مکان هایی در جهان که شبیه تصوری که از قبل داریم نیستند - قسمت سوم

مکان هایی در جهان که شبیه تصوری که از قبل داریم نیستند - قسمت سوم

همه ی شما تصویری ذهنی از چیزهای مختلف در جهان دارید. تصاویر ذهنی ما از عکس هایی که دیده اید و اطلاعات پراکنده ای که جمع آوری کرده اید ساخته شده اند. برخی اوقات این تصویر ذهنی تطابق کاملی با واقعیت ندارد و وقتی برای نخستین بار این به این مکان ها پا می گذارید جا می خورید و چه به صورت مثبت یا منفی غافلگیر می شوید. در این مقاله به معرفی تعدادی از این مکان ها می پردازیم که با انتظارات ما تفاوت زیادی دارند. این مقاله ی خواندنی را از دست ندهید.

کانال پاناما: اغلب مردم نمی دانند این کانال از شگفتی های مدرن جهان است.

این کانال که در باریک ترین قسمت خشکی در کل قاره ی آمریکا قرار دارد، یکی از نقاط حیاتی تجاری در جهان است که 5 درصد تجارت کل دنیا از طریق این کانال صورت می گیرد. کانال پاناما در دره ای در وسط کوهستان قرار گرفته است و چشم انداز شگفت انگیزی دارد. در واقع این کانال یکی از هفت شگفتی دنیای مدرن نامیده می شود.

برای رفتن از یک سوی کانال به سوی دیگر با ماشین 45 دقیقه راه است. یک سوی کانال در شهر پاناما سیتی و سمت اقیانوس آرام قرار دارد و سوی دیگر کانل در شهر صنعتی کولون قرار گرفته است. موزه ی بسیار جالب توجهی نیز در غرب کانال قرار دارد که علاقه مندان به تاریخچه ی این منطقه آن را بسیار جذاب و آموزنده خواهند یافت.

2safar

دهکده ی آنتی گوا در گواتمالا: در این دهکده زمان متوقف شده است.

آنتی گوا دهکده ای کوچک در قلب گواتمالا است که توسط کوهستان و کوه های آتشفشانی احاطه شده است. نکته ی جالب توجه در مورد این دهکده این است که به نظر می رسد زمان در این دهکده منجمد شده و آنتی گوا در قرن ها قبل باقی مانده است. منظره ی کوه آتشفشان شهر نیز بسیار دیدنی و بی نظیر است. جالب است بدانید این آتشفشان همچنان فعال می باشد و گاه گاه مواد مذاب از قله ی کوه سرازیر می گردد.

2safar

شانگهای، چین: این شهر فقط منحصر به آسمان خراش ها نمی شود.

شانگهای شهری فوق مدرن توصیف می شود که بیشتر تعداد آسمان خراش و ساختمان های مرتفع را دارا است. اگر هر گاه نام این شهر را می شنوید یاد ساختمان ها می افتید لازم است تصویر ذهنی خود را اصلاح کنید! این شهر همه چیز دارد، به معنای واقعی همه چیز. اگر به دنبال بناهای تاریخی و باستانی هستید در شانگهای به هدف خود می رسید. موزه های این شهر تاریخ آن را که به 700 سال قبل از میلاد بر می گردد با افتخار به تصویر می کشند.

اگر شکمو هستید و به دنبال امتحان غذاهای جالب می باشید، شانگهای برای شما ایده آل است. 30 رستوران ستاره دار میشلین در این شهر وجود دارد که خود نشان دهنده ی سطح بالای رستوران های شانگهای است.

اگر به دنبال زیبایی های طبیعی هستید، باز هم شانگهای گزینه ی مناسبی است. پارک ها و جنگل های متعدد در سطح و اطراف شهر وجود دارند که می توانید استفاده ی تمام و کمالی از طبیعت ببرید و از زیبایی آن ها سیراب شوید. در نهایت اگر به دنبال مدرنیته، زندگی شبانه، مراکز خرید به روز و سطح بالا و در یک کلام شور و حال زندگی هستید شانگهای به این نیاز شما نیز پاسخ می گوید.

2safar