مکان های دیدنی سامارا

مکان های دیدنی سامارا

شهر زیبا سامارا در کنار رود ولگا ششمین شهر بزرگ روسیه به شمار می رود و یکی از میزبانان جام جهانی 2018 است. این شهر در ساحل ولگا یکی از شهر های تاریخی است و دارای مکان های دیدنی متعددی است، که گردشگران و علاقه مندان فوتبال در خلال جام جهانی 2018 روسیه می توانند از آنها دیدن کنند.

2safar

از این رو، 2safar در ادامه ی مسیر معرفی روسیه در جام جهانی 2018 فیفا، مکان های دیدنی این شهر زیبا را برای شما معرفی می کند.

2safar

قایق بادبانی استلا

یکی از نماد های شهر سامارا این تندیس هنری است که به مناسبت چهارصدمین سالگرد شهر، توسط معمارانی به نام های یانکین و ایگور گالاخوف ساخته شده است. این تندیس با چشم اندازی وسیعی و گسترده ایی بر فراز رود ولگا قرار گرفته و مکان بسیار دیدنی برای مردم محلی و گردشگران به شمار می رود. در مقابل این تندیس هم محل برگزاری جشنواره های سامارا قرار دارد و به طور معمول رویداد های ورزشی و جشن های شهر نیز در این مکان برگزار می شود.

2safar

چشم انداز پلوشچاد اسلاوی(Ploshchad Slavy)

یکی از نقاط دیدنی با چشم انداز رود زیبا ولگا در سامارا پلوشچاد اسلاوی است، این منطقه یکی از مکان های دیدنی و پر تردد سامارا به شمار می رود و به طور معمول محل تفریح مردم محلی و گردشگران سامارا محسوب می شود. چشم انداز قایق های در حال گذر بر روی رود ولگا یکی از مناظر زیبا در این محل است و گردشگران و مسافران جام جهانی 2018 می توانند اوقات آرامش بخشی را در کنار رود ولگا در سامارا تجربه کنند.

2safar

خیابان لنینگرادسکایا

شاید امروزه خیابان لنینگرادسکایا را قلب سامارا بدانند، خیابانی که در سال 1856 در حاشیه شهر بود و با تغییر بازار مرکزی شهر از منطقه ی الکسیوفسکا به ترویتسکایا، بازاریان محلی با خرید زمین های این خیابان محل کار و زندگی خود را به این خیابان انتقال دادند و این خیابان به تدریج به قلب اقتصادی و فرهنگی شهر تبدیل شد. این خیابان در سال 1920 به لنینگرادسکایا معروف شد و پیش از آن پانسکایا خوانده می شد. در بخشی از این خیابان هنوز خانه های بازرگانان قرن نوزدهم وجود دارد. این خیابان بسیاری از مغازه های معروف و رستوران محبوب شهر را در خود جای داده و هنرمندان خیابانی هم در سراسر خیابان مشاهده می شوند. بی گمان می تواند این خیابان را آربات سامارا دانست، جایی که در میان مردم محلی به مکانی محبوب و پر تردد مشهور است.

2safar

بنای یاد بود بمب افکن Ilyushin-2

یکی دیگر از مکان های دیدنی در شهر سامارا بنای یاد بود بمب افکن Ilyushin-2 است، که یاد آور جنگ جهانی دوم و پیروزی ارتش سرخ شوروی بر ارتش نازی به شمار می رود. این بنای یاد بود اکنون یکی از نماد های سامارا به شمار می رود. این بمب افکن در سال 1970 در شبه جزیره ی کولا پیدا شد و به سامارا، محل تولید آن منتقل شد و پس از بازسازی در سال 1974 و در روز پیروزی (9 مه ) در تقاطع مسکوسکوی و پروسپکت کایروا نصب شد.

ساحل رود ولگا

2safar

شهر زیبای سامارا در کنار رود ولگا میزبان مسابقات جام جهانی 2018 روسیه است و گردشگران و علاقه مندان بسیاری نیز راهی این شهر خواهند شد. در این میان، علاوه برجاذبه های ورزشی و حواشی جام جهانی 2018 روسیه، این شهر از مکان های زیبا و دیدنی برخوردار است که تجربه جام جهانی را برای علاقه مندان تیم های مختلف و گردشگران در روسیه شیرین تر می سازد.

2safar

بی گمان یکی از جاذبه های شهر سامارا ساحل و کناره ی رود ولگا ست، که به عنوان یکی از نماد های شهر بر روی کارت پستال های سامارا نقش بسته است. این مکان یکی از تفرج گاه های مردم محلی، مسافران و گردشگران سامارا به شمار می رود. این ساحل و کناره ی زیبا، تا دهه ی 1930 محل کارخانه ها و انبار های شهر بود و اصطبل ها و چوب بری های سامارا در این مکان قرار داشتند. در سال 1940 محوطه سازی این منطقه آغاز شد و با سنگ فرش های زیبایش امروزه یکی از اصلی ترین تفریح گاه های سامارا محسوب می شود. در سال 2011 هم این منطقه مورد بازسازی قرار گرفت و خود را آماده پذیرایی از جام جهانی 2018 روسیه و میهمانان پر هیجانش ساخت.

