مکان هایی که در سال 2018 جزء میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند - قسمت اول

سازمان میراث جهانی یونسکو در سال 2018 نام نوزده مکان را در فهرست خود به ثبت رسانده است و اگر چه تمام این 19 مکان جدید ارزش دیدن و سفر را دارند، ما 10 مورد را برای شما برگزیده ایم که معرفی کنیم. دسترسی به برخی از این مکان ها آسان نمی باشد اما می توانید در فهرست آرزو های سفر خود آن ها را به یادداشت نمایید. شاید در آینده امکان بازدید از آن ها برایتان فراهم شود. با 2Safar همراه باشید.

سانسا، صومعه ی بودایی در کوه، کره ی جنوبی

هفت معبد بودایی که بین قرن های 7 و 9 میلادی ساخته شده اند به نام مجموعه ی سانسا در میراث جهانی یونسکو به تازگی ثبت شده اند. آن ها در کوهستان ها قرار دارند و به لحاظ ویژگی های تاریخی و سبک معماری خود جالب توجه هستند.

معابد با فضای حیاط مانند جالبی با چشم اندازی رؤیایی احاطه شده اند و پارک ملی سانگنیسان در همان حوالی قرار دارد. یکی از ویژگی های جالب این معابد امکان اقامت شبانه در آن ها می باشد. توریست ها معمولاً در یکی از این معابد اقامت کرده و سپس از طریق مسیر های جالب و خوش منظره به دیدن سایر معابد می روند.

2safar

کاتدرال نومبرگ

این کلیسای جامع که نزدیک شهر لایپزیگ در شرق آلمان قرار دارد در سال 2018 در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. دلیل آن استایل رمانسک و گوتیک این کاتدرال است که در نوع خود منحصر به فرد می باشد. قدمت این کلیسای جامع به قرون وسطی بر می گردد. کاتدرال نومبرگ ساخت یک هنرمند ناشناس است که عنوان مستعار مستر نومبرگ را بر روی او گذاشته اند و برخی دیگر از شاهکار های قرون وسطی نیز هنر او به شمار می رود.

2safar

ساختمان های سبک ویکتوریایی گوتیک و آرت دکو، بمبئی

در قرن نوزدهم و بیستم شهر بمبئی تغییرات ساختاری زیادی را در خود دید و ساختمان های جالب توجه و با شکوهی در این شهر احداث گردید. از جمله ساختمان های معروف این شهر دانشگاه بمبئی، ساختمان پلیس ماهاراشترا و دادگاهه عالی بمبئی هستند. اما یکی از خاص ترین ساختمان های شهر ایستگاه اصلی قطار شهر است که به لحاظ سبک معماری ویکتوریایی گوتیک اش بی نظیر است. بمبئی زیبایی چشم نوازی دارد که به خصوص برای دوستداران هنر معماری یکی از مقصد های محبوب به شمار می رود.

2safar

شهر مسلمان مدینه الزهرا، اسپانیا

این شهر که در دوران گذشته تحت حاکمیت مسلمانان بوده در مقطع کوتاهی در قرن دهم به عنوان پایتخت اسپانیای مسلمان انتخاب شده است. شهر شامل کاخ ها، ساختمان های اداری، جاده ها، پل ها، کانال های آب و باغ می شده است. صد سال بعد، مدینه الزهرا در جریان جنگ های داخلی تخریب شد و بازمانده های آن که حدود 10 درصد شهر اصلی است امروزه بسیار مورد توجه است. این شهر ویران تنها 5 مایل با آندولس فاصله دارد.

مدینه الزهرا در سال 2018 جزء فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و پیشبینی می شود از این پس توریست های بیشتری به این شهر سفر کنند.

2safar