مکان های دیدنی شهر سارانسک

مکان های دیدنی شهر سارانسک

شاید شما کمتر نامی از شهر سارانسک شنیده باشید، شهری کوچک در غرب کشور روسیه، این شهر که بدلیل نزدیکی به رودخانه ایی به همین اسم نام گذاری شده است.

در سال 1641 میلادی تحت عنوان قلعه ای نظامی تاسیس شد،

2safar

که در طول سالها آن قلعه تبدیل به مرکز تجاری منطقه و شهری به نام سارانسک شد.

2safar

سارانسک یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه به شمار می رود و در مرحله گروهی میزبان مسابقات فوتبال تیم های مختلف است و تیم ملی ایران هم در 25 ژوئن در دیداری حساس به مصاف تیم ملی پرتغال می رود. این شهر به عنوان یکی از میزبانان جام جهانی 2018 روسیه، پذیرای علاقه مندان فوتبال و گردشگران خارجی است و گردشگران ایرانی بسیاری نیز از این شهر دیدن خواهند کرد و در کنار تماشای مسابقه ی فوتبال جاذبه های دیدنی سارانسک را خواهند دید و می توانند خاطرات فراموش نشدنی را از این شهر با خود به همراه داشته باشند.

کلیسای جامع سنت فئودور اوشاکوف

2safar

یکی از جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر سارانسک کلیسای سنت فئودور اوشاکوف است. شما می توانید از میدان باغ به سمت خیابان سووتسکایا حرکت کنید و در این مسیر کلیسا را ببینید. ساخت این بنای زیبا در سال 2004 آغاز شد و در سال 2006 این کلیسا در ماه اوت افتتاح گردید. صلیب مرکزی این کلیسا به ارتفاع 62 متر ساخته شده و چهار برج و 12 ناقوس آن، با معماری زیبای کلیسا چهره ایی خاص را ایجاد کرده است.

2safar

در کنار کلیسا، بنای یاد بود فئودور اوشاکوف قرار دارد، فردی که به احترام وی این کلیسا در سارانسک نام گذاری شده است. فئودور اوشاکوف دریاسالار امپراتوری روسیه بود در خلال سالهای 1790-1792 ناجی مردم سارانسک شد و مردم این شهر آن را به عنوان یکی از قهرمانان خود می شناسند. این کلیسا یکی از مراکز فرهنگی و معنوی شهر سارانسک و منطقه موردوویا بهشمار می رود و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری نیز در گذر این شهر کلیسای جامع سنت فئودور اوشاکوف را خواهند دید.

کلیسای سنت جان

2safar

کلیسای سنت جان یکی از بنا های تاریخی و نشانه های معماری سارانسک و منطقه موردوویاست و از قدیمی ترین ساختمان عمومی این شهر به شمار می رود. این کلیسا در سال 1693 تقریبا 50 سال پس از تاسیس خود شهر در سبک ناریشکین باروک ساخته شده است. در سال 1711 یک برج و ناقوس نیز به کلیسا اضافه شد.برخی از مورخان روسی مدعی هستند که کلیسای سنت جان در محل کلیسایی قدیمی تر ساخته شده است.

2safar

بر اساس اسناد تاریخی مردم موردوویا در قرن شانزدهم دین مسیحیت را پذیرفته اند که البته پذیرش مسیحیت ارتدوکس در میان قشری از نخبگان محلی بوده و به آرامی در قرون بعد مسیحیت در سارانسک و موردوویا عمومیت پیدا کرد.

میدان هزاره (Millenium)

2safar

در ادامه ی گشت و گذار در شهر زیبای سارانسک که در قسمت اروپایی روسیه قرار دارد و یکی از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال در روسیه به شمار می رود، می توان به میدان زیبا هزاره (Millenium)( به زبان روسی Tysyacheleti) اشاره کرد. این میدان که یکی از نماد های معماری و گردشگری سارانسک به شمار می رود و در سال 2012 جایگزین ورزشگاه سووتوتخنیکا در این شهر شد.

2safar

این میدان با فواره ای زیبای و چشم اندازی باشکوه در شب ها محل برگزاری موسیقی ها فولکور و تجمع مردم و میهمانان در سارانسک است و مکانی دیدنی برای گردش و تفریح به شمار می رود. گردشگران ایرانی بسیاری نیز در خلال جام جهانی 2018 روسیه از سارانسک دیدن می کنند. نمای زیبای این میدان با فواره و مجسمه های برنزی اش یکی از محل های محبوب برای عکاسی گردشگران در منطقه موردودیا است که کتابخانه مرکزی و دانشگاه ایالتی سارانسک نیز در نزدیکی آن قرار دارد.