2safar

تندیس هنری قایق بادبانی به مناسبت چهارصدمین سالگرد شکل گیری شهر هم در بخشی از این ساحل قرار دارد. بنای یادبود بنیانگذار و نخستین حاکم سامارا (شاهزاده گیورگی زاکسین، که خود این بنای یادبود هم از جاذبه های گردشگری شهر به شمار می رود)هم در سال 2014 در این منطقه نصب شد.

2safar

از دیگر جاذبه های گردشگری این کناره ی پر شکوه می توان به استخر ها و محل های بازی ، زمین های کوچک فوتبال و بسکتبال، مسیر های دوچرخه سواری برای مردم، مسیر های اسکیت و تور های والیبال اشاره کرد. این منطقه تفریحی همواره بخشی وسیعی از گردشگران شهر سامارا را در خود جای می دهد و در کافه ها و رستوران های واقع در این محل از آنها پذیرایی می کند.

مرکز فضانوردی سامارا

2safar

فضانوردی بخش جدا ناپذیری از تاریخ شهر ساماراست، این شهر به عنوان مرکز و خانه ی فعالیت های فضایی و مهندسی موشکی روسیه و پیش از آن در دوران شوروی به شمار می رود. اولین سفینه ای که بشر را به فضا برد و گاگارین(فضانورد معروف روسی و اولین مسافر فضا) مسافر آن بود، در این شهر ساخته شد. از این رو، یک بنای یاد بود منحصر به فرد، در سال 2001 در میدان کوزلووا سامار ساخته شد که موشک واقعی سایوز است و در کنار آن موزه ی فضایی سامارا ساخته شد.

2safar

در این موزه گردشگران و علاقه مندان به فضانوردی می توانند از موشک ها، تکنولوژی های قدیمی و مدرن در این حوزه، زندگی نامه ی فضانوردان و وسایل آنها، سیستم های ناوبری پرواز و انواع موشک های ساخته شده در سامارا دیدن کنند. این موزه یکی از مکان های مورد توجه تور های گردشگری داخلی و خارجی در روسیه به شمار می رود .

رستوران های سامارا

2safar

لذت خوردن غذا ها، خوراکی و نوشیدنی ها در نقاط مختلف از جاذبه های سفر به شمار می رود و تجربه رستوران ها و غذا خوری های مختلف هم یکی از مهمترین تفریحات گردشگران و مسافرین محسوب می شود. شهر سامارا هم به عنوان یکی از میزبانان جام جهانی 2018 روسیه، پذیرای گردشگران، هوادارن تیم های مختلف حاضر در جام جهانی و علاقه مندان فوتبال است.

2safar

از این رو، رستوران ها و غذا خوری های این شهر مملو از افرادی با علایق مختلف فوتبالی و رقیب خواهند بود و شور و شوق جام جهانی فوتبال را می توان در رستوران ها و کافه های این شهر دید. 2safar در ادامه معرفی جام جهانی 2018 روسیه، به معرفی شهر سامارا پرداخته و در این رهگذر شما را با رستوران ها و غذا خوری های متنوع سامارا آشنا می کند.

2safar

بنجامین(Benjamin)

شاید عجیب به نظر برسد که نام یکی از کافه های شهر بر گرفته از نام بنجامین فرانکلین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا دشمن دیروز و رقیب امروز روسیه باشد. اما این کافه شهری با پنجره های بزرگ و دلنشین انواع غذا های بین المللی و آمریکایی را به مشتریانش ارائه می کند. سالاد کولسالو(coleslaw)، مرغ، همبرگر بسیاری دیگر از غذا های بین المللی در منوی این کافه قرار دارند. این کافه با دیوار های رنگارنگ، محیطی شاد و زیبا را خلق کرده و به طور منظم محل برگزاری رویداد های تبلیغاتی و خیریه است و تمام درآمد های آنها هم صرف امور خیریه برای کودکان معلوا و خانواده های آنان می شود که به نام کودکان – فرشتگان شهرت دارد.

2safar

چوچاوارا (chuchvara)

این رستوران روسی در سامارا با غذا های شرقی اش یکی از رستوران های کمیاب به شمار می رود که تجربه آن خالی از لطف نیست، این رستوران با المان های روسی چه در انواع غذا ها و ادویه و چه در دکوراسیون و فضا سازی رستوران یک رستوران روسی شده ی اصیل است. در این رستوران غذا های قفقازی نیز به عنوان بخشی از تمدن روس وجود دارند و اسم این رستوران هم برگرفته یکی از غذا های ازبکی است. در این رستوران علاوه بر غذا شیرینی های مختلفی هم عرضه می شود که توسط شیرینی پز های محلی تهیه می شوند.

