مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت سوم

مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت سوم

در این مقال به جای معرفی مقصد های معروف و پر از ازدحام توریستی، نقاطی دنج و کمتر شناخته شده را به شما معرفی می کنیم. جایی که بتوانید از تعطیلات خود در کمال آرامش لذت ببرید و از صف های طولانی و سواحل شلوغ در امان باشید.

موتیان یو، چین

چین پر جمعیت ترین کشور جهان است اما خوشبختانه این جمعیت یک و نیم میلیاردی در کشوری پهناور زندگی می کنند و هنوز نقاطی از این سرزمین را دنج و خلوت باقی گذاشته اند. مثلاً بخش هایی از دیوار چین در مناطق روستایی و دور از هیاهو قرار دارد و شما مجبور نیستید برای تماشای این شگفتی بزرگ حتماً به شلوغ ترین و محبوب ترین بخش دیوار بروید. موتیان یو یکی از شهر هایی است که برای تجربه ی چین به شما پیشنهاد می کنیم. این شهر به شکل مطلوبی از ازدحام جمعیت و هیاهو به دور است و زیبایی دلچسب و تأثیر گذاری دارد. بخشی از دیوار چین در اطراف این شهر وجود دارد که خود به تنهایی یکی از بهترین موزه های جهان برای مشاهده ی تاریخ باستان محسوب می شود.

2safar

جزیره ی نِویس، کارائیب

وقتی عکس های جزایر کارائیب را در اینترنت تماشا می کنید به این نتیجه می رسید که این جزایر بهشت مسلم روی زمین هستند. دریای زمردین، سواحل بسیار سفید و درختان نخلی که در امتداد ساحل به چشممی خورند تصویری کارت پستالی در ذهن تداعی می کنند. با این وجود وقتی به این جزایر سفر می کنید متوجه می شوید واقعیت با عکس تفاوت زیادی دارد. اگر چه دریای شفاف و سواحل سفید و نخل ها واقعی هستند اما جمعیت وشلوغی نمی گذارد از آن ها لذت چندانی ببرید. در حقیقت به سختی می توانید در فصل اوج سفر در این منطقه نقطه ای دنج پیدا کنید. با این حال ما جزیره ای خلوت را به شما پیشنهاد می کنیم که واقعاً شبیه به عکس هایش است. برای سفر به این جزیره باید در ساحل سنت کیتز سوار قایق شوید. شاید در وهله ی اول این جزیره به نظرتان دور افتاده برسد اما خیلی زود عاشق آرامش و زیبایی طبیعی آن خواهید شد.

2safar

هلا، ایسلند

ایسلند کشوری فوق العاده زیبا و کم جعیت است و به طور کلی مقصدی دنج برای سفر محسوب می شود اما حتی در این کشور نیز نقاطی دنج تر وجود دارد که برای سفر عالی هستند. بیشتر مردم صرفاً پایتخت این کشور ریکجاویک می شناسند و از سایر نقاط مانند شهر هلا غافل مانده اند. هلا روزگاری یکی از محبوب ترین نقاط توریستی ایسلند بود اما در حال حاضر خلوت تر و آرام تر شده است و در عین حال، تمام زیبایی هایش مانند سابق دست نخورده است. در هلا هتل های بسیار لوکسی وجود دارند و آبتنی در استخر آب گرم این شهر در زیر نور ستارگان تجربه ای بی نظیر است.

2safar

کلونی، فرانسه

پاریس شلوغ و پر ازدحام را فراموش کنید و از نقاط ناب تر و آرام تر فرانسه لذت ببرید. یکی از این نقاط رمانتیک و سرشار از حس آزادی و آرامش کلونی است، شهری دوست داشتنی، تمیز، تاریخی و زیبا. در این شهر می توانید طعم انواع پنیر های فرانسوی را امتحان کنید، با مردم محلی آشنا شوید و فرهنگ این کشور را از نزدیک لمس کنید.

2safar