نماد های گردشگری کشور روسیه

نماد های گردشگری کشور روسیه

2safar

روسیه یکی از کشور های دیدنی و باشکوه برای گردشگری به شمار می رود و پس از برگزاری جام جهانی 2018 در این کشور، روند رو به صعودی را در پیش خواهد داشت، چراکه برگزاری مسابقاتی در سطح جام جهانی با سفر 3 میلیون گردشگر به این کشور میزان توجه بیشتری را به روسیه جلب می کند. گردشگران بسیاری با هدف بازدید از جاذبه های گردشگری و دیدنی و تاریخی این کشور را انتخاب خواهند کرد. از این رو برای آشنایی بیشتر با می توان به نماد های گردشگری روسیه که در دیگر کشور های جهان از شهر بیشتری برخوردار هستند اشاره کرد.

کلیسای جامع سنت باسیل(کلیسای جامع پوکرووسکی)

2safar

کلیسای جامع سنت باسیل بنایی باشکوه در میدان سرخ شهر مسکو است که یکی از نماد های گردشگری و هویتی روسیه به شمار می رود. این بنای تاریخی چنان برجسته و خاص است که به راحتی قابل تشخیص می باشد. نام این بنا از نام باسیلی مقدس گرفته شده و نام دیگر این بنای تاریخی و بسیار با شکوه کلیسای جامع پوکرووسکی است. سنت باسیل یک کلیسا نیست بلکه این بنای مقدس و تاریخی از 9 کلیسا با 11 گنید باشکوه تشکیل شده است. این کلیسا به دستور ایوان مخوف به پاس پیروزی و تسخیر تاتار کازان ساخته شد. در حال حاضر کلیسای سنت باسیل گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود جلب می کند.

میدان سرخ

2safar

میدان سرخ یکی از نماد های اصلی کشور روسیه به شمار می رود و بسیاری از تصاویر تاریخی، سیاسی و گردشگری مربوط به روسیه با عکس های این میدان به جهان معرفی شده اند، به نوعی می توان این میدان را اصلی ترین میدان روسیه دانست .بسیاری از گردشگران از نقاط مختلف دنیا برای دیدن این میدان به روسیه سفر می کنند.

2safar

میدان سرخ قلب تپنده گردشگری در روسیه و شهر مسکو به شمار می رود و بسیاری از جاذبه های گردشگری معروف و سرشناس روسیه در کنار و نزدیکی این میدان تاریخی قرار دارند. برج های، نیکولاسکایا(Nikolskaya) و اسپاسکایا(Spasskaya) ، فروشگاه گوم(GUM) ، لوبنوی مستو، موزه ی، تاریخی دولت مسکو ، کلیسای سنت باسیل همگی در نزدیکی این میدان قرار گرفته اند.

موزه ی آرمیتاژ( هرمیتاژ)

2safar

یکی از مشهور ترین موزه های دنیا نیز به عنوان یکی از نماد های گردشگری روسیه ، موزه هرمیتاژ است که توسط کاترین کبیر (همسر پتر کبیر تزار روس و تزارین روسیه ) ساخته شد و هم اکنون یکی از بزرگترین موزه های دنیا به شمار می رود. در این موزه، بالغ بر یک میلیون اثر هنری ، تاریخی و باستانی وجود دارد.کاخ زمستانی و ساختمان های مجاور قصر در سن پترزبورگ محل موزه ی آرمیتاژ است و نه تنها تالار های بزرگ آن بلکه قسمت های کوچک و بزرگ این قصر از راهرو ها، آشپزخانه، اتاق رختشویی گرفته تا اتاق های اصلی آن که زمانی محل زندگی خاندان تزار ها بود، اکنون به بخش های مختلف موزه ی آرمتیاژ تبدیل شده اند.

موزه هرمیتاژ به عنوان یکی از نام هایی که ما را با روسیه آشنا می کند همواره مورد توجه گردشگران بوده و نامی خاص با هویتی خاص در دنیا به شمار می رود.