مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت اول

مقصد های دنج و خلوت برای سفر - قسمت اول

اگر از شلوغی و ازدحام جمعیت در بسیاری از شهر های توریستی دنیا خسته شده اید حق دارید. مردم زیادی مانند شما از این همه شلوغی دلزده هستند. شما مسافتی طولانی را طی نمی کنید تا همان سر و صدای همیشگی را بشنوید و تمام مدت نگران حفظ حریم خصوصی شان باشید. با این وجود از سفر روگردان نشوید! در این جهان پهناور هنوز نقاط دنج بسیاری وجود دارد که می توانید تطیلاتی سرشار از آرامش و دور از هیاهو را در آن ها تجربه کنید.

در این مقال به جای معرفی مقصد های معروف و پر از ازدحام توریستی، نقاطی دنج و کمتر شناخته شده را به شما معرفی می کنیم. جایی که بتوانید از تعطیلات خود در کمال آرامش لذت ببرید و از صف های طولانی و سواحل شلوغ در امان باشید.

2safar

جزیره ی ماجورو Majuro ، میکرونزی

ماجورو یک جزیره ی مرجانی بزرگ است که در کشور میکرونزی در قاره ی اقیانوسیه واقع شده است. تنوع حیات وحش این جزیره باور نکردنی است. شما با موجودات دریایی زیبا و ماهیان رنگارنگ شنا خواهید کرد و از شفافیت آب و زیبایی اطرافتان شگفت زده خواهید شد. میکرونزی به راستی یک مقصد ناب است که هنوز با انبوه توریست ها اشغال نشده و دنج باقی مانده است. البته ممکن است این جزیره کمی زیادی دنج باشد و در وهله ی اول حس کنید بیش از حد مطلوبتان از دنیا دور هستید، اما برای آن هایی که می خواهند به یک مرخصی واقعی بروند مقصدی ایده آل است. در ضمن علیرغم دور افتاده بودن، امکانات اقامتی این جزیره مناسب است و هیچ کس جز تعدادی از مردم محلی خوشرو مزاحم تعطیلات شما نخواهد شد.

2safar

چیتراکوت Chitrakoot ، هند

وقتی به هند فکر می کنیم نا خودآگاه یاد جمعیت و شلوغی می افتیم. تصاویر قطار هایی که تا روی سقفشان مسافر نشسته است یا رودخانه هایی که در وجب به وجبش آدم ها شنا می کنند بخشی از ذهنیت ما از کشور هند هستند. اما نباید فراموش کنیم این کشور بسیار پهناور است و نقاط دنجی نیز دارد که می شود بدور از هیاهو در آن ها به استراحت و تفریح پرداخت. یکی از این نقاط چیتراکوت است که شهری مقدس برای پیروان دین هندو به شما می رود. این شهر در جوار رود معروف گنگ قرار دارد و از فرهنگ غنی و تاریخی سرزمین هند بی نصیب نمانده است. خود مردم هند نیز برای تجربه ی تعطیلات آرام و دور از شلوغی چیتراکوت را انتخاب می کنند. چشم انداز شهر از نظر زیبایی نفسگیر است و به نظر می رسد این شهر یکی از ناب ترین نقاط دنیا برای الهام های هنری، معنوی و شاعرانه باشد.

2safar

هوار Hvar ، کرواسی

کرواسی در سال های اخیر به یکی از نقاط محبوب گردشگری دنیا مبدل شده است. جایگاه این کشور در جوار دریای مدیترانه و قاره ی اروپا و در عین حال ارزانی نسبی آن در مقایسه با کشور های اروپای غربی از دلایل عمده ی این محبوبیت هستند. کرواسی در سال های گذشته خود به کلی مقصدی دنج محسوب می شد اما امروزه دیگر نمی توان چنین خصوصیتی را برای این کشور قائل شد. با این حال هنوز نقاطی در کرواسی از هجوم توریست ها در امان مانده اند که یکی از آن ها جزیره ی هوار است. این جزیره ی کوچک در وسط دریای آدریاتیک قرار دارد و گویی برای گرفتن عکس های رؤیایی خلق شده است. جدا از زیبایی طبیعی، دیوار سنگی تاریخی و کلیساهای عصر رنسانس در این جزیره سفر شما را به لحاظ فرهنگی نیز غنی می کنند.

2safar