مکان های تاریخی کازان

مکان های تاریخی کازان

جاذبه های گردشگری تاریخی و باستانی در شهر ها و کشور های مختلف در میان گردشگران علاقه مندان خود را دارد و برای گردشگران جام جهانی روسیه نیز گردش در بقایای تاریخی و فرهنگی شهر کازان می تواند

2safar

اوقاتی آرامش بخش را ایجاد کند و هیجان مسابقات فوتبال را در کنار قدم زدن در کنار آثار تاریخی شیرین تر کند.

2safar

شهر کازان یکی از همین شهر هاست که در کنار شور و شوق رقابت تیم های مختلف در جام جهانی، از آثار و بقایای تاریخی نیز برخوردار است و گردشگران می توانند در بخش هایی از تاریخ قدم بگذارند. این شهر به عنوان یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه، گردشگران و علاقه مندان فوتبال بسیاری ، از نقاط مختلف جهان را پذیرا خواهد بود.

2safar

کازان پایتخت جمهوری خود مختار تاتارستان(امروزه)، در قرون وسطی بخشی از دولت بلغار در آن دوره ی تاریخی بود و تاتار ها نقش قابل توجهی نیز در ساختار سیاسی بلغار ولگا داشتند. از نکات قابل توجه در خصوص حکومت بلغار ها در این منطقه پذیرش دین اسلام توسط پادشاه آلموش بود،که در سال 922 میلادی وی با پذیرش مذهب حنفی دین اسلام، این دین را دین رسمی حکومت خود اعلام کرد و کازان یکی از اولین مناطق اسلامی در این حوزه تاریخی تمدنی شد.

2safar

از دیگر نکات مهم در تاریخ کازان می توان به نقش کلیدی این شهر در معاملات و تجارت های شرق و غرب اشاره کرد و این شهر یکی از مراکز تجارت طلا و جواهرات و کالاهای چرمی و صنایع دستی به شمار می رفت.معرفی چنین پیشینه ای از کازان می تواند جاذبه های تاریخی آن را در کنار جاذبه های تفریحی پررنگ تر سازد و گردشگران را به سوی خود جلب کند.

بلغار(Bolgar)

2safar

یکی از جاذبه های گردشگری کازان به شمار می رود که از بقایای اولین پایتخت حکومت بلغار ها تشکیل شده، این محل که در سال 2014 در فهرست میراث جهانی در یونسکو ثبت شد، در قرن دهم میلادی به وجود آمده است و پس از حملات حکومت مغول ها در آسیای مرکزی به نام گولدن هورد(Golden Horde) در سال 1361 و ملکه تامر ( پادشاه افسانه گرجستان امروزی) در سال 1395،در سال 1431 توسط روس ها فتح شد و به بخشی از امپراتوری تزار های و پس از آن جماهیر شوروی درآمد. این مجموعه ی تاریخی از ساعت 9 صبح تا 6 عصر در اختیار گردشگران قرار دارد.

مسجد جامع بلغار

2safar

از دیگر مکان دیدنی بازمانده از دوران بلغار در کازان می توان به مسجد جامع اشاره کرد که در دهه ی 1260 میلادی ساخته شده است و در قرن چهاردهم مورد بازسازی قرار گرفت و استحکام بیشتری نیز پیدا کرد. این مسجد تاریخی در سال های 1964-1967 نیز مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و در سال 1995 روند بازسازی و استحکام تاریخی بنا انجام شد. در این مسجد جشن پذیرش دیدن اسلام یکی از مراسمات رایج در کازان به شمار می رود.

2safar

در شهر کازان آثار و بقایای به جا مانده از دوران بلغار ها بخش قابل توجهی از هویت این شهر را تشکیل می دهد و گردشگران خارجی به ویژه ایرانیان حامی تیم ملی ایران، می توانند پس دیدار با تیم ملی اسپانیا با گذر از تاریخ این منطقه تجربه ی خاطر انگیزی را برای خود خلق کنند.