مکان هایی که پیش از مرگ باید دید

مکان هایی که پیش از مرگ باید دید

از اماکن ساخته ی دست بشر گرفته تا طبیعتی خارق العاده و نفسگیر، دنیا مکانی پر از دیدنی ها و شگفتی هاست. در این مقاله برخی از مکان هایی که لازم است حتماً سفر به آن ها را در برنامه های خود بگنجانید برایتان آماده کرده ایم. در لیست اهداف و رؤیاهای خود سفر به این مکان ها را در صورتی که هنوز آن ها را ندیده اید، بنویسید و برای تحقق این سفر ها تلاش و برنامه ریزی کنید. با 2Safar همراه باشید.

1. تاج محل، هند

تاج محل بزرگ ترین شاهکار معماری هندی-اسلامی است. این مقبره مرمرین سفید در سال 1632 توسط امپراطور مغول، شاه جهان برای همسرش ممتاز محل بنا گردید. شکوه آسمانی این بنا هر بیننده ای را تحت تأثیر قرار می دهد و در خود ذوب می کند. لازم نیست برای سفر به تاج محل از مدت ها قبل پول پس انداز کنید زیرا سفر به این منطقه ارزان و مناسب با بودجه ی بیشتر توریست ها است.

2safar

2. انگکور وات، سیام ریپ، کامبوج

این منطقه ی اسرار آمیز از کامبوج جزئی از میراث ثبت شده ی یونسکو و از دیدنی ترین نقاط دنیا محسوب می شود. انگکور وات از باستانی ترین مکان های جنوب شرق آسیا و پایتخت امپراطوری کمر بوده است که از قرن 9 تا 14 میلادی حکمروایی می کردند. این مجموعه ی وسیع از معابد به عنوان قصر هندوها برای زیارت الهه ویشنو احداث گردیده است و در واقع بزرگ ترین سازه ی مذهبی جهان محسوب می شود.

2safar

3. صخره ی مرجانی کبیر، کویینزلند، استرالیا

صخره های مرجانی این منطقه بزرگ ترین موجودات زنده ی جهان محسوب می شوند و به قدری بزرگ هستند که از فضا نیز قایل دیدن می باشند. این اکوسیستم 1429 مایلی محل زندگی موجودات دریایی متنوعی شامل 400 نوع مرجان، 1500 گونه ماهی و 4000 نوع حلزون می باشد. جای تعجب نیست که این منطقه همچون آهنربایی دوستداران غواصی را به سوی خود می کشاند.

2safar

4. پارک ملی دریاچه های پلیتویس، کرواسی

این پارک که در بین شهرهای زاگرب و زادار واقع شده است به خاطر 16 دریاچه ی بلورینش شهرت دارد. به علاوه مجموعه آبشارهای زیبا، غارهای فوق العاده و جنگل های پرپشت به جذابیت این پارک افزوده است. هر ساله بیش از یک میلیون بازدید کننده از این بهشت طبیعی دیدن می کنند و همین امر موجب شده این پارک بزرگ ترین جاذبه ی توریستی کشور کرواسی محسوب شود.

2safar

5. پارتنون (معبد خدای آتنا)، یونان

خرابه های باستانی آتن نماد شکوه و عظمت یونان باستان است و در میان این بناها پارتنون گل سرسبد به شمار می آید. این خرابه روزگاری معبد الهه ی یونان آتنا بوده است و توسط ایکتینوس و کالیکریتز در سال 447 قبل از میلاد احداث گردیده است. پارتنون مهم ترین بنایی است که از یونان باستان بر جای مانده است و یکی از دیدنی های بی بدیل دنیا می باشد. همه ساله توریست های فراوانی از سرتاسر جهان به دیدن پارتنون می آیند تا شکوه رؤیایی دوران گذشته را در این بنای باستانی ببینند و احساس کنند.

2safar

6. گرند کنیون، ایالات متحده

کلمات قادر به توصیف زیبایی این محل نیستند. رودخانه ی کلرادو در طول شش میلیون سال گذشته یکی از طویل ترین و عمیق ترین دره های جهان را به وجود آورده است که به طور میانگین حدود یک مایل عمق دارد. وسعت عظیم و سنگ های سرخ این دره ها آن را تبدیل به یکی از دیدنی ترین نقاط دنیا کرده است. گرند کنیون جاذبه ای دارد که پیش از مرگ حتماً باید تجربه کرد.

2safar

7. پارک ملی لاس گِلَسیِرز، آرژانتین

این منطقه ی جذاب که در استان سانتا کروز در جنوب غربی آرژانتین واقع شده است، بهشتی غیر قابل باور است. قله های کوه، دریاچه ها و یخچال های طبیعیکه در حدود 600 هزار هکتار وسعت دارند، فضایی خیال انگیز به وجود آورده اند. سفر در این منطقه تجربه ای بی نظیر برای تمام عمر محسوب می شود.

2safar

8. صومعه ی ژرومینوس، پرتغال

در ورودی بندر لیسبون در منطقه ی بِلِم صومعه ی ژرومینوس قرار دارد که تاریخچه ی آن به قرن پانزدهم میلادی بر می گردد. این ساختمان مذهبی مجلل به یادبود سنت هیرونیموس بنا گردیده و وقف راهبانی شده است که برای سلامت ملوانان عازم سفر دعا می کردند. رواق ها، ستون ها، طاق ها و تزئینات پیچیده ی این بنا ویژگی معماری سبک گوتیک پرتغال را به خوبی به تصویر می کشند. شکوه افسانه ای صومعه قلب بازدیدکنندگان آن را به تسخیر خود در می آورد.

2safar

9. بخش قدیمی کِبِک، کانادا

این منطقه که توسط ماجراجوی فرانسوی، ساموئل دو چامپلین در سال 1608 کشف شده است، از قدیمی ترین مناطق مسکونی آمریکای شمالی محسوب می شود. کبک منطقه ای محبوب چه به منظور سفر و چه مهاجرت در کانادا است. جذابیت غریبی که قرن های متوالی چشم ها را به خود خیره کرده است، این منطقه ی تاریخی را منحصر به فرد می سازد. بخش قدیمی کبک شهری پر از قلعه های مستعمراتی، کوچه های سنگفرش، کلیساها، صومعه ها و بناهای معروفی مانند قصرهایفرانتناک و رویال است. زبان بومی مردم کبک فرانسوی است و این منطقه حال و هوایی اروپایی دارد.

2safar

10. آبشار ایگوآسو، برزیل و آرژانتین

بزرگ ترین مجموعه آبشار دنیا به امتداد 1.7 مایل در برزیل و آرژانتین واقع شده است و از دیدنی ترین غرایب دنیا به شمار می رود. عظمت این مجموعه آبشار که شامل 275 آبشار کوچک تر می شود همراه با صدای غرنده ی آب براستی حیرت انگیز است. سبزی و انبوه جنگل های گرمسیری اطراف نیز به زیبایی منظره ی آبشارها می افزاید و فضایی بهشتی به وجود می آورد.

2safar