نمایش ظرفیت های توریسم ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگردی اسپانیا

فرداد پرواز

30 دی 1395


مادرید- ایرنا- بخشی از ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی ایران از امروز چهارشنبه در سی و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا موسوم به «فیتور» در مادرید به نمایش گذاشته شد.

به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه که با حضور فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا و همسرش «لتیسیا » و شماری از مقام های گردشگری کشورهای شرکت کننده گشایش یافت، 165 کشور جهان جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری خود را به متخصصان و شرکت های فعال در این بخش عرضه می کنند.

ایران نیز از جمله شرکت کنندگان در این نمایشگاه است.در این رابطه ، «محمدحسن فدایی فرد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید و «علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی سفارت با حضور در این نمایشگاه، غرفه ایران را بازگشایی کردند.

امسال 19 اوپراتور و 3 هنرمند صنایع دستی‌ با اجرای کار زنده ، بخشی از ظرفیت ها، امکانات و جاذبه های گردشگری و هنری کشور را به نمایش گذاشته اند.

افزون بر آن ، نمایندگان راهنمایان تور ایران و سازمان بین المللی گردشگری و کانون جهانگردی به عنوان مجری غرفه ایران نیز در این نمایشگاه حضور دارند .

ارائه پوستر، کتابچه و نرم افزارهای چند رسانه ای حاوی اطلاعات گردشگری و جاذبه های تاریخی، طبیعی و دیدنی ایران و معرفی صنایع دستی، از جمله برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه فیتور است . همچنین تصاویری از آثار تخت جمشید، هنر قلمکاری و جاذبه های طبیعی ایران به نمایش گذاشته شد .

براساس آمار اعلام شده، 9 هزار و 672 شرکت تخصصی گردشگری به نمایندگی از 165 کشور و مناطق مختلف جهان و اسپانیا در این نمایشگاه پنج روزه حضور دارند .

در نمایشگاه امسال فیتور که تا روز یکشنبه ادامه دارد ، تعداد شرکت های حاضر در این نمایشگاه رشدی 6 درصدی ،نسبت به سال گذشته داشته و فضای اختصاص یافته به آنها در این نمایشگاه نیز 10 درصد رشد داشته است.

محور اصلی این نمایشگاه در سال جاری پایداری در رشد صنعت توریسم می باشد و به همین دلیل بر رویکردهای که می توانند رشد این صنعت را تضمین نمایند، تاکید می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده، در سال های اخیر احترام به محیط زیست یکی از مهمترین فاکتورهای رشد، تعداد توریست ها در کشورهای گوناگون بوده است.


http://www.irna.ir