2safar

اوکی-توکی(Oki-toki)

این رستوران ژاپنی در سامارا یکی از رستوران های بین المللی شهر است که البته طعم و مزه ی غذا های این رستوران زنجیره ای با طعم های اصلی آن در ژاپن تفاوت دارند و این تغییر به دلیل ذائقه روس ها است. اما نکته قابل توجه وجود غذا های ایتالیایی و هندوستانی در منوی این رستوران است و تمام تلاش این مجموعه با هدف رضایت مندی مشتریان برای پوشش تمامی سلایق غذایی بکار رفته است.

2safar

علاوه براین رستوران ها می توان از غذا خور ها، کافه و رستوران های دیگری چون آقای هادسون (Mr. Hadson)، رستوران زیبای مراکش (Marrakesh)، پرچینی (Perchini)، چیپولوچو (Chipolucho)، خاچاپوری (Khachapuri) و پوری (Puri) اشاره کرد،که هرکدام از این رستوران ها می توانند برای عده ی زیادی از گردشگران سامارا قابل توجه، به یاد ماندنی و دلنشین باشند.

2safar

رستوران های شهر سامارا

2safar

سامارا به عنوان یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه ، مانند دیگر مناطق این کشور از تنوع غذایی بالایی برخوردار است و در این شهر گردشگران و مسافران جام جهانی رستوران های متنوع با منو های غذای گوناگونی را تجربه می کنند، از این رو، 2safar در ادامه معرفی شهر سامارا و معرفی رستوران های بین المللی و روسی این شهر به معرفی رستوران و غذاخوری های محبوب و مورد توجه می پردازد.

2safar

رستوران Tri Olenya (Three bucks)

یکی از رستوران محبوب سامارا به شمار می رود که ویژگی اصلی این رستوران طبخ غذا های گوشتی است، گوشت گوزن خرد شده و گوشت گاو و انواع کباب ها از دیگر غذا های محبوب این رستوران هستند. کنسرت های آخر هفته در این رستوران هم بسیار مورد توجه مردم محلی و گردشگران قرار می گیرد.

2safar

کبابی صربی (Serbian grill)

این رستوران یک رستوران کوچک است که مالکیت آن را یک صرب بر عهده دارد و با تعهد و دقت بسیار انواع غذا ها و کباب های صرب را در منو رستوران خود جای داده و کیفیت انواع غذا های ارائه شده در سطح بالایی نگه می دارد، محیط کوچک ولی گرم دلنشین این رستوران از جاذبه آن به شمار می رود و همبرگر های داغ به همراه سیب زمینی های این رستوران از جمله غذا های محبوب مشتریان این رستوران به شمار می رود و در نهایت معرفی این رستوران را باید با کوکتل های معروفش به پایان رساند.

2safar

کبابی بالکانی(Balkan grill)

همان طور که گفته شد، روسیه به دلیل نزدیکی جغرافیای به دو منطقه بسیار متنوع به لحاظ قومی و فرهنگی(بالکان و قفقاز که به موزائیک اقوام شهرت دارند و در دوران شوروی این دو منطقه بخشی از قلمرو روسیه به شمار می رفته اند) تحت تاثیر فرهنگ های مختلف و متنوع آنها قرار گرفته و بخش هایی از فرهنگ اقوام مختلف از جمله غذا های آنان را به عنوان بخشی از فرهنگ این سرزمین پذیرفته است. از این رو، گردشگران و مسافران جام جهانی 2018 روسیه می توانند طعم کباب های بالکانی را در سامارا تجربه کنند. این رستوران بالکانی یا همان کبابی ، با محیطی زیبا و شیک پذیرای مهمانی های مختلفی است که با غذا های متنوع و باکیفتی چون، فیله ی اردک، کباب های مختلفف زبان گوساله و پخت انواع گوشت ها مورد پذیرایی قرار می گیرند. در روز های جمعه و شنبه هم با اجرای موسیقی های محلی از میهمانان پذیرایی به عمل می آورند.

2safar

این رستوران که بخشی از کافه های زنجیره ایی از غذا های قفقازی و شرقی به شمار می رود، یکی از مکان های مورد توجه گردشگران و تور های مسافرتی است. کباب شیش (shish kebab) یا کباب لولیا (lulya-kebab) از جمله غذا های معروف این رستوران هستند که گوشت های سرخ شده، کباب بره و نوشیدنی های گرجستانی در این کافه از جاذبه های محبوب سامارا محسوب می شوند و دکوراسیون زیبا و چشم نواز این مجموعه هم از دیگر جاذبه های آن به شمار می رود.