تعلق داشته باشد. در این حالت گاهی هیچ کس کاری به شما ندارد. هر چند برای این قبیل کارها باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و اگر شما را از روی آن صندلی بلند کردند ناراحت نشوید.

نکاتی درباره ی سالن پرواز های ورودی

1. تاثیر مثبتی بر مأمور کنترل پاسپورت بگذارید

در گیت کنترل پاسپورت، کار برخی مسافرین خیلی زود راه میفتد و برخی زیاد معطل شده و مورد سؤال و جواب قرار میگیرند یا حتی به اتاق مصاحبه فراخوانده می شوند. سعی کنید خوش پوش باشید و خیلی مؤدبانه صحبت کنید. تماس چشمی برقرار کرده و از قبل برای سؤالاتی نظیر دلیل سفرتان و جایی که قرار است اقامت کنید و غیره آماده باشید.به هیچ وجه شوخی نکرده یا با گوشی موبایلتان بازی نکنید. تمام مدارک مورد نیاز دم دستتان باشد.

2safar

2. قبل از ترک هر محلی، دقت کنید چیزی جا نگذاشته باشید

هر جایی که میروید، کافی شاپ، فروشگاه یا قسمت تحویل بار، مراقب وسایلتان باشید. پشت سر خود را نگاه کنید تا مطمئن شوید چیزی را فراموش نکرده اید.

2safar