نمایش جاذبه‌های گردشگری ایران در چین

فرداد پرواز

اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری چین روز سه شنبه به میزبانی شهر «هایکو» مرکز استان «های نن» در جنوبی ترین نقطه این کشور با حضور ایران برگذار شد ..


14دی1395


در این دوره از نمایشگاه که به مدت سه روز برپا است، بیش از 20 کشور و شماری از دفاتر و سازمان های مرتبط با حوزه گردشگری حضور دارند.

هایکو، در سخنانی با تقدیر از تمامی شرکت ها و نمایندگان خارجی حاضر در این دوره گفت که برگزاری چنین نمایشگاه گامی ارزشمند در راستای توسعه مناسبات گردشگری بین چین و دیگر کشورهای دنیاست.

وی همچنین اظهار داشت که چنین رویداد فرهنگی می تواند مناطق توریستی و جاذبه های گردشگری کشورهای مختلف را به بازدیدکنندگان معرفی و آنان را در سفر به مناطق دیدنی این کشورها تحریک کند.

بر اساس گزارش دریافتی، غرفه 60 متری ایران در این دوره از نمایشگاه که توسط کانون گردشگری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برپا شده، در اولین روز فعالیت خود با استقبال گرم بازدیدکنندگان مواجه شده است.

همچنین گزارش شده که در طول مدت برپایی نمایشگاه، غرفه ایران قصد دارد با توزیع اقلام فرهنگی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان را با ویژگی ها و امتیازات گردشگری کشورمان آشنا سازد.

جزیره «های نن» به دلیل آب و هوای بسیار خوب و طبیعت سرسبز همواره میزبان خیل عظیمی از مردم بخصوص از استان های سردسیر شمالی چین در چنین ایامی است و ازمراکز مشهور گردشگری چین و دنیا به حساب می آید.

به رغم گسترده بودن روابط تجاری ایران و چین مردم این کشور آشنایی و آگاهی زیادی نسبت به ایران و جاذبه های گردشگری ایران ندارند و حضور شرکت ها و دستگاه های ذی ربط در چنین نمایشگاههایی می تواند برای پر کردن این خلاء بسیار مفید باشد.

این نمایشگاه به مدت سه روز برگزار می شود و پیش از آن نیز ایران در نمایشگاه هایی در استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین نیز با موضوع گردشگری شرکت داشته است.

گفتنی است، نزدیک به 200 هزار گردشگر ایرانی هر سال به چین سفر می کنند و شمار مسافرانی که از چین به ایران می روند بین 150 تا 200 هزار نفر در سال برآورد می شود


http://tnews.ir