نقشه خطوط متروی باکو

فرداد پرواز

از اولین باز شدن زیرزمین در لندن در سال 1863، مترو به بخشی از زندگی روزمره یک شهروند تبدیل شده است. هزاران ایستگاه در سرتاسر جهان باز شده اند، با ریل کشی برای هزاران کیلومتر. امروزه دولت ها بیشتر و بیشتر به فهرست بیش از 50 کشور که دارای این وسایل حمل و نقل سریع و راحت هستند وارد می شوند.  


از سال 1967، آذربایجان نیز با مترو ی خود به این لیست وارد شده است. در اوایل سال 1932 مترو اولین بار در حمل و نقل زیرزمینی باکو مطرح شد، اما در سال 1951 هنگامی که اولین کار ساخت و ساز آغاز شد، به این موضوع بازگشت. در تاریخ 6 نوامبر 1967، اولین خط از متروی باکو برای 6،25 کیلومتر شامل 5 ایستگاه معرفی شد. نام های مدرن آنها: Icheri Sheher و Sahil و 28 May و Gyandjlik و Nariman Narimanov است.

از آن زمان به بعد 20 ایستگاه دیگر باز شده و هر یک از آنها با طرح اصلی اش متفاوت است. امروز، مترو آذربایجان متشکل از سه خط به طول 36.7 کیلومتر است. طبق برنامه دولتی که بر روی توسعه مترو در 20 سال آینده متمرکز است، تعداد خطوط باید تا 5 افزایش پیدا کند، با 76 ایستگاه و طول کلی 119 کیلومتر. به این ترتیب، راه آهن زیرزمینی کل شهر را در اختیار خواهد گرفت. در چهارچوب های این برنامه، در تاریخ 19 آوریل 2016، 2 ایستگاه جدید خط بنفش با طراحی مدرن و استفاده از آخرین فن آوری ها باز شد. ایستگاه پنج طبقه Memar Adjemi-2 دارای 17 پله برقی و 4 آسانسور برای افراد دارای توانایی های فیزیکی محدود است. علاوه بر این، سوار شدن مترو باکو بسیار مقرون به صرفه است.

@val3