میزبانی نخستین شهر خشتی جهان از راهنمایان گردشگری ۴۵ کشور دنیا

فرداد پرواز

13بهمن1395


حسین دهقان دبیر اجرایی هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در یزد از میزبانی نخستین شهر خشتی جهان، دومین شهر تاریخی ایران و دارالعباده یزد از ۳۰۰ راهنمای گردشگری از ۴۵ کشور جهان خبر داد

حسین دهقان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با حضور ۳٠٠ نفر از راهنمایان گردشگری از ۴۵ کشور جهان در تهران اظهار داشت: قبل و بعد از برگزاری این مراسم، برنامه های بازدید از مناطق دیدنی کشور برای مهمانان این برنامه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر این اساس ٣٠٠ نفر از گردشگران برای شرکت در این کنوانسیون در مرحله پست تور از استان های فارس، یزد و اصفهان بازدید خواهند کرد و در روز پنج شنبه، فردا ۱۴ بهمن ماه وارد استان یزد خواهند شد.

دهقان با اشاره به اینکه در این سفر راهنمایان گردشگری از بناهای شاخص استان یزد از جمله مسجد جامع، بافت تاریخی، مجموعه امیرچخماق، باغ دولت آباد، دخمه، آتشکده و … بازدید می کنند، عنوان کرد: سفری به شهرستان میبد نیز برای این گردشگران تدارک دیده شده است.

وی یادآور شد: در میبد نیز گردشگران از بناهای شاخصی نظیر نارین قلعه، یخچال خشتی، مجموعه کاروانسرای شاه عباسی، نمایشگاه زیلو و صنایع دستی بازدید خواهند کرد.

دهقان بیان کرد: بعد از اجرای برنامه های مختلف، این گروه ۳۰۰ نفر روز شنبه یزد را به قصد اصفهان ترک خواهد کرد.

وی افزود: کتابچه ای برای معرفی حامیان مالی و بناهای شاخص استان یزد به همت انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان یزد به زبان انگلیسی منتشر شده که در اختیار مهمانان قرار خواهد گرفت.

دهقان با اشاره به اینکه این برنامه با ایام دهه فجر مصادف شده است، ضمن تبریک این ایام بیان کرد: به طور قطع فضاسازی شهری صورت گرفته در یزد برای راهنمایان گردشگری دارای جذابیت خواهد بود.

به گزارش طبس نیوز به نقل از مهر، برپایی کنوانسیون جهانی راهنمایات تور گردشگری، بزرگترین و مهمترین گردهمایی راهنمایان جهان است و هر دو سال یکبار، زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری.

در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود.


http://tnews.ir