نارضایتی شدید گردشگران ایرانی در ترکیه

فرداد پرواز

21 شهریور 1396


آنکارا- ایرنا- سپردن راهنمایی تورهای گردشگری ایرانی در ترکیه به دلالان و در اصل 'راهنمانما' توسط آژانس های مسافرتی موجب پرداخت هزینه های اضافی از جیب گردشگران شده و موجی از نارضایتی گردشگران ایرانی را به همراه داشته است.

سالیان درازی است که گردشگران بی شماری از ایران برای بازدید از جاذبه های گردشگری ترکیه به این کشور سفر می کنند،که بر اساس تازه ترین آمار از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه در پنج ماه نخست امسال حدود 750 هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده اند.

بسیاری از آژانس‌هایی که در ایران، گردشگران را در قالب تور به ترکیه می برند، مدعی هستند که خدمات چند روزه ای را به مسافر ارائه می‌کنند که این خدمات شامل هتل، پرواز، ترانسفر و راهنمای ایرانی است اما در بخش خدمات راهنمای گردشگران ایرانی، هیچ برنامه ای برای سفر گردشگران ایرانی تعریف نشده است و این شرایط،مسافر را هنگام ورود به ترکیه دچار سردرگمی می‌ کند و باعث اتلاف وقت اتباع ایرانی و مانع استفاده گردشگر از بازده زمانی در اختیار به نحو احسن می شود.

تنها انتخابی که در چنین شرایطی در اختیار مسافر است، استفاده از تورهای آپشنال است. که لیدرهای تورهای ایرانی در ترکیه در اقدامی بسیار ناجوانمردانه در مسیر فرودگاه تا هتل و در شرایطی که هنوز مسافر نسبت به شرایط آگاه نیست، با هیجان درباره جاهای دیدنی و تورهایی جانبی به تبلیغ پرداخته و گردشگران را در یک شرایط هیجانی مجاب می‌کنند که این تورها را خریداری کنند.

نرخ این تورهای جانبی تقریبا 5 تا 20 برابر قیمتی برگزار می شود که مسافر خود به تنهایی می تواند از آن استفاده کند.

این برخورد در نهایت بدبینی گردشگران را به همراه دارد ولی راهنمایان تورهای ایرانی،اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند چرا که دست گردشگران به جایی بند نیست و هیچ جا نمی تواند شکایت کند و علاوه بر این، تعداد گردشگران ایرانی آن قدر زیاد است که این راهنمایان نگران از دست دادن مشتری نیستند.

این لیدرها معمولا از آژانس حقوقی نمی گیرند و درآمد خود را از درصد فروش تورهای آپشنال تامین می کنند.

بنابراین شکل لیدری تور تغییر کرده و سبب شده تا راهنمایان گردشگران خوب و حرفه ای،در این حیطه وارد نشوند و مسافران تصویر نامناسبی از تور لیدر‌ها داشته باشند.