مکان های معروف جهان که قبل از مرگ باید دید

مکان های معروف جهان که قبل از مرگ باید دید

اگرچه برخی در زیبایی و شکوه برخی مکان ها و نقاط دیدنی دنیا اغراق شده است، اما برخی دیگر به راستی ارزش دیدن حتی بیش از یک بار را هم دارند. ما به شما قول می دهیم از سفر برای دیدن این مکان های معروف پشیمان نخواهید شد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

آکروپولیس، یونان

شکوه و هنر معماری در این بنا غوغا می کنند. بناهای باستانی یونان در جهان بی نظیر هستند و آکروپولیس گل سر سبد این بناهاست. این مکان بر فراز تپه های صخره ای در شهر آتن قرار گرفته است. مجموعه ی تاریخی آکروپولیس نماد ملی مردم یونان محسوب می شود. با قدم گذاشتن در این مکان، اساطیر و خدایان یونان که در فلسفه و ادبیات و حتی علم روانشناسی دنیا جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده اند، در ذهن شما زنده خواهند شد و از ابهت غریب آن به حیرت خواهید افتاد. آکروپولیس را باید دید. حتی اگر بسیاری از مکان های محبوبتان را هنوز ندیده اید، آکروپولیس را در اولویت های خود قرار دهید. آتن ارزشش را دارد.

2safar

آبشارهای نیاگارا، مرز آمریکا و کانادا

آبشارهای نیاگارا یکی از عجایب طبیعی دنیاست که وقتی به آن می نگرید، تپش قلب خود را احساس می کنید. برای دیدن این مکان می توانید از شهر تورنتو در کانادا یا از شهر نیویورک در ایالات متحده به سوی مرز پیش بروید. این مجموعه شامل سه آبشار می شود که دو تا از آن ها بزرگ تر هستند. آبشارهای بزرگ یکی در خاک کانادا و دیگری در خاک آمریکا قرار دارند و توسط جزیره ای به نام گوت آیلند از یکدیگر جدا شده اند. برای حس این آبشارهای زیبا از نزدیک لازم است بلیطی برای کشتی مید آو دِمیست خریداری کرده، در صف بایستید و جلیقه های پلاستیکی آبی رنگ که شما را از خیس شدن محافظت می کنند بپوشید. منظره ای خارق العاده در انتظار شما خواهد بود. از آن جا که آبشارهای نیاگارا بالاترین سرعت جریان در میان آبشارهای دنیا را دارند، شما می توانید این جریان را درحالی که با کشتی از میان آبشار ها می گذرید، حس کنید.

2safar

تاج محل، آگرا، هند

کلمات قادر به توصیف زیبایی پر آرامش و رمز و راز شرقی این بنا نیستند. کمتر کسی می تواند تاج محل را ببیند و جوّ غریب آن را حس نکند. تاج محل یکی از عجایب هفت گانه ی دنیا است که به دستور شاه جهان به عنوان آرامگاه همسر محبوب ایرانی تبارش به نام ممتاز محل بنا گردیده است. طاق ها و گنبد ها و سنگ های مرمری این بنا معماری با شکوهی را به تصویر می کشند که سرآمد معماری هند و اسلامی به شمار می رود. ضمن اینکه هند یکی از ارزان ترین کشورهای دنیا برای سفر است و شما نمی توانید نداشتن پول کافی را برای بازدید نکردن از تاج محل بهانه کنید. برای رفتن به آگرا می توانید با پرواز به دهلی نو رفته و پس از بازدید از پایتخت شلوغ و پرهیاهوی هند به آگرا در دویست کیلومتری دهلی سفر کنید.

2safar

زندان آلکاتراز، سان فرانسیسکو، ایالات متحده

شاید بازدید از یک زندان در نگاه اول چندان جذاب نباشد اما آلکاتراز داستان دیگری است و سفر به آن مانند قدم گذاشتن در دل یک داستان معمایی جنایی است. در واقع کمتر جایی در دنیا به لحاظ جوّ منحصر به فرد و افسانه ای اش به پای آلکاتراز می رسد. این زندان بدنام که در جزیره ای خوش منظره در نزدیکی شهر سان فرانسیسکو واقع شده است، بین سال های 1934 تا 1963 خانه ی مشهورترین زندانیان جنایی آمریکا از جمله آل کاپون، جیمز ویتی بولگار و رابین فرانکلین استود بود. کتاب ها و فیلم های بی شماری در مورد آلکاتراز نوشته و ساخته شده اند و امروزه این زندان با حفظ تمام ویژگی های اصلی اش به صورت موزه ای در آمده است که روزانه صدها نفر بازدید کننده دارد.

2safar

برج ایفل، پاریس، فرانسه

پاریس همه چیز دارد، حال و هوای رمانتیک، ساختمان های تاریخی و غذاهای بی نظیر، اما به راستی اگر برج ایفل را از پاریس بگیریم، این شهر نیمی از جذابیت خود را از دست می دهد. این نشان دهنده ی شکوه، عظمت و شهرت نماد شهر پاریس است که شاید هیچ نماد دیگری در دنیا نتواند با آن رقابت کند. سالانه هفت میلیون نفر با نماد برجسته ی پاریس عکس می گیرند. کسانی که تاکنون پاریس را ندیده اند، باید سفر به این شهر خوش منظره و برج شکوهمندش را در صدر فهرست اهداف و آرزهای مربوط به سفر خود قرار دهند.

