ناترنگ در یک نگاه

فرداد پرواز

ناترنگ Nha Trang معروف ترین شهر ساحلی ریزورت در جنوب ویتنام است.

@val3


ناترنگ Nha Trang، شهری در ویتنام

ناترنگ Nha Trang معروف ترین شهر ساحلی ریزورت در جنوب ویتنام است که به خاطر داشتن 4 مایل سواحل شن وماسه، درختان نخل، آب گرم، سایت های غواصی و جزایرش شناخته شده است. ساحل اصلی آن طولانی و در امتداد خیابان Tran Phu کشیده شده است و دارای امکانات تفریحی و ورزش های آبی، هتل ها و رستوران های غذای دریایی است. با تله کابین به پارک تفریحی Vinpearl Land در جزیره هون تر Hon Tre می روند و طبیعت زیبای جزایر هون مون Hon Mun و هون تیم Hon Tam با صخره های مرجانی از طریق قایق قابل دسترسی هستند.

@val3

پو ناگار Po Nagar، یک سایت مذهبی شامل برج های غول پیکر معابد سنگی مربوط به قرن هفتم تا دوازدهم است که توسط تمدن چم Cham ساخته شده است و در دهانه ی رودخانه ی کی Cai قرار دارد. پل Xom Bong، نقطه ای برای تورهای ماهیگیری با قایق بر روی رودخانه، بازار اصلی شهر دام Dam در سه طبقه که سوغات و محصولات محلی را می فروشند، چشمه های آب گرم Thap Ba، کلیسای جامع استعماری فرانسوی، سبک گوتیک و معبد بودایی Long Son از دیگر جاذبه های ناترنگ هستند.

@val3


زمان مناسب برای سفر به ناترنگ

اوج سفر در ماه های فوریه و ژوئیه تا آگوست است. آب و هوای گرمسیری در طول سال گرم است و فصل باران موسمی از اکتبر تا دسامبر است.

@val3


رویدادهای مهم و تعطیلات جهت بازدید از ناترنگ

رویدادهای کلیدی و تعطیلات شامل Tet، یا سال نو ویتنامی (ماه ژانویه/فوریه، تاریخ آن متفاوت است)؛

جشنواره Po Nagar / Thap Ba (ماه مارس/آوریل، تاریخ آن متفاوت است) در معابد Po Nagar در چم Cham، شامل جشن ها و آهنگ و رقص سنتی.

فستیوال چه نگو Che Ngo (ماه نوامبر)، با مسابقات قایقرانی.

@val3