مکان های معروف جهان که قبل از مرگ باید دید

مکان های معروف جهان که قبل از مرگ باید دید

اگرچه برخی در زیبایی و شکوه برخی مکان ها و نقاط دیدنی دنیا اغراق شده است، اما برخی دیگر به راستی ارزش دیدن حتی بیش از یک بار را هم دارند. ما به شما قول می دهیم از سفر برای دیدن این مکان های معروف پشیمان نخواهید شد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

آکروپولیس، یونان

شکوه و هنر معماری در این بنا غوغا می کنند. بناهای باستانی یونان در جهان بی نظیر هستند و آکروپولیس گل سر سبد این بناهاست. این مکان بر فراز تپه های صخره ای در شهر آتن قرار گرفته است. مجموعه ی تاریخی آکروپولیس نماد ملی مردم یونان محسوب می شود. با قدم گذاشتن در این مکان، اساطیر و خدایان یونان که در فلسفه و ادبیات و حتی علم روانشناسی دنیا جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده اند، در ذهن شما زنده خواهند شد و از ابهت غریب آن به حیرت خواهید افتاد. آکروپولیس را باید دید. حتی اگر بسیاری از مکان های محبوبتان را هنوز ندیده اید، آکروپولیس را در اولویت های خود قرار دهید. آتن ارزشش را دارد.

2safar

آبشارهای نیاگارا، مرز آمریکا و کانادا

آبشارهای نیاگارا یکی از عجایب طبیعی دنیاست که وقتی به آن می نگرید، تپش قلب خود را احساس می کنید. برای دیدن این مکان می توانید از شهر تورنتو در کانادا یا از شهر نیویورک در ایالات متحده به سوی مرز پیش بروید. این مجموعه شامل سه آبشار می شود که دو تا از آن ها بزرگ تر هستند. آبشارهای بزرگ یکی در خاک کانادا و دیگری در خاک آمریکا قرار دارند و توسط جزیره ای به نام گوت آیلند از یکدیگر جدا شده اند. برای حس این آبشارهای زیبا از نزدیک لازم است بلیطی برای کشتی مید آو دِمیست خریداری کرده، در صف بایستید و جلیقه های پلاستیکی آبی رنگ که شما را از خیس شدن محافظت می کنند بپوشید. منظره ای خارق العاده در انتظار شما خواهد بود. از آن جا که آبشارهای نیاگارا بالاترین سرعت جریان در میان آبشارهای دنیا را دارند، شما می توانید این جریان را درحالی که با کشتی از میان آبشار ها می گذرید، حس کنید.

2safar

تاج محل، آگرا، هند

کلمات قادر به توصیف زیبایی پر آرامش و رمز و راز شرقی این بنا نیستند. کمتر کسی می تواند تاج محل را ببیند و جوّ غریب آن را حس نکند. تاج محل یکی از عجایب هفت گانه ی دنیا است که به دستور شاه جهان به عنوان آرامگاه همسر محبوب ایرانی تبارش به نام ممتاز محل بنا گردیده است. طاق ها و گنبد ها و سنگ های مرمری این بنا معماری با شکوهی را به تصویر می کشند که سرآمد معماری هند و اسلامی به شمار می رود. ضمن اینکه هند یکی از ارزان ترین کشورهای دنیا برای سفر است و شما نمی توانید نداشتن پول کافی را برای بازدید نکردن از تاج محل بهانه کنید. برای رفتن به آگرا می توانید با پرواز به دهلی نو رفته و پس از بازدید از پایتخت شلوغ و پرهیاهوی هند به آگرا در دویست کیلومتری دهلی سفر کنید.

2safar

زندان آلکاتراز، سان فرانسیسکو، ایالات متحده

شاید بازدید از یک زندان در نگاه اول چندان جذاب نباشد اما آلکاتراز داستان دیگری است و سفر به آن مانند قدم گذاشتن در دل یک داستان معمایی جنایی است. در واقع کمتر جایی در دنیا به لحاظ جوّ منحصر به فرد و افسانه ای اش به پای آلکاتراز می رسد. این زندان بدنام که در جزیره ای خوش منظره در نزدیکی شهر سان فرانسیسکو واقع شده است، بین سال های 1934 تا 1963 خانه ی مشهورترین زندانیان جنایی آمریکا از جمله آل کاپون، جیمز ویتی بولگار و رابین فرانکلین استود بود. کتاب ها و فیلم های بی شماری در مورد آلکاتراز نوشته و ساخته شده اند و امروزه این زندان با حفظ تمام ویژگی های اصلی اش به صورت موزه ای در آمده است که روزانه صدها نفر بازدید کننده دارد.

2safar

برج ایفل، پاریس، فرانسه

پاریس همه چیز دارد، حال و هوای رمانتیک، ساختمان های تاریخی و غذاهای بی نظیر، اما به راستی اگر برج ایفل را از پاریس بگیریم، این شهر نیمی از جذابیت خود را از دست می دهد. این نشان دهنده ی شکوه، عظمت و شهرت نماد شهر پاریس است که شاید هیچ نماد دیگری در دنیا نتواند با آن رقابت کند. سالانه هفت میلیون نفر با نماد برجسته ی پاریس عکس می گیرند. کسانی که تاکنون پاریس را ندیده اند، باید سفر به این شهر خوش منظره و برج شکوهمندش را در صدر فهرست اهداف و آرزهای مربوط به سفر خود قرار دهند.

2safar

مجسمه ی آزادی، نیویورک، ایالات متحده

مجسمه ای که به عنوان نشان دوستی مردم فرانسه در سال 1886 به آمریکا اهدا شد، تبدیل به یکی از مشهور ترین نمادهای این کشور و کل جهان گردید.مجسمه ی آزادی حدود 132 سال است که با غرور و تفاخر هر چه تمام تر بر شهر نیویورک سایه انداخته است و سمبلی از دموکراسی و آزادی به شمار می رود. جالب است بدانید سازنده ی این مجسمه گوستاو ایفل است که برج ایفل را نیز ساخته است. بدون شک نماد های او در جهان بی همتا هستند.

2safar

استون هِنج، انگلستان

این بنا مشهور ترین اثر ماقبل تاریخ در کشور انگلستان و شاید در کل جهان است و اسرار آن هنوز کشف نشده است. مبدأ و و کاربرد آن قرن های متمادی باستان شناسان را در حیرت فرو برده و هنوز قادر به پرده برداری از اسرار آن نیستند. شاید استون هنج یک قبرستان است و شاید یک قربانگاه تاریخی اما در هر صورت بازدید از آن همچون قدم زدن در دل تاریخ است.

2safar

تالاب آبی، ایسلند

این تالاب دیدنی ترین نقطه ی ایسلند به حساب می آید. دلیل بی مانند بودن آن آب لاجوردی جوشانی است در میان گدازه های آتشفشانی خودنمایی می کند. اگر زیبایی طبیعی آن برایتان کافی نیست، لازم است بدانید آب غنی از سیلیکا و گل این تالاب اثرات فوق العاده ای بر پوست و زیبایی دارند. ایسلند به طور کلی کشوری کوچک اما افسونگر است و سفر به آن احتمالاً بهترین سفر زندگی تان خواهد بود.

2safar