مکان های دیدنی یکاترینبورگ

مکان های دیدنی یکاترینبورگ

کلیسای در خون

این کلیسا یکی از بزرگترین کلیسا های روسیه است، و یکی از خاطرات تاریخ روسیه نیز (کشته شدن تعدادی از اعضای خاندان سلطنتی تزار روسیه در سال 1918) در این محل رخ داد. این کلیسای زیبا و باشکوه واقع در خیابان راستورگویویف –خاریتونوف یکاترینبورگ، مانند دیگر کلیسا های تاریخی روسیه محل تلاقی هنر، تثدس مذهبی و زیبای معماری روسی را به نمایش می گذارد.

2safar

که با رنگ و بوی دینی آراسته شده اند، هرچند در دوران شوروی ماهیت مذهبی نداشتند و امروزه نیز به عنوان موزه از آنها استفاده می شود، اما این کلیسا نیز مانند دیگر کلیسا های معروف روسیه مورد توجه گردشگران در این کشور قرار دارد.

2safar

آکادمی دولتی اپرا و تئاتر باله ی یکاترینبورگ

ساختمان این آکادمی در دهه ی 1870 ساخته شد و در میان هنرمندان و علاقه مندان هنر بسیار محبوب بود. در سال 1912 این ساختمان توسط معماری بنام ولادیمیر سمنوف طراحی و نمای باشکوه کنونی اش ساخته و در سال 1914 با اجرای اپرای میخائیل گلینگا افتتاح شد.این ساختمان زیبا امروز در مرکز شهر یکاترینبورگ قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری شهر یکاترینبورگ به شمار می رود. در حا ل حاضر هم این مرکز به عنوان یکی از ارکان فرهنگی روسیه محل اجرای اپرا های کلاسیک و مدرن است، همچنین این آکادمی برنده ی بسیاری از جوایز بین المللی نیز می باشد و گردشگران و علاقه مندان موسیقی در یکاترینبورگ می توانند از این مرکز بازدیدکنند.

2safar

موزه ی هنرهای زیبا

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر یکاترینبورگ باز هم مربوط به دنیای هنر است، موزه ی هنر های زیبای شهر یکاترینبورگ هر ساله میزبان بسیاری از بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است و این موزه علاوه بر، به نمایش گذاشتن آثار تاریخی و هنری گوناگون در حوزه های مختلف، جلسات و کلاس های آموزشی را در حوزه های مختلف هنری برگزار می کند. بازدید کنندگان در این موزه می توانند آثار هنری بسیار باشکوه وخاص از جمله آثار ی از هنرمندان آوانگارد روسی چون کازیمیر مالویچ، ناتالیا نستروا، میخائیل لاریونوف، واسلی کاندیسکی و بسیاری دیگر از هنرمندان روسیه را از نزدیک ببینند و همچنین در کنار بازدید از موزه ی آثار هنری در کنسرت های برگزار شده در این موزه شرکت کنند.

2safar

نقطه ی مرزی اروپا و آسیا

یکاترینبورگ به عنوان پایتخت اداری منطقه اورال، در قسمت آسیایی روسیه قرار دارد و خط راس اورال به عنوان مرز طبیعی میان اروپا و اسیا قمداد می شود. در سال 2004 مجتمع اروپا-آسیا در نزدیکی استادیوم محل برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 روسیه در یکاترینبورگ ساخته شد و به عنوان یکی از نشانه های نمادین مرز میان اروپا و آسیا مورد توجه گردشگران و مسافرین این شهر قرار دارد.

2safar

شهر یکاترینبورگ به عنوان یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه، پذیرای بسیاری از هواداران و علاقه مندان فوتبال بود و دیدار های تیم های لهستان –کلمبیا، مکزیک- سوئد، فرانسه –پرو و مصر- اروگوئه هم در این شهر برگزار شدند.

