مکان های شلوغ و توریستی گذشته که اکنون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند یا متروکه هستند - قسمت اول

مکان های شلوغ و توریستی در گذشته که اکنون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند یا متروکه هستند - قسمت اول

دنیا پر از نقاط جذاب اما کشف نشده است. نقاطی که لازم است بر روی آن ها تبلیغات بیشتری صورت بگیرد تا بهتر شناخته شوند و در فهرست مقصد های محبوب سفر قرار بگیرند. از سوی دیگر نقاط زیادی در زمین وجود دارد که در گذشته هزاران توریست از آن ها بازدید می کردند، اما امروزه این مکان ها محبوبیت خود را به دلایل مختلف از دست داده اند. این دلایل ممکن است فجایع طبیعی، جنگ یا صرفاً کم شدن جاذبه ی آن ها باشد. حتی برخی از این نقاط در روز های آخر حیات خود به سر می برند و بزودی به طور کامل از بین خواهند رفت.

در این مقاله ضمن معرفی نقاط توریستی محبوب در گذشته که امروزه جاذبه ی خود را از دست داده اند، بار دیگر به شما یاد آور می شویم برای دیدن زیبایی های دنیا نباید فرصت ها را از دست بدهید. جهان پیوسته در حال تغییر است و چه بسا مکانی که امروز در آرزوی دیدنش هستید، در آینده ای نزدیک غیر قابل دسترس باشد.

شهر بازی اوز، کارولینای شمالی

این شهر بازی یکی از محبوب ترین و شلوغ ترین شهر بازی های ایالات متحده بود که در ساحل مونتین در ایالت کارولینای شمالی قرار داشت. شهر بازی بر اساس داستان معروف دوروتی و جادوگر شهر اوز طراحی شده بود و روزگاری هزاران توریست و بازدید کننده را به خود می دید، اما در دهه ی 1980 رو به افول رفت. سرانجام پس از سال ها موفقیت و محبوبیت شهر بازی برای همیشه تعطیل شد. دلیل اصلی بسته شدن پارک هزینه ی زیادی بود که باید صرف نگهداری از آن می شد. در ضمن یک آتش سوزی اسرار آمیز نیز بخش های زیادی از پارک مثل سرزمین زمردین آن و موزه ای که یادگاری های فیلم جادوگر شهر اوز را به نمایش گذاشته بود از بین برد.

2safar

امروزه هنوز بازدید از این شهر بازی برای عموم آزاد است زیرا وسایل بازی، عروسک ها و مجسمه ها مانند گذشته در آن جا به چشم می خورند و خاطرات گذشته قبل را یاد آوری می کنند. حتی تور هایی برای بازدید از این شهر بازی متروکه وجود دارند، زیرا به علت محبوبیت فوق العاده ی شهر بازی در سال های قبل هنوز طرفداران سرزمین اوز دوست دارند به خاطر نوستالژیا هم که شده این فضا را از نزدیک ببینند.

2safar

ایستگاه متروی شهرداری، نیویورک

ایستگاه شهرداری در نیویورک اولین ایستگاه متروی این ابر شهر و یکی از شلوغ ترین آن ها بود که در سال 1904 ساخته شد. این ایستگاه روزگاری میزبان هزاران مسافر در روز بود اما امروزه به سادگی متروکه شده و از یاد ها رفته است. طراحی زیبای ایستگاه موجب شده بود که نه تنها برای سوار شدن مترو و حمل و نقل مورد استفاده قرار بگیرد، بلکه یکی از جاذبه های توریستی نیویورک باشد. در اواسط قرن بیستم و با گسترش عمده ی سیستم حمل و نقل زیر زمینی در نیویورک این ایستگاه بسته شد. در واقع ایستگاه شهر داری به خاطر ساختارش امکان گسترش نداشت و به علاوه، ایستگاه بروکلین بریج در نزدیکی آن قرار داشت می توانست جایگزین مناسبی برای این ایستگاه باشد. به این ترتیب بعد از قریب پنجاه سال این ایستگاه معروف مترو در شهر نیویورک بسته شد. امروزه همچنان بعد از دهه های طولانی بسته بودن ایستگاه توریست ها دوست دارند به خاطر اهمیتی تاریخی اش از آن بازدید کنند.

2safar