مکان های شلوغ و توریستی در گذشته که اکنون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند یا متروکه هستند - قسمت دوم

مکان های شلوغ و توریستی در گذشته که اکنون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند یا متروکه هستند - قسمت دوم

در این مقاله ضمن معرفی نقاط توریستی محبوب در گذشته که امروزه جاذبه ی خود را از دست داده اند، بار دیگر به شما یاد آور می شویم برای دیدن زیبایی های دنیا نباید فرصت ها را از دست بدهید. جهان پیوسته در حال تغییر است و چه بسا مکانی که امروز در آرزوی دیدنش هستید، در آینده ای نزدیک غیر قابل دسترس باشد.

سان ژی، تایوان

در تایوان خانه هایی وجود داشتند که از جاذبه های توریستی محبوب این شهر محسوب می شدند. آن ها ساختار معماری عجیبی داشتند و شبیه به سفینه های فضایی بودند. در واقع ساختار این خانه ها به قدری جالب بود که به راحتی می شد از آن ها به عنوان لوکیشن های فیلم های علمی تخیلی و فضایی استفاده کرد. آن ها در دهه ی 1980 تخلیه شده و کم کم از ساختمان هایی با مزه و جالب توجه به منظره ای ترسناک و جن زده تبدیل شدند. اگر چه همچنان توریست هایی که به تایوان سفر می کنند به بازدید از این خانه های متروکه علاقه نشان می دهند اما این خانه ها دیگر یک جاذبه ی توریستی محسوب نمی شوند چون متروکه و ترسناک هستند.

2safar

هتل سالتو، کلمبیا

هتل سالتو در جوار آبشار تکانداما در کلمبیا از سال 1928 فعال بوده و به خاطر جایگاه خاصی که در دل طبیعت داشت از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار بود. هتل تا سال 1950 تبدیل به یک هتل هشت طبقه شد و بازدید کنندگان آبشار و طبیعت دوستان در آن اقامت می کردند. بعد از سال ها فعالیت و پذیرایی از هزاران توریست، هتل در دهه ی 1990 به شکل غم انگیزی تعطیل شد. دلیل اصلی آن افول جذابیت آبشار بود که توریست های کمتری نسبت به گذشته از آن بازدید می کردند. هتل به مدت دو دهه یک ساختمان کاملاً متروکه بود اما در سال 2012 مقام های محلی تصمیم گرفتند این هتل محبوب را تبدیل به موزه کنند. از آن بس مجدداً هجوم توریست ها به هتل از سر گرفته شد و همه دوست داشتند این هتل خاطره انگیز را از نزدیک ببینند.

2safar

شهر بازی سیکس فلگز، نیو اورلینز

این شهر بازی زنجیره ای در نیو اورلینز فوق العاده محبوب بود و روزانه هزاران توریست را به خود می دید. اما در سال 2005 طوفان کاترینا این شهر بازی را تخریب کرد. پارک هفته های طولانی زیر آب بود و بیشتر وسایل بازی آن زنگ زد و خراب شد. پس از این طوفان شهر بازی به صورت متروکه رها شد و با وجود محبوبیت و موفقیت سابقش تلاشی برای بازسازی آن صورت نگرفت. اکنون این شهر بازی متروکه و تخریب شده هنوز وجود دارد و منظره ی غم انگیز آن یاد آور گذرا بودن زندگی و ناپایدار بودن زمانه است.

2safar

کراکو، ایتالیا

کراکو شهری در استان متارای ایتالیا است. شهری که روزگاری ساکنان و بازدید کنندگان متعددی داشت اما در دهه ی 1960 به علت رانش زمین تخلیه شد و ساکنان آن به دهکده های اطراف پناهنده شدند. پس از آن کراکو به صورت شهر ارواح در آمد.

کراکو تا کنون لوکیشن چندین فیلم سینمایی بوده و تور هایی نیز برای بازدید از این شهر متروکه به وجود آمده اند.

2safar