رستوران های یکاترینبورگ

2safar

یکاترینبورگ هم به سیاق دیگر شهر های میزبان جام جهانی روسیه، یکی از جاذبه های گردشگری اش را غذا خوری ها و رستوران ها متنوع و مختلفی شکل می دهد ،که علاوه بر تنوع غذاهای بین المللی از تنوع غذا های بومی روسی و دیگر اقوام این کشور هم برخوردار است.

2safar

خملی-سونلی(Khmeli-Suneli)

خملی- سونلی یک رستوران گرجستانی است که توسط مهاجران گرجستانی در یکاترینبورگ تاسیس شده و کیفیت غذا های این رستوران از شهرت بالایی برخوردار است. از دیگر ویژگی های این رستوران محیط گرم و صمیمی است که توسط صاحبان این رستوران شکل گرفته است و محل برگزاری جشن های خصوص و تولد بسیاری از اهالی شهر است. انواع غذا های گرجی و غذا های کلاسیک در منوی غذایی این رستوران پیدا می شود و کودکان هم منوی غذایی مخصوصی دارند. د ر این رستوران کلاس های آشپزی گرجی هم برگزار می شود و بسیاری از مردم محلی در این کلاس ها شرکت می کنند.

2safar

کبابی بالکانی

شهرت و محبوبیت کباب های بالکانی یکی از عوامل شکل گیری این رستوران در یکاترینبورگ است، این رستوران یک رستوران صربی است که منو غذا های گوشتی و کبابی اش از محبوبی بالایی برخوردار است. مشتریان و گردشگران در این رستوران می توانند نحوه پخت و پز غذا های را هم از نزدیک ببینند و هیجان پخت غذا را حس کنند. در این رستوران اتاق های کوچکتری هم برای صرف غذا تعبیه شده، که این اتاق های خصوصی را بیشتر برای جلسات تجاری رزرو می کنند. علاوه بر این ، کنسرت های هفتگی هم در این رستوران برگزار می شود.

2safar

نیگورا(Nigora)

این رستوران یک رستوران ازبکی است و یکی از بی نظیرترین رستوران شرقی یکاترینبورگ به شمار می رود. از نکات قابل توجه این رستوران مهمانوازی و پذیرایی عالی از مشتریان است که مورد توجه گردشگران قرار دارد، دکوراسیون زیبا و جذاب این رستوران (که با قالی های آسیای مرکزی ، آلات موسیقی، کاشی های تزئینی و دیگر آثار آن منطقه آراسته شده است) در کنار غذا های لذیذ اش محیط دلنشینی را برای میهمانان فراهم می کند. از دیگر امتیاز های این رستوران، قیمت های مناسب این رستوران با توجه به کیفیت بالای غذایی آن به شمار می رود.

2safar

پان سمتان(Pan Smetan)

یکی دیگر از رستوران های بومی و محلی از دیگر اقوام روسیه در یکاترینبورگ، متعلق به چچنی هاست و می تواند محیط بسیار جذابی برای گردشگران محسوب شود. این رستوران چچنی با سرو غذا های چچنی مشتریان بسیاری را جلب می کنند. واکلاو(Waclaw) که با گوشت، سوسیس، سیب زمینی و کلم پخته می شود و برخی دیگر از غذا های محلی چچنی که با گوشت قرمز و ماهی پخته می شوند از جمله غذا های محبوب در منوی این رستوران به شمار می روند.

2safar

علاوه بر این رستورانها، غذا خوری های دیگری هم چون، پانوراماA.S.P.، رستوران آلمانی تالار شهر (Ratskeller)، رستوران ژاپنی تانوکی، رستوران بروگ (Brugge) و تعداد زیادی از رستوران ها در سبک های مختلف سنتی و مدرن ، روسی و ایتالیایی و کافه های معمولی در اختیار گردشگران و هواداران فوتبال در خلال جام جهانی 2018 روسیه در شهر یکاترینبورگ هستند.