مقایسه ی سفر در دنیای امروز و گذشته، چه تغییرات منفی و مثبتی ایجاد شده است؟ - قسمت دوم

مقایسه ی سفر در دنیای امروز و گذشته، چه تغییرات منفی و مثبتی ایجاد شده است؟ - قسمت دوم

در این مقاله به تغییرات مثبت و منفی سفر در طول زمان می پردازیم. به نظر شما چگونه می توان با تغییرات منفی مقابله کرد و از تغییرات مثبت بیشترین استفاده را برد؟

تغییر مثبت: پرواز ارزان تر شده است.

در طول دوران طلایی پرواز در پنجاه سال قبل، سفر با هواپیما فقط مخصوص قشر ثروتمند بود. مردم عادی به ندرت قادر بودند از عهده ی هزینه های پرواز بر بیایند، در حالی که امروزه قشر متوسط در اکثر نقاط دنیا می توانند با هواپیما پرواز کنند. پرواز های چارتر بلیط هایی با قیمت ارزان تر عرضه می کنند، تعداد پرواز ها زیاد شده است و قیمت بلیط های هواپیما پایین آمده است. همچنین با افزایش رقابت میان ایرلاین های مختلف آفر ها و پروموشن های متعددی توسط این ایرلاین ها ارائه می شود که قیمت تمام شده ی بلیط هواپیما را برای مسافران پایین می آورد. حتی گاهی سفر با هواپیما به صرفه تر از سفر های زمینی در می آید و در نتیجه می توان گفت سفر به طور کلی آسان تر و ارزان تر از گذشته است.

2safar

تغییر منفی: مردم تمام زندگی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.

اگر چه شبکه های اجتماعی محاسن متعددی در دنیای امروز دارند، اما مردم را از لذت های واقعی زندگی دور کرده اند. بسیاری از افراد در سفر فقط به فکر این هستند که چگونه عکس های زیبایی بگیرند و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. به نظر می رسد در گذشته که اینترنت و شبکه های اجتماعی باب نبود مردم لذت بیشتری از سفر های خود می بردند و خود را وادار نمی کردند که صرفاً به خاطر با کلاس به نظر رسیدن در عکس ها به مکان های خاصی بروند یا کار های خاصی را انجام دهند که در دل علاقه ی چندانی به آن ها ندارند.

2safar

تغییر مثبت: امکانات اقامتی خیلی بیشتر از گذشته است.

در گذشته تعداد هتل ها و مسافر خانه ها محدود بود و در نتیجه مسافران حق انتخاب کمتری داشتند. امروزه گزینه های اقامتی بسیار گسترده تر شده اند. همچنین سرویس هایی چون Airbnb و Homeaway (اقامت در خانه ی میزبان) در دهه های اخیر به وجود آمده اند و امکان اقامت ارزان و حتی رایگان در سفر را فراهم کرده اند. تعداد هتل ها نیز بسیار بیشتر از گذشته است و فضای رقابتی تری به وجود آمده است. امروزه امکان اقامت در هتلی با کیفیت و سطح بالا با قیمت مناسب برای مسافران فراهم است، زیرا سایت های واسطه ی متعددی به وجود آمده اند که آفر های ویژه ای برای اقامت در هتل های خوب ارائه می دهند.

2safar

تغییر منفی: اماکن توریستی خیلی شلوغ تر از گذشته هستند.

با ارزن تر شدن قیمت بلیط هواپیما و هزینه ی اقامت در هتل، مردم بیشتری امروزه سفر می کنند و در نتیجه اماکن توریستی شلوغ تر از گذشته هستند. شما دیگر نمی توانید شهر هایی مانند پاریس یا ونیز را آنگونه که مردم در گذشته می دیدند ببینید. همیشه در بک گراند دید شما مردم دیگر حضور دارند و شلوغی و ازدحام جمعیت در همه جا به چشم می خورد.

2safar