2safar

از دیگر مکان دیدنی میدان هزاره چشم انداز دانشگاه ایالتی سارانسک است که دانشگاه محلی MSU نیز نامیده می شود و این دانشگاه با معماری زیبایش بخشی از مجموعه معماری میدان به شمار می رود. از چشم انداز این دانشگاه شما می توانید بسیاری از مناطق شهر و استادیوم جدید سارانسک را ببینید.

میدان پیروزی

2safar

میدان پیروزی (Victory)، میدانی زیبا و مورد توجه گردشگران و مسافران شهر سارانسک است. میدان پیروزی یا میدان پوبدی (Pobedy) در بخش تاریخی سارانسک قرار دارد، که تا اواخر قرن نوزدهم فروشگاه های تجاری و زندان قدیمی شهر در این بخش قرار داشتند. در سال 1972 نام این میدان به میدان پیروزی تغییر یافت و بنای یادبود سربازان موردویا ( که یادبود سربازان قهرمانان جنگ جهانی دوم شوروی است)نیز در این میدان نصب شد. از دیگر یادبود های موجود در این میدان هم می تواند به مادران موردویایی با لباس محلی اشاره کرد.

2safar

هتل های معروف سارانسک چون هتل اوکراین، هتل لنینگراد و ساختمان های دانشگاه دولتی مسکو نیز در نزدیکی میدان پیروز قرار دارند. گردشگران و مسافران جام جهانی 2018 روسیه می توانند موزه یادبود نیرو های نظامی جنگ جهانی دوم که در سال 1995 در این شهر افتتاح شد، را در نزدیکی میدان پیروزی ببینند. این میدان به عنوان یکی از نقاط مرکزی شهر محل سارانسک محل گردش و بازدید گردشگران قرار می گیرد و یکی از میدان های معروف و تاریخی سارانسک به شمار می رود.

بنای تاریخی پوشکین و بنیان گذار سارانسک

2safar

یکی از مکان های محبوب مردم محلی سارانسک بنای تاریخی پوشکین است که به یکی دیگر از نماد های سارانسک بدل شده است و در کنار آن مجموعه پارک پوشکین با فوراه های زیبا از جاذبه های گردشگری شهر به شمار می رود. در کنار این بنا ها در سال 1982 مجسمه ای که به بنیان گذاران سارانسک اختصاص دارد نیز از دیگر المان های شهر قرار دارد، که به اعتقاد مورخان محلی برج چوبی متعلق به قرن هفدهم نیز در این مکان قرار داشته است.

رستوران های سارانسک

2safar

غذا خوری ها، رستوران و کافه ها همیشه یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران در شهر های مختلف به شمار می رود. سارانسک هم از این قاعده مستثنی نیست و گردشگران و علاقه مندان فوتبالی که برای تماشای مسابقه های جام جهانی در این شهر به آن سفر می کنند، علاوه بر تماشای رقابت های جام جهانی 2018، به دنبال رستوران های و کافه های با کیفیت در سارانسک خواهند بود.

مالینا

2safar

شاید به نظرتان، اولین رستورانی که به شما معرفی می کنیم، دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است، اما مالینا تنها یک مکان ساده و عادی در سارانسک است که در طبقه ی سوم یکی از مراکز تجاری شهر به نام ریو مال(Rio mall) قرار دارد. اما این سادگی دلیل بر عدم توجه گردشگران و مسافران شهر سارانسک به آن نیست، مالینا به عنوان یک رستوران عادی، یکی از مکان هایی محسوب می شود که مشتریان به سادگی و به سرعت غذا و نوشیدنی های مورد نظر خود را می خورند با توجه به قیمت های این کافه ، کیفیت نوشیدنی و غذا های آن نیز بسیار مناسب است. مالینا با دیوار و مبلمان سرخ رنگش، منو غذایی ترکیبی از غذا های ایتالیایی، ژاپنی و روسی دارد و منوی جداگانه ایی نیز برای کودکان طراحی کرده است. این کافه مکانیراحت برای گردشگران خواهند بود.

اوتمننایا پلمننایا (OtmennayaPelmennaya)

2safar

این مکان در نگاه اول بیشتر شبیه به یک آپارتمان است تا یک کافه، دیوار های آجری سفید و عکس مشاهیر روسیه بر دیوار های آن، به همراه مبلمان ساده و غذا های خانگی این کافه محیطی ساده و آرام را برای مشتریان خلق می کند. یکی از مکان های آرام و ساده در سارانسک به ویژه برای صرف قهوه این کافه است که در خیابان سووتسکایا قرار دارد.

