مکان های شلوغ و توریستی در گذشته اکنون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند یا متروکه هستند - قسمت چهارم

مکان های شلوغ و توریستی در گذشته که اکنون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند یا متروکه هستند - قسمت چهارم

در این مقاله ضمن معرفی نقاط توریستی محبوب در گذشته که امروزه جاذبه ی خود را از دست داده اند، بار دیگر به شما یاد آور می شویم برای دیدن زیبایی های دنیا نباید فرصت ها را از دست بدهید. جهان پیوسته در حال تغییر است و چه بسا مکانی که امروز در آرزوی دیدنش هستید، در آینده ای نزدیک غیر قابل دسترس باشد.

شهر جدید کیلامبا، آنگولا

این شهر رنگارنگ و درخشنده با امید و آرزو های زیادی ساخته شده بود و انتظار می رفت تبدیل به یکی از دیدنی ترین نقاط کشور آنگولا شود. شهر به دستور رئیس جمهور آنگولا ساخته شد و این هدف را دنبال می کرد که زاغه نشینان حومه ی پایتخت آنگولا، لاندا، برای زندگی به این شهر نوساز و زیبا بروند. با این وجود هیچ کس حاضر به زندگی در این شهر نشد زیرا هزینه ی اقامت در آن بالا بود و از عهده ی مردم ساکن مناطق فقیر نشین پایتخت بر نمی آمد. در نتیجه شهر خالی و متروکه ماند و تا به امروز نیز شهر جدید کیلامبا خالی از سکنه باقی مانده است.

2safar

پیرامیدن، نروژ

شهر پیرامیدن در کشور نروژ که به دوران اتحادیه ی جماهیر شوروی تعلق دارد روزگاری یک شهر پر رونق و موفق بود و به خاطر معادن غنی زغال سنگ اطرافش یکی از پر رفت و آمد ترین مناطق نروژ محسوب می شد. اما استخراج زغال سنگ در این منطقه همیشگی نبود. با اتمام منابع، شهر ناگهان خالی شد و ساکنانش در عرض چند ماه آن را ترک کردند. در واقع به علت فرسودگی زمین و عدم حاصلخیزی خاک، زندگی در این شهر دشوار بود. در سال 1988 این شهر به طور کامل تخلیه شد. امروزه هنوز توریست ها سری به این شهر متروکه می زنند تا یادگاری دوران جماهیر شوروی را از نزدیک ببینند و با فرهنگ و سبک زندگی آن دوران آشنا شوند.

2safar

واروشا، قبرس

واروشا در گذشته یکی از سرزنده ترین مناطق قبرس بود که به خاطر دریای لاجوردی و سواحل زیباش شهرت زیادی داشت. این شهر در اوایل دهه ی 1970 پاتوق افراد مشهور و ثروتمند برای سپری ساختن تعطیلات بود. محبوبیت واروشا در زمان حمله ی ترکیه به قبرس ناگهان در هم شکسته شد. در جریان جنگ میان ترکیه و قبرس این شهر تخلیه گردید و مدتی بعد توسط نیروهای نظامی ترکیه به عنوان منطقه ی ممنوعه اعلام شد.

امروزه این شهری که روزگاری ساکنان ثروتمندی داشت و یکی از زیباترین مناطق دریای مدیترانه محسوب می شد همچنان خالی از سکنه مانده است و خانه هایش بر اثر فرسایش در گذر زمان رو به نابودی هستند.

2safar

بیلیتز، آلمان

بیمارستان جنگی در شهر بیلیتز آلمان در دوران جنگ جهانی اول از شهرت زیادی برخوردار بود. هزاران بیمار جنگی در این بیمارستان مورد مداوا قرار گرفتند. پس از یک قرن خدمت رسانی این بیمارستان در سال 1995 بسته شد. پس از آن مردم محلی داستان های زیادی در مورد این بیمارستان نقل کرده اند. آن ها معتقدند بیمارستان جنگی یک محل تسخیر شده است و روح بیمارانی که در این بیمارستان در گذشته اند هنوز در آن وجود دارد. توریست ها نیز که عاشق این قبیل داستان ها هستند در سفر به بیلیتز حتماً از بیمارستان معروف و متروکه ی آن دیدن می کنند.

2safar