مواد غذایی چینی ها و وسایل خوردن غذاهای چینی

فرداد پرواز

درباره مواد غذایی چینی ها و اینکه از چه وسایلی برای خوردن غذا استفاده می کنند؟

غذای چینی در سراسر جهان معروف است، طیف شگفت انگیزی و انواع مواد تشکیل دهنده آن، اگر فقط در رستوران های چینی در خارج از کشور استفاده کرده اید، باید شوکه شده باشید. چینیها غذاهای فوق العاده خوشمزه ای دارند. تمهای غذاهای چینی خیلی متفاوت هستش . نعناعی، شیرین، نمکی، تند، یا ترش می باشد.


دستور العمل پخت و پز چینی

پخت و پز چینی در سراسر جهان مشهور است. غذای چینی دارای سبک خاص آشپزی است. تاکید بر ترکیبات تازه و فصلی است که با حداقل مضطرب و رنگی، بافت و ظرافت زیبا مطابقت دارند.


انواع غذاهای منطقه ای چین

چین را می توان به مناطق مختلف با سبک های متمایز پخت و پز تقسیم کرد. مواد تشکیل دهنده مورد استفاده بر اساس محصولات طبیعی و کشاورزی هر منطقه است.


1. بزرگترین انواع طعم های جهان

آیا می دانستید که غذای چینی دارای 5 عطر و طعم اصلی است. که باید با توجه به طب سنتی چینی - شیرین، ترش، نمکی، تلخ و تند؟

طعم های مختلف در چین متفاوت است. به عنوان مثال، غذاهای سایچوان برای معطر کردن عطر و طعم معروف است، غذاهای هنگ کنگ شیرین و خوش طعم هستند، غذاهای شمال شور است و غذاهای اقلیتی جنوب، ترش است. غذاهای منطقه ای را ببینید.


2. تقسیم غذا در شمال و جنوب چین (گندم / برنج)

در شمال چینی ها هوای سردتر و خشک است که بیشتر تولید گندم است، به این ترتیب ساکنان شمال غربی، دودکش ها، نودل گندم، نوشابه و بیشترین نان را پر می کنند.

در جنوب، چینی ها را با تقریبا هر وعده غذایی (و همچنین انواع مختلفی از میوه و سبزیجات) می خورند و فقط گاهی اوقات گندم می خورند.


3. بیشتر غذاهای چینی در حال حرکت هستند!

توریستها اغلب از غذاهای چینی ها شوکه میشوند. بسیاری از غذاهای چینی باعث می شود که خارجی ها احساس عجیب و غریب و غم انگیز کنند، مانند سگ داغ، حشرات، عقرب ها، مار ها، موش ها، گوش های خوک، سر، پا، قلب، ریه، کبد، کلیه ها، روده ها و خون جوش.


4. مقدار زیادی از سبزیجات

چینی ها از خردن سبزیجات لذت میبرند چون حدود دو برابر فیبرهای غذایی ... باعث می شود که جنبش رودها را افزایش دهد وباعث بالا رفتن تحرک انسانها شود.


5. سبزیجات دیوانه

تنوع محدود به "گوشت" چین نیست ... بسیاری از سبزیجات و میوه چین که قبلا دیده اید یا شنیده اید مانند پوملوها، خیار تلخ، یام های بلند قهوه ای، قارچ های درختی و ده ها تن از گیاهان مانند گیاه غیر قابل انتقال میباشد.


6. مواد غذایی کنسرو شده و تازه چینی

بازارهای مرطوب (که در آن حیوانات زنده و تازه کشت شده و غذاهای تازه برداشت شده به فروش می رسد) در چین زیاد است

همچنین طبق طب چینی طبخ باید در طول فصل غذا خوردن برای مبارزه با بیش از حد یین (آب و هوای سرد) و یانگ (آب و هوای داغ)، خشکی یا رطوبت. به عنوان مثال. تربچه سفید بزرگ (با یانگ بالا) در زمستان بسیار محبوب هستند.


7. چینی ها به چه صورتی غذا میخورند.

چینی ها با چاقو و چنگال،یا به طور سنتی، غذا میخورن، و در کاسهای چینی می خورند. به عنوان چاشنی چیپس در واقع ریز میکنند، تمام مواد غذایی بسیار نرم و یا قبل از پخت و پز به قطعات نیشی خرد شده.


8. چین در یک سال 45 میلیارد جفت چپستیک استفاده می کند.

این یک میانگین نامنظم 2 یا 3 جفت ماه برای نزدیک شدن آن به 1.4 میلیارد جمعیت است. دولت مالیات چاقو یک بار مصرف را کاهش داده است.

چپستیکهای بیشتر (یکبار مصرف) چوب نرم یا بامبو هستند.


9. 12راه پختن یک مدل غذا در چین

مانند میگو جلبک در Forest Gump، راه های زیادی برای پختن غذای چینی وجود دارد. به عنوان مثال، یک ماهی می تواند بخار داده شود، جوشانده شده، سوخاری، سرخ شده سریع، سرخ شده، سرخ شده، برشته شده، سوپ، سوپ مارینیزه شده، ترشی در سرکه، سس سویا یا شیرین و ترش باشد.