مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت چهارم

مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت چهارم

در این مقاله به جای معرفی مقصد های معروف و پر از ازدحام توریستی، نقاطی دنج و کمتر شناخته شده را به شما معرفی می کنیم. جایی که بتوانید از تعطیلات خود در کمال آرامش لذت ببرید و از صف های طولانی و سواحل شلوغ در امان باشید.

پونترسینا Pontresina، سوئیس

اگر همیشه آرزوی دیدن کوه آلپ را داشته اید و در عین حال از شلوغی و ازدحام شهر هایی چون ژنو گریزانید، پونترسینا یک مقصد عالی برای شما است. این شهر سوئیسی در تمام ایام سال از زیبایی می درخشد. در فصل زمستان پونترسینا تبدیل به بهشت اسکی بازانی می شود که از سرتاسر دنیا به سوئیس سفر می کنند تا در ارتفاعات کوه آلپ به اسکی بپردازند. در فصل تابستان اگر چه شهر خلوت تر است اما سبزی و طراوت طبیعت همچنان چشم نواز است و گل های وحشی دامنه ی کوه را می پوشانند. در ضمن از آن جا که تابستان فصل خلوت سفری در این شهر است می توانید هتل هایی با قیمت مناسب پیدا کنید. در یک کلام پونترسینا یک شهر زیبا، آرام و بی همتا در قاره ی اروپا است که سفر به آن قویاً توصیه می شود.

2safar

شروپ شایر، انگلستان

اگر می خواهید به دنیای جادویی هری پاتر سفر کنید بدون آن که مجبور باشید از ایستگاه کینگز کراس لندن بگذرید به شروپ شایر سر بزنید. این شهر ییلاقی در انگلیس آرامش غریبی دارد و درست شبیه به لوکیشن فیلم های کلاسیک است. با وجودی که اراضی این شهر املاک خصوصی ویلایی هستند، اما بازدید کنندگان اجازه دارند وارد باغ ها شوند و از زیبایی بی نظیر این منطقه از انگلستان نهایت لذت را ببرند. پس از سفر به این شهر تازه متوجه می شوید چه زندگی پر استرسی تا به امروز داشته اید و اینکه آرامش واقعی به چه معنا است.

2safar

فلات نمک ماکگادیک گادی، بوتساوانا

فلات نمک واقع در بوتساوانا (کشوری در جنوب آفریقا) یکی از بزرگ ترین فلات های کره زمین است و سکوت و آرامشی بسیار دوست داشتنی دارد. این فلات در گذشته یک دریاچه ی بزرگ بوده که خشک شده است. از آن جا که سرتاسر آن با نمک پوشانده شده درخشش سفید نمک زیر نور خورشید جذابیتی عجیب دارد. گویا در سرزمینی تخیلی حضور دارید یا پا به دنیای جدیدی گذاشته اید. علاوه بر زیبایی و سکوت این فلات، شما شانس این را نیز خواهید داشت که حیات وحش استثنائی این منطقه را نیز از نزیک ببنید.

2safar

جزیره ی ایستر، پرو

جزیره ی ایستر که بخشی از خاک پرو به شمار می رود در اقیانوس آرام قرار دارد و به خاطر مجسمه های غول پیکر و همچنین هنر بومی اش در آمریکای جنوبی مشهور است. اما بدون شک این جزیره چیزی فراتر از آثار هنری برای عرضه به شما دارد. این جزیره اگر شناخته شده است اما توریست های کمی سالانه از آن دیدن می کنند زیرا از خاک اصلی پرو فاصله ی زیادی دارد و خیلی دور افتاده به نظر می رسد. با این وجود برای جستجوگران آرامش جزیره ی ایستر مقصدی دلخواه و پر جاذبه است. به خصوص غواصی در آب های اطراف جزیره می تواند یک ماجراجویی همه جانبه باشد.

2safar