موینه در یک نگاه

فرداد پرواز

موینه Mui Ne یک شهر ساحلی ریزورت، در جنوب شرقی ویتنام قرار دارد.

@val3


موینه Mui Ne، شهری در ویتنام

موینه Mui Ne یک شهر ساحلی ریزورت در امتداد دریای چین جنوبی در جنوب شرقی ویتنام و در 130 مایلی شرق شهر بزرگ هو شی مینه سیتی Ho Chi Minh City قرار دارد. ساحل شن و ماسه ای با درختان نخل، شرایط پایدار بادهای ساحلی در فصل خشک موینه را به بهترین مقصد برای موج سواری windsurfing، کایت سواری kitesurfing، قایقرانی sailing و دیگر ورزش های آبی تبدیل کرده است. موینه همچنین مکانی محبوب برای گذراندن تعطیلات آخر هفته با هتل ها، رستوران ها و فروشگاه ها است.

@val3

در شمال این نوار ساحلی، گستره وسیعی از تپه های شن و ماسه قرمز و سفید وجود دارد که چشم اندازی از غروب آفتاب، ساحل و حومه های اطراف آن را به نمایش می گذارند و در میان آن ها دریاچه سیلور سبز رنگ قرار دارد. رود پری Fairy Stream از ساحل داخلی از میان صخره های سنگی قرمز و رسوبات سنگ آهک و جنگل های بامبو جاری می شود. در ناحیه تپه ای اطراف قلعه شاهزاده Prince’s Castle (بقایای یک خانه فرانسوی مربوط به سال 1911)، برج های پو شانو چام Po Shanu Cham، بقایای باستانی قرن نوزدهم قلمرو پادشاهی چامپا Champa که یک بار این منطقه را اداره می کردند، قرار دارند. آرامگاه شاعر معروف نگوین تونگ Nguyen Thong نیز در این نزدیکی می باشد.

@val3


زمان مناسب برای سفر به موینه

بیشتر بازدیدکنندگان در ماه های فوریه تا سپتامبر می آیند، اوج سفر در ماه های دسامبر تا می می باشد. نخستین شرایط برای موج سواری windsurfing و کایت سواری kitesurfing در ماه های اکتبر تا آوریل است. آب و هوای گرمسیری در طول سال گرم است، فصل بارانی در ماه های می تا اکتبر و فصل خشک نوامبر تا آوریل است، هرچند ساحل موینه باران کمتری نسبت به مناطق اطراف دریافت می کند.

@val3


رویدادهای مهم و تعطیلات جهت بازدید از موینه

رویدادهای کلیدی عبارتند از جشنواره بادبادک Kite Festival/سال نو چامCham New Year ، Mbang (برج های چام، ماه اکتبر، تاریخ آن متفاوت است).

جشنواره موسیقی و هنری Mũi Né (ماه دسامبر).

@val3