مقایسه ی سفر در دنیای امروز و گذشته، چه تغییرات منفی و مثبتی ایجاد شده است؟ - قسمت سوم

مقایسه ی سفر در دنیای امروز و گذشته، چه تغییرات منفی و مثبتی ایجاد شده است؟ - قسمت سوم

در این مقاله به تغییرات مثبت و منفی سفر در طول زمان می پردازیم. به نظر شما چگونه می توان با تغییرات منفی مقابله کرد و از تغییرات مثبت بیشترین استفاده را برد؟

تغییر مثبت: فرودگاه ها پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند.

اگر چه اغلب ما از شلوغی فرودگاه ها شاکی هستیم اما اگر به این فکر کنیم که فرودگاه ها در گذشته هرگز از چنین امکانات پیشرفته ای برخوردار نبوده اند و حضور در آن ها خیلی کسل کننده تر از امروز بوده است شاید حس قدردانی بیشتری داشته باشیم. امروزه فرودگاه های مدرن در شهر های بزرگ دنیا جذابیت یک شهر را دارند و از امکاناتی فوق العاده بر خوردار هستند. هر چه تعداد مسافران بیشتر شده و هواپیما ها پیشرفته تر شده اند، فرودگاه ها نیز امکانات خود را بالا برده اند. حتی اگر پروازتان تأخیر داشته باشد و یا برای یک کانکشن طولانی در فرودگاهی حضور داشته باشید، خیلی کمتر از گذشته کسل می شوید و راه های زیادی برای سرگرمی و لذت بردن از حضور در فرودگاه وجود دارد.

2safar

تغییر منفی: کنترل امنیتی در فرودگاه ها مفصل تر، استرس زا تر و وقت گیر تر شده است.

جامعه ی امروز بابت امنیت بالای پرواز مدیون مسئولان کنترل امنیتی است، اما روز به روز این کنترل ها سختگیرانه تر شده و صف های کنترل امنیتی طولانی تر شده اند. علاوه بر شلوغی و وقت گیر بودن، استرس مسافران نیز در گیت کنترل امنیتی بیشتر شده است. آن ها نگران باز شدن وسایل خود یا گم شدن وسیله ای در آن شلوغی هستند و این تغییری منفی در سفر های هوایی امروزی نسبت به گذشته است.

2safar

تغییر مثبت: سرگرمی های زیادی در طول پرواز به وجود دارد.

در گذشته مانیتوری در هواپیما برای تماشای فیلم وجود نداشت. وجود وایفای نیز در طول پرواز تا همین سال های اخیر غیر قابل تصور بود و در نبود تکنولوژی های دیگری چون موبایل و تبلت، پرواز های طولانی بسیار خسته کننده بودند. مسافران در گذشته برای سرگرم کردن خود فقط متکی به خواندن کتاب و بر قراری روابط اجتماعی با مسافران اطراف خود بودند. امروزه در حالی که سرگرمی های قدیمی نیز هنوز امکان پذیر هستند، لیست تفریحاتی که می توان در پرواز داشت روز به روز بیشتر شده و پرواز های طولانی خیلی مفرح تر از گذشته هستند.

2safar

تغییر منفی: کلاهبرداری و دزدی در مقصد های مختلف بیشتر از گذشته است.

صنعت توریسم در دهه های گذشته پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و دوشادوش این افزایش تعداد توریست، دزدان و کلاهبرداران نیز تعدادشان بیشتر شده و روش های پیشرفته تری برای کلاهبرداری از توریست ها باب شده اند. توریست های امروزی باید خیلی بیشتر از قبل حواسشان جمع باشد و راه های اجتناب از کلاهبرداری را بدانند. آن ها ناچارند مراقب جیب بری، خرید بلیط های تقلبی، راهنماهای تور دروغین، رانندگان تاکسی متخلف و غیره باشند. حتی امروزه جرایم اینترنتی نیز در دنیای توریسم بسیار رایج است و باید خیلی بیشتر از گذشته هوشیار بود.

2safar