2safar

مجسمه ی آزادی، نیویورک، ایالات متحده

مجسمه ای که به عنوان نشان دوستی مردم فرانسه در سال 1886 به آمریکا اهدا شد، تبدیل به یکی از مشهور ترین نمادهای این کشور و کل جهان گردید.مجسمه ی آزادی حدود 132 سال است که با غرور و تفاخر هر چه تمام تر بر شهر نیویورک سایه انداخته است و سمبلی از دموکراسی و آزادی به شمار می رود. جالب است بدانید سازنده ی این مجسمه گوستاو ایفل است که برج ایفل را نیز ساخته است. بدون شک نماد های او در جهان بی همتا هستند.

2safar

استون هِنج، انگلستان

این بنا مشهور ترین اثر ماقبل تاریخ در کشور انگلستان و شاید در کل جهان است و اسرار آن هنوز کشف نشده است. مبدأ و و کاربرد آن قرن های متمادی باستان شناسان را در حیرت فرو برده و هنوز قادر به پرده برداری از اسرار آن نیستند. شاید استون هنج یک قبرستان است و شاید یک قربانگاه تاریخی اما در هر صورت بازدید از آن همچون قدم زدن در دل تاریخ است.

2safar

تالاب آبی، ایسلند

این تالاب دیدنی ترین نقطه ی ایسلند به حساب می آید. دلیل بی مانند بودن آن آب لاجوردی جوشانی است در میان گدازه های آتشفشانی خودنمایی می کند. اگر زیبایی طبیعی آن برایتان کافی نیست، لازم است بدانید آب غنی از سیلیکا و گل این تالاب اثرات فوق العاده ای بر پوست و زیبایی دارند. ایسلند به طور کلی کشوری کوچک اما افسونگر است و سفر به آن احتمالاً بهترین سفر زندگی تان خواهد بود.

2safar

قلعه ی لانه ی ببر (تایگر نِست)، بوتان

این قلعه که در واقع یک معبد مقدس است در ارتفاع حدود 900 متری بر روی صخره ها و برفراز دره ی پارو بنا گردیده است. بر اساس افسانه ها، تقریباً هزار و سیصد سال قبل، قدیس گورو رین پوشه سوار بر ببری پرنده از آسمان به زمین آمد و دین بودایی را برای مردم بوتان به ارمغان آورد.

این مکان هم به خاطر موقعیت منحصر به فردی که در آن قرار گرفته است و هم به خاطر چشم انداز بی بدیلی که دارد شما را مبهوت و شگفت زده خواهد کرد. همچنین افسانه ی جذابی که در مورد قلعه وجود دارد شما را مجذوب خواهد ساخت. بوتان کشوری آسیایی است و سفر به آن برایتان گران تمام نخواهد شد اما آنچه خواهید دید در ذهن و روحتان برای همیشه ماندگار خواهد بود.

2safar

بالی، اندونزی

اگر به دنبال بهشتی بر روی کره ی زمین هستید، به بالی سفر کنید. این جزیره که در مجمع الجزایر اندونزی قرار دارد، پر از غارها و قلعه ها و مکان هایی برای کشف کردن است. آب و هوای استوایی جزیره در کنار سواحل آفتابی و دریای درخشان آبی رنگ، بالی را یکی از زیباترین جزیره های دنیا می سازد. بالی را باید دید، لمس و تجربه کرد و از زیبای خارق العاده ی آن نیرو و الهام گرفت.

2safar

معبد شوئدگان، میانمار

معبد شوئدگان بزرگ ترین و مقدس ترین معبد بودایی در میانمار یا برمه است که حدود 100 متر ارتفاع دارد و با لایه ای از طلا پوشانیده شده است. همچنین برای تزئین این معبد هفت هزار جواهر قیمتی به کار رفته است. گفته می شود که قدمت این معبد به 2500 سال می رسد اما مدرک و سندی برای اثبات آن وجود ندارد. دیدن این ساختمان باشکوه یکی از مکان هایی است که باید در فهرست سفرهای خود قرار دهید زیرا نه تنها در آسیا که در دنیا بی نظیر است.

2safar

مسجد ایا صوفیه، استانبول، ترکیه

قدمت این مسجد که در گذشته کلیسا بوده است به قرن پنجم میلادی بر می گردد. اگرچه در گذشته در این مسجد نماز های جماعت برگزار می شده، امروزه ایا صوفیه صرفاً یک موزه است که روزانه میزبان هزاران توریست از سرتاسر دنیا می باشد. سبک معماری ایا صوفیه به دوران بیزانسبر می گردد و یکی از زیباترین معماری های به جا مانده از این دوره ی تاریخی است و در واقع نوعی شاهکار به شمار می رود. موزائیک های به کار رفته در این بنا هر کدام مربوط به عصری هستند و نمادی دوره ای تاریخی می باشند. سفر به استانبول سفری فراموش نشدنی و سرشار از شگفتی است که حتی برای کسانی که بارها به آن سفر کرده اند، تکراری نمی شود.

2safar

دریاچه ی فیوا، نپال

از دیگر نقاطی که در قاره ی آسیا و در فاصله ای نه چندان دور از ما قرار گرفته است و از شگفتی های دنیا محسوب می شود، دریاچه ی فیوا در نپال است. این مکان یکی از پر بازدید ترین نقط توریستی جهان و در نزدیکی چند معبد معروف بودایی قرار دارد. فیوا چشم اندازی فراموش نشدنی دارد و در دره ای دلربا قرار گرفته است و این ویژگی را دارد که بازدید کنندگانش را مفتون و شیدای خود می سازد. نپال یکی از بکر ترین و دیدنی ترین کشورهای دنیا است که سفر به آن هزینه ی زیادی نمی خواهد. اگر کمی روحیه ی ماجراجو داشته باشد نپال را برای اولین سفر آینده ی خود برخواهید گزید!

2safar