مکان های شلوغ و توریستی در گذشته اکنون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند یا متروکه هستند - قسمت سوم

مکان های شلوغ و توریستی در گذشته که اکنون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند یا متروکه هستند - قسمت سوم

در این مقاله ضمن معرفی نقاط توریستی محبوب در گذشته که امروزه جاذبه ی خود را از دست داده اند، بار دیگر به شما یاد آور می شویم برای دیدن زیبایی های دنیا نباید فرصت ها را از دست بدهید. جهان پیوسته در حال تغییر است و چه بسا مکانی که امروز در آرزوی دیدنش هستید، در آینده ای نزدیک غیر قابل دسترس باشد.

کلی کانسکوپ، نامیبیا

در نامیبیا در جنوب آفریقا شهری وجود دارد که روزگاری سرشار از شور زندگی بود و امروزه همچون شهر ارواح است. این شهر که کلی کانسکوپ نام دارد به دلیل وجود معدن الماس محلی بسیار شلوغ و پر تجمع محسوب می شد و ماجراجویان در جستجوی الماس و رؤیای ثروتمند شدن به این منطقه می آمدند و این شهر کوچک را تبدیل به یکی از ثروتمند ترین و پر هیاهو ترین مناطق آفریقا کرده بودند. اما پس از جنگ جهانی دوم ذخیره ی الماس این شهر به پایان رسید و ناگهان اقتصاد پر رونق شهر سقوط کرد. امروزه این شهر متروکه هنوز یاد های گذشته را در خود دارد و توریست ها به بازدید از خانه هایی می روند که با شن های کویر پوشیده شده اند. کمتر کسی باور می کند آن همه شور و هیجان زندگی به چنین نقطه ای ختم شده باشد.

2safar

مسیر باب اسلد، سارایوو، بوسنی

بوسنی که میزبان المپیک زمستانی 1984 بود، کار میزبانی خود را به خوبی انجام داد و به خاطر این بازی ها دست به نوسازی و ساخت و ساز شهری زد تا از هر نظر میزبان شایسته ای برای المپیک باشد. یکی از ساخت و ساز های انجام شده مسیری به نام باب اسلد بود که نظر توریست ها را به خود جلب کرده و ده ها هزار توریست از آن بازدید کردند. این مسیر برای ورزش ساخته شده بود اما خیلی زود سرنوشت غم انگیزی پیدا کرد و در جنگ های دهه ی 1990 به عنوان سکوی توپ مورد استفاده قرار گرفت. بعد از جنگ این مسیر خاطره انگیز مدتی به دست فراموشی سپرده شد اما سرانجام هنرمندان شروع به نقاشی های دیواری در این مسیر کرده و یک بار دیگر خاطرات روزهای خوش را در اذهان زنده کردند.

2safar

شهر رؤیایی نارا، ژاپن

این شهر بازی روزگاری بزرگ ترین و محبوب ترین شهر بازی در کل ژاپن بود. شهر رؤیایی نارا که از روی دیزنی لند الگو برداری شده بود در دهه ی 1960 افتتاح شد. اما وقتی ژاپن تصمیم گرفت دیزنی لند خود را باز کند شهر رؤیایی نارا طرفداران خود را از دست داد. سرانجام به خاطر عدم استقبال مردم و هزینه ی بالای نگهداری، این پارک برای همیشه بسته شد. مردم محلی هنوز خاطرات خوشی که در این شهر بازی داشته اند را به خاطر می آورند و همراه با توریست ها از این پارک متروکه دیدن می کنند.

2safar

شهر زیر آب شیچینگ، چین

این شهر نسخه ی چینی شهر گمشده ی آتلانتیس است که مورد توجه خاص مردم چین و توریست هایی که به این کشور سفر می کنند قرار دارد. مردم دوست دارند شهری که روزگاری سرشار از زندگی بود و امروزه زیر آب دفن شد ه است را از نزدیک ببینند. این شهر با آب دریاچه ی کیندائو احاطه شده و در سال 1959 زیر آب رفته بود.

2safar