موزه های ایران یک ساعت دیرتر باز می شوند

فرداد پرواز

01 مهر 1396


مدیر اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: زمان بازدید از موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نیمه دوم سال یک ساعت کاهش می یابد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا کارگر اظهار داشت: با توجه به عقب کشیده شدن ساعت در نیمه دوم سال، زمان بازدید از موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این 6 ماه، یک ساعت کاهش خواهد داشت که بر این اساس این مدت زمان از ساعت 9 صبح تا 18 خواهد بود.

وی درباره دیگر تصمیمات و زمزمه هایی که مبنی بر حذف برخی تسهیلات مانند تخفیف برای اقشار مختلف در بازدید از موزه ها مطرح می شود و همچنین افزایش قیمت بلیت ورودی موزه ها، بیان کرد: در حال حاضر همه چیز مانند گذشته است و هیچ تغییری در اولویت کاری نیست، مگر اینکه با رویکرد رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چنین مواردی در دستور کار قرار گیرد.

کارگر همچنین درباره تعطیلی موزه ها در دهه نخست محرم، اظهار کرد: براساس بخشنامه ابلاغ شده در سال 94 و با کاهش زمان تعطیلی موزه ها، فقط روزهای تاسوعا و عاشورا موزه ها و بناهای تاریخی، زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعطیل هستند.


tnews.ir