موریس جزیره بهشتی

فرداد پرواز

@val3


موریس جزیره بهشتی

موریس 2،000 کیلومتر (1200 مایل) از ساحل جنوب شرقی ، بین عرض جغرافیایی ° 58 و ° 31 جنوب و طول و عرض جغرافیایی 57 درجه و 18 درجه و 57 درجه و 5 درجه شرقی است. این 65 کیلومتر (40 مایل) طول و 45 کیلومتر (30 مایل) گسترده است. مساحت آن 1،864.8 کیلومتر مربع (720.0 sq mi) است. جزایر اقیانوس هند مجموعه ای بسیاری متنوع از کوچکترین مناطق و یکی از بزرگترین کشورهای جزیره (ماداگاسکار) (Madagascar)است.

@val3

جزیره موریس از لحاظ زمین شناسی نسبتا جوان است که حدود 8 میلیون سال پیش توسط فعالیت آتشفشانی ایجاد شده است. موریس در قسمت جنوب غربی اقیانوس هند واقع در شمال تروپیک کوهستان قرار دارد.

@val3

این جزیره توسط بیش از 150 کیلومتر (100 مایلی) سواحل شنی سفید احاطه شده است و دریاچه ها از دریای آزاد توسط سومین بزرگترین مرجان ها که جزیره را احاطه کرده اند محافظت می شوند. در نزدیکی ساحل موریس ، 49 جزیره گنجانده شده است که بعضی از آنها بعنوان ذخایر طبیعی برای گونه های در معرض خطر استفاده می شوند.

@val3

این جزایر به دلیل فوران های آتشفشانی غول پیکر زیر آب هزاران کیلومتر به سمت شرق قاره آفریقا و ماداگاسکار رخ داده است. آنها دیگر از لحاظ آتشفشانی فعال نیستند و این نقطه اکنون در جزیره رونیون قرار دارد.

@val3

در سال 1507، ملوانان پرتغالی غیرقانونی به جزیره آمدند و پایگاه مهمان را تاسیس کردند. Diogo Ferrandes Pereira، ناوبر دریایی پرتغالی، اولین اروپایی شناخته شده بود . او جزیره "Ilha do Cirne" را نام گذار ی کرد.