هزینه خرید هواپیماهای جدید از کجا تامین می‌شود؟

فرداد پرواز

25 اردیبهشت 1396


به گزارش صدای ایران، : ایرانی ها سالانه 4 تا 5 میلیارد دلار بابت بلیت به ایرلاین های خارجی می پردازند.

صرفه‌جویی یک میلیارد دلاری در سال تنها یکی از مزایا و آثار نوسازی ناوگان هوایی است. به خاطر فرسودگی ناوگان هوایی در سال‌های گذشته فرصت‌های شغلی و درآمدزایی زیادی در صنعت هوایی کشور از دست رفت.

کارشناسان معتقدند ،جایگاه صنعت هوانوردی ایران در منطقه با امضای قرارداد خرید بیش از ۲۰۰ فروند هواپیمای مسافری و افزایش بیش از۵۰ هزار صندلی جدید فرصت‌های اشتغالزایی مستقیم ،را برای بیش از ۲۰ هزار نفر در داخل فراهم می‌کند که علاوه بر اشتغالزایی مستقیم، اشتغالزایی غیرمستقیم مانند خدمات فرودگاهی و گردشگری نیز ایجاد می‌شود.

در حال حاضر ایرانیان سالانه 4 تا 5 میلیارد دلار برای خرید بلیت به شرکت‌های هوایی خارجی می‌پردازند که با خرید هواپیما یک تا 1.2میلیارد دلار از این مبلغ به ایران ایر پرداخت می‌شود.

هم‌اکنون ۲۶۶ هواپیما در ناوگان هوایی مسافری کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱۰ فروند آن غیرفعال است؛ تنها ۱۵۶ فروند هواپیمای فعال با میانگین عمر ۲۳ سال در ناوگان هوایی کشور فعالیت دارد که این هواپیماهای فرسوده و تقریباً غیرفعال هزینه‌های زیادی بر اقتصاد ایران تحمیل کرده و آسیب‌های فراوانی به حمل و نقل ایران وارد کرده بود.

دولت با خرید هواپیماهای جدید علاوه بر نوسازی ناوگان، افزایش اعتبار بین‌المللی به هواپیمایی کشور و تبدیل ایران به یکی از هاب‌های منطقه را دنبال می‌کند. نکته مهم در خرید هواپیماها استفاده از فاینانس خارجی به جای پرداخت مستقیم هزینه با منابع داخلی است که این خریدها را به صرفه کرده است.

اصغر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل در خصوص پرداخت‌ها برای خرید هواپیما گفت: در دولت سابق 330 میلیون دلار برای خرید هواپیماهای دست دوم از محل صندوق توسعه مصوب شده بود که ما اکنون این مبلغ را برای خرید هواپیماهای نو اختصاص می‌دهیم و به غیر از این مبلغ که آن هم مصوب دولت قبل است و چیز عجیب و تازه‌ای نیست و قرار هم نیست هیچ مبلغ دیگری را از منابع صندوق برای خرید هواپیما بپردازیم.


http://tnews.ir