مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت دوم

مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت دوم

در این مقال به جای معرفی مقصد های معروف و پر از ازدحام توریستی، نقاطی دنج و کمتر شناخته شده را به شما معرفی می کنیم. جایی که بتوانید از تعطیلات خود در کمال آرامش لذت ببرید و از صف های طولانی و سواحل شلوغ در امان باشید.

جزیره ی بارا Barra Island، اسکاتلند

خودتان را تصور کنید که در هوای نسبتاً سرد در ساحلی دنج و رؤیایی کنار آتش نشسته اید و غرق در زیبایی طبیعی اطرافتانتان هستید. اگر عاشق چنین تصویری شده اید این جزیره در اسکاتلند برایتان ایده آل است. سفر به جزیره ی بارا مانند قدم گذاشتن در سرزمین پریان و پادشاهان قدیم است. فضایی مه آلود و سنتی که پر از از قصر های قدیمی، مجسمه های عهد عتیق و مردم محلی مهربانی است که در دهکده ای آرام و به دور از هیاهو زندگی می کنند. مردمی که از توریست ها دلزده نیستند ودر واقع از آن ها استقبال می کنند. چه بسا به خانه هایشان برای صرف یک فنجان چای دعوت شوید.

2safar

جزیره ی کوکوس Cocos Island ، کاستا ریکا

جزیره ی کوکوس از سرزمین اصلی کاستاریکا دور است و پارک ملی کاستا ریکا را در خود جای داده است. مقامات این کشور برای حفاظت از این پارک ملی اقامت در نزدیک آن را برای مردم ممنوع کرده اند و فقط کارمندان پارک در این محدوده زنگی می کنند. به همین دلیل فضای این جزیره بسیار آرامش بخش و خلوت است. پارک ملی واقع در جزیره نیز تضمینی برای برخوردای کامل از زیبایی طبیعت و حیات وحش است. حیواناتی چون مانتا، دلفین، وال، کوسه در این پارک ملی محافظت می شوند.

2safar

وادوز Vaduz ، لیختن اشتاین

لیختن اشتاین در میان کم بازدید کننده ترین کشور های اروپا مقام دوم را دارد. این کشور بسیار کوچک است و عملاً می توانید کل کشور را برای 70 هزار دلار در یک شب اجاره کنید! حتی فکرش هم جالب است که یک کشور به طور کامل در اختیار شما باشد. جمعیت لیختن اشتاین خیلی کم است و از هر نظر این کشور مینیاتوری می باشد. کمتر کسی به این سرزمین کوچک در کنار آلمان اهمیت نمی دهد اما مسافران هوشمند از لیختن اشتاین غافل نمی شوند زیرا می دانند این کشور علیرغم کوچکی اش نکات مثبت متعددی دارد. طبیعت زیبای این کشور شبیه به آلمان و در عین حال مثل آلمان شلوغ و پر ازدحام نیست، پس می تواند یکی از مقصد های دنج سفر باشد.

2safar

لاپلند Lapland، فنلاند

این شهر برای یک سفر تابستانی عالی است چون می توانید شفق قطبی را در این محل تماشا کنید که تجربه ای بی نظیر است. به علاوه این امکان را دارید که از 24 ساعت نور خورشید در روز برخوردار شوید و در عین حال از هوا خنک و بسیار مطبوع لذت ببرید. شاید فکر کنید با این همه محسنات این شهر بسیار شلوغ است اما اینطور نیست. لاپلند به شکل خوشایندی ناشناخته مانده است و در سرزمین اسکاندیناوی یک جواهر ناب به شما می رود. حیات وحش این منطقه نفسگیر است و مردم بومی بسیار دوستانه و مهربان هستند. لاپلند به خصوص افراد درونگرا ایده آل است. اگر چه بهترین فصل برای بازدید از این شهر تابستان است اما در فصل زمستان نیز سورتمه سواری لذت خاص خود را دارد و طبیعت در آرامشی بی انتها غرق می شود.

2safar