ایران برای ویزای آمریکایی ها مشکلی ایجاد نکرده است

فرداد پرواز

26 مرداد 1396


برخلاف آنچه وزارت خارجه آمریکا مدعی شده، که ایران از صدور روادید برای اتباع ایالات متحده خودداری می کند - نائب رییس جامعه تورگردانان کشورمان اعلام کرده از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تاکنون، مشکلی در صدور روادید برای اتباع این کشور وجود نداشته است.

وزارت خارجه آمریکا ،با انتشار اطلاعیه ای در وب سایت رسمی اش، هشدار به شهروندان این کشور را برای سفر به ایران تمدید و بروزرسانی کرد و مدعی شد شهروندان دو تابعیتی در ایران با خطر بازداشت و حبس ناعادلانه مواجه اند!

همچنین در این اطلاعیه به اظهارات مقامات وزارت امور خارجه ایران در ژوئن 2017 مبنی بر این که به ممانعت از ورود اتباع ایرانی به خاک آمریکا پاسخ خواهد داد، اشاره شده و ادعا کرده: وزارت امور خارجه آمریکا گزارش هایی مبنی بر عدم صدور ویزا برای شهروندان آمریکایی از سوی ایران دریافت کرده است.

این در حالی است که محمدعلی واقفی، نایب رییس جامعه تورگردانان ایران به عنوان فردی مطلع در زمینه سفر اتباع و گردشگران آمریکایی به کشورمان به ایسنا گفت: تا این لحظه صدور ویزای ایران برای شهروندان آمریکایی مشکل خاصی نداشته است، اگرچه روند صدور ویزای ایران در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای یک مقطع زمانی کوتاه متوقف شد، اما اکنون این روند برقرار شده و مشکل خاصی تا کنون گزارش نشده است.


http://www.donyayesafar.com