مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت پنجم

مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت پنجم

در این مقال به جای معرفی مقصد های معروف و پر از ازدحام توریستی، نقاطی دنج و کمتر شناخته شده را به شما معرفی می کنیم. جایی که بتوانید از تعطیلات خود در کمال آرامش لذت ببرید و از صف های طولانی و سواحل شلوغ در امان باشید.

سن مارینو

اگر تصور می کنید سن مارینو یکی از مناطق کشور ایتالیا است اشتباه می کنید. در حقیقت سن مارینو یک کشور کوچک مستقل است که درست در وسط اروپا و بین ایتالیا و فرانسه قرار دارد. حتی جایگاهی که این کشور در تاریخ اروپا دارد از ایتالیا و فرانسه نیز سابقه دار تر می باشد. حتی سن مارینو مدعی است که قدیمی ترین کشور جمهوری جهان بوده است.

در سن مارینو می توان تاریخ را نفس کشید، زیبایی معماری را لمس کرد و شکوه کوه های اروپا را بدور از هیاهو دید. شهر های اطراف سن مارینو مانند رم، مونیخ و پراگ اگر چه مقصد های خیلی معروف تری برای سفر هستند، اما سن مارینو چیزی دارد که هیچ کدام آن شهر ها ندارند: دوری از شلوغی و آرامش.

2safar

کوه های آند، آرژانتین

اگر دوست دارید به آرژانتین سفر کنید و در عین حال علاقه ای به رقصیدن تانگو در کلاب های شلوغ شبانه ی بوئینس آیرس ندارید، چرا کوه های آند را برای بازدید انتخاب نمی کنید؟در این کوهستان شما می توانید از طبیعت و فرهنگ رنگارنگ آرژانتین بدون هیچ سر وصدا، شلوغی و استرسی نهایت لذت را ببرید. به لحاظ زیبایی طبیعی کوهستان آند توصیف ناپذیر است و سرنوشت قهرمانان داستان های آمریکای جنوبی را در ذهن تداعی می کند.

2safar

جزیره ی نیمه ی ماه، قطب جنوب

هر چه به انتهای لیست مقصد های دنج و خلوت سفر می رسیم به سمت انتهای کره ی زمین نیز نزدیک تر می شویم. اکنون نوبت معرفی جزیره ای در قطب جنوب است. جایی که نه از وایفای خبری هست، نه مراکز خرید و نه حتی اتومبیل های مدرن. تنها هم صحبت های شما در این جزیره پنگوئن ها خواهند بود. نظرتان چیست؟

جزیره ی نیمه ی ماه یکی از بهترین مقصد ها در قطب جنوب است. جایی که می توان اردو زد، در خط ساحلی به گردش پرداخت و زندگی در لبه ی دنیا را تجربه کرد.

2safar

نارو، جنوب اقیانوس آرام

اگر قصد دارید از تمام دنیا برای مدتی کوتاه مرخصی بگیرید، به عالمی سحر آمیز سفر کنید و بعد از بازگشت نیز آن آدم سابق نباشید جایی بهتر از نارو پیدا نخواهید کرد. نارو در گذشته جزیره ی خوشبختی نامیده می شد. شاید هنوز هم بتوان به آن چنین لقبی داد. این جزیره زیبایی غریبی دارد و از سایر جزایر اطراف بسیار دور است. نزدیک ترین جزیره به نارو سیصد کیلومتر با آن فاصله دارد. انزوای خوشایند این جزیره برای افرادی که می خواهند یک هفته از همه ی دنیا، اتفاقات و آدم هایش دور باشند بسیار مطلوب است.

ما دنج ترین مقصد ها را برای سفر معرفی کردیم. فقط مراقب باشید وقتی از دنیا دلزده اید و می خواهید به یک چنین مرخصی ای بروید عامل آن دلزدگی خودتان نباشید چون در این صورت بهترین مقصد ها نیز کمکی به شما نخواهند کرد. خود شما به همراهتان به سفر می آید و آرامش را از شما می گیرد!

2safar