موارد اضطراری در روسیه

موارد اضطراری در روسیه

شرایط دشوار و راهکارها

توصیه ها

روسیه نسبت به دیگر کشور های جهان نا امنی و خطر بیشتری ندارد، اما مناطق دور افتاده و حاشیه ایی نیز در این کشور وجود دارد، که چون پاریس و نیویورک نیستند.

2safar

. جیب و کیف پول توریست ها همیشه طعمه ی محبوبی برای سارقان به شمار می رود و برای اجتناب از چنین اتفاقاتی بهتر است ، قوانینی مانند نزدیک نگه داشتن پول و کیف به قلب تان را در همه جا استفاده کنید تا امکان سرقت کیف پولتان را تا حد زیادی کاهش یابد.

2safar

بر اساس قوانین روسیه، پلیس این کشور می تواند جهت بازرسی، افراد را متوقف کند، بنابراین، همراه داشتن مدارک شناسایی، گذرنامه و ویزا امری ضروری به شمار می رود.

2safar

توجه داشته باشید که در روسیه هیچ راننده شخصی و تاکسی شخصی وجود ندارد، بهترین راه برای گرفتن تاکسی استفاده از سرویس های آنلاین و برنامه های تلفن همراه است. مراقب باشید که نوشیدنی های مورد نیازتان را نیز از فروشگاه ها و مراکز خرید تهیه کنید و از خرید نوشیدنی های خیابانی اجتناب کنید.

واکنش های مناسب در شرایط اضطراری

در صورت گم شدن یا سرقت مدارک

2safar

در صورت گم کردن و یا سرقت مدارکاولین کاری که باید انجام دهید تماس و گزارش به ایستگاه پلیس است. دریافت رسید مبنی بر سرقت یا فقدان گذرنامه از پلیس یکی از اقدامات ضروری در چنین شرایطی به شمار می رود. پس از آن باید به سفارت کشور متبوع خود مراجعه و یا تماس بگیرید.که روند اخذ دوباره گذرنامه به سفارت خانه ی کشورتان بستگی دارد. اما برای تاییدیه ی گزارش پلیس مبنی بر سرقت یا گم شدن پاسپورت شما داشتن یک قطعه عکس الزامی است(که می توانید آن را در استدیو های عاکسی یا غرفه های عکس مراکز خرید تهیه کنید).مرحله آخر هم درخواست صدور ویزا است، چرا برای خروج از کشور و دریافت بلیط کشور تان به ویزا احتیاج خواهید داشت.

گم کردن یا سرقت کارت بانکی یا پول نقد

2safar

در صورت گم کردن کارت بانکی، اولین کار مسدود کردن کارت از طریق تماس با سیستم پرداخت بین المللی و یا مراجعه به شعبه بانک، کارت تان خواهد بود. همچنین باید با سفارت یا کنسولگری کشورتان تماس بگیرید، تا آنها بتواند امور مربوط به شرکت بیمه و بانک را انجام دهند، همچنین روند پیدا کردن اسناد را از طریق پلیس دنبال کنند. شما از طریق بیمه ی توریستی می توانید در چنین موقعیت هایی مبالغ مشخصی را دریافت کنید و همچنین پول مورد نیازتان را از طریق خدمات انتقال وجه از دوستان و همراهان بگیرید.

واکنش های مناسب

هنگامی که گم شده اید!

2safar

برای گردشگران احتمال گم کردن مسیر و پیدا نکردن مقصد و موقعیت شان وجود دارد. در روسیه نیز چنین وضعیتی قابل پیش بینی خواهد بود و بهتر است که از قبل تدابیر لازم برای چنین موقعیت هایی را در نظر داشته باشید. اولین توصیه ی برای پیش بینی چنین شرایطی،مراجعه به سفارت و یا کنسولگری کشورتان در هنگام ورود به روسیه و شهر های میزبان جام جهانی 2018 است. شما می توانید شماره های تماس اضطراری با سفارتخانه یا کنسول گری کشورتان را برای راهنمایی و کمک به شما در زمان گم شدن در مناطق مختلف دریافت کنید.

2safar

استفاده از نرم افزار ها و سرویس های GPS و نقشه های شهری آنلاین نیز دیگر وسیله قابل استفاده در هنگام گم شدنو یا گم کردن مسیر است. یکی دیگر از ایده های پیش بینی چنین شرایطی در روسیه، می تواند یادداشت کردن آدرس محل اقامت (هتل و ..) به زبان روسی باشد، که در صورتی که امکان استفاده از گوشی تلفن همراه برای شما ممکن نباشد بتوانید از نوشته ی خود استفاده کنید. مردم محلی و پلیس هم می توانند به یافتن مسیر و آدرس کمک کنند. از دیگر راه هایی که می توانید در مسیر یابی از آن استفاده کنید، نقشه های موجود در ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی است، که در موقعیت یابی و مکان یابی کمک شایانی به شما خواهند کرد.

در بروز اشتباه و ارتکاب تخلف

2safar

در صورت بروز اشتباه و یا ارتکاب تخلف قانونی در روسیه ،که منجر به بازداشت یا بازپرسی شما باشد. اولین اقدام مناسب تماس با سفارت خانه یا کنسولگری کشور تان است. متخصصین و کارشناسان سفارت یا کنسولگری در مورد موقعیت پیش آمده و سوالات احتمالی پلیس اطلاعات لازم را ارائه می دهند و در صورت لزوم برای گرفتن و استخدام وکیل به شما کمک خواهند کرد. توجه داشته باشید که حضور شما بدون مترجم و وکیل اجباری نخواهد بود و شما حق استفاده و همراهی آنها را دارید. در صورت بازداشت، توسط پلیس ، بر اساس قانون امکان تماس تلفنی برای شما وجود دارد و شما باید با شرکت بیمه ی طرف قرار دادتان تماس گرفته و خسارات احتمالی مالی و جسمی (از جمله هزینه های پزشکی را) در نظر داشته باشید.

در صورت نیاز اضطراری به کمک های پزشکی

2safar

در چنین شرایطی مانند دیگر وضعیت های اضطراری، اولین اقدام مناسب تماس با سفارتخانه یا کنسولگری کشور متبوع تان خواهد بود. همچنین می توانید از کارکنان هتل یا محل اقامتتان برای تماس با خدمات اضطراری(112 و 103 ) استفاده کنید، چرا که ممکن است فقط به زبان روسی صحبت کنند. از دیگر اقدامات مناسب در چنین شرایطی تماس با شرکت بیمه طرف قرار داد شماست، البته خدمات اضطراری بدون در نظر گرفتن شهروندی و مدارک موجود رایگان است، اما برای ادامه روند درمان و یا بستری شدن در بیمارستان، به عنوان یک بیمار، به مدارک بیمه نیازمند خواهید بود. همچنین در چنین وضعیت هایی کارکنان بیمارستان را در خصوص هرگونه بیماری، آلرژی و سایر مسایل پزشکی تان مطلع کنید.