موردووسکوی پودوری(MordovskoyePodvorye)

2safar

اما اگر به دنبال رستورانی در سارانسک هستید، که لذت سفر به این شهر را در خاطرتان ماندگار کند و رنگ و بوی سارانسک را با خود به همراه داشته باشد، حتما به رستوران موردووسکوی پودوری در خیابان سارانسکایا سری بزنید. این رستوران با غذا های دریایی و دکوراسیون خاص اش، رستورانی بزرگ با نقاشی های و آثار بومی سارانسک به شمار می رود. این رستوران چوبی که با سفره های کتان و مبلمان چوبی طراحی شده، یکی از مکان دیدنی برای صرف غذاهای روسی در سارانسک محسوب می شود.

رستوران هتل آدمیرال

2safar

یکی از رستوران های زیبا و لوکس شهر سارانسک رستوران هتل آدمیرال است که رستورانی موردویایی- روسی به شمار می رود. این رستوران با محیط وسیع ، پنجره های بزرگ، پرده های سفید، ایوان باشکوه رستوران در تابستان ها و طراحی زیبایش اغلب پذیرای جشن ها و مهمانی های خاص در سارانسک است، غذا های این رستوران هم از کیفیت بالایی برخوردار هستند و اگر به این رستوران رفتید به شما پیشنهاد می کنیم، که غذای ویژه این رستوران را به نام پنجه ی خرس(Bear's Paw) امتحان کنید.

رستوران کاتاکانا (Katakana)

2safar

این شهرِ میزبان جام جهانی فوتبال در روسیه رستوران ها و غذا خوری های متعددی برای پذیرایی از گردشگران و میهمانان فوتبالی خود دارد، یکی از این رستوران ها کاتاکانا است که در خیابان پروسپکت لنینا قرار دارد. این رستوران از دیگر رستوران های سارانسک متفاوت است و یک رستوران ژاپنی به شمار می رود. در این رستوران مشتریان می توانند در ظروف سنتی غذا های ژاپنی چون سوچی، ووک و رشته فرنگی و انواع دیگر غذا های ژاپنی را میل کنند. از دیگر جاذبه های این رستوران برای مشتریان اهدای کارت های مختلف تخفیف است. در سایت این رستوران(http://vkatakane.ru/ ) هم نکات الزامی در خصوص غذا های ژاپنی توضیح داده شده است و بدلیل نزدیکی این رستوران به میدان پوبدی یا همان میدان پیروزی، گردشگران خارجی بسیاری از آن دیدن می کنند.

رستوران میلانو

2safar

میلانو یکی دیگر از رستوران های مشهور و معروف شهر سارانسک است که در خیابان کمونیستیچسکایا می توانید آن را پیدا کنید. این رستوران که از اسم آن هم تاحدودی مشخص است، یک رستوران ایتالیایی محسوب می شود و انواع پیتزا ها و غذا های ایتالیایی را عرضه می کند. البته در کنار غذا های ایتالیایی و انواع پیتزا ها، غذا های ژاپنی و دیگر غذا های محبوب روسی نیز سرو می شود. این رستوران در اوایل دهه ی 2000 تاسیس شد و در این مدت مشتریان خود را پیدا کرده و به یکی از رستوران های مورد توجه گردشگران هم تبدیل شده است. رستوران دیگری هم به همین نام در لنینا ی 18 وجود دارد اما چندان مورد توجه قرار نگرفته و چندان مورد استقبال نیست.

رستوران Chateau یا همان کاخ

2safar

رستوران Chateau که به معنی کاخ است یکی از رستوران های لوکس و شلوغ سارانسک به شمار می رود، این رستوران که از منوی قوی و متنوعی برخوردار است، انواع غذا های ایتالیایی، ژاپنی، روسی و شرقی را عرضه می کند. مجموعه جالب این رستوران در کنار تنوع و گستردگی غذایی ، محیطی جذاب با مراسم های مختلف محلی را برگزار می کند و میهمانان سارانسک از بودن در چنین فضای شاد و گرمی لذت می برند. این رستوران در خیابان بلشویستسکایا قرار گرفته و شما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رستوران می توانید به سایت آن( http://rk-bm.ru/chateau ) مراجعه کنید.

2safar

علاوه بر این رستوران و غذا خوری های مشهور در سارانسک، رستوران هایی در این شهر وجود دارند که به رستوران های گوشتی شهرت دارند. چنین رستوران هایی بیشتر در مناطق پایین شهر هستند و به گریل بار ها مشهوراند. از جمله این رستوران ها که انواع گوشت ها به ویژه گوشت های قرمز را به صورت گریل شده و کبابی عرضه می کنند، می توان به رستوران کابان بریکووا (Kaban I Bryukva) و بیگ پگ اشاره کرد.