نماینده لنگرود خواستار حمایت ویژه از سرمایه گذاران گردشگری در گیلان شد

فرداد پرواز

10 تیر ماه


نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ساخت هتل در استان گیلان باید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حمایت ویژه‌ای از سرمایه گذاران کند.

به گزارش ایسنا، مهرداد لاهوتی در جلسه با سمن‌ها و تشکل‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجتمع ستاره دریا چمخاله برگزار شد، گفت: استان گیلان دارای 220 کیلومتر ساحل آزاد است و هرساله با گرم شدن هوا شاهد حضور مسافران و گردشگران به این استان هستیم که به دلیل فراهم نبودن زیر ساختهای اقامتی و گردشگری همیشه با مشکلاتی مواجه هستند.

وی ادامه داد: برای ساخت هتل در استان گیلان باید سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری حمایت ویژه ای از سرمایه گذاران کند تا شاهد ارتقاء زیر ساختهای گردشگری در این استان باشیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نباید در این استان شاهد آن باشیم که هرکس خانه خود را در اختیار گردشگران قرار دهد زیرا با این شرایط انگیزه‌ای برای سرمایه گذار مراکز اقامتی و هتل ها باقی نمی ماند.

لاهوتی با تأکید بر ضرورت قطع اتکا به درآمدهای نفتی و با تصریح بر اینکه گردشگری این ظرفیت را دارد، گفت: با همکاری مجلس، دولت و کارشناسان می‌توانیم عملکرد و سطح صنعت گردشگری را در قالب تبدیل سازمان به وزارتخانه ارتقا دهیم.


www.isna.ir