مقایسه ی سفر در دنیای امروز و گذشته، چه تغییرات منفی و مثبتی ایجاد شده است؟ - قسمت چهارم

مقایسه ی سفر در دنیای امروز و گذشته، چه تغییرات منفی و مثبتی ایجاد شده است؟ - قسمت چهارم

در این مقاله به تغییرات مثبت و منفی سفر در طول زمان می پردازیم. به نظر شما چگونه می توان با تغییرات منفی مقابله کرد و از تغییرات مثبت بیشترین استفاده را برد؟

تغییر مثبت: اطلاعات زیادی در مورد مقصد های مختلف وجود دارد که انتخاب را آسان می سازد.

ما امروزه طوری با اینترنت خو گرفته ایم که به سختی می توانیم زندگی را پیش از ظهور تکنولوژی تصور کنیم. اینترنت امکانات زیادی در اختیار ما قرار داده که یکی از آن ها دسترسی به بانک اطلاعاتی نا محدودی در مورد هر چه بخواهیم است. با کمک ریویو ها و نظرات کاربران در سایت های مختلف شما حتی در مورد انتخاب یک رستوران یا مرکز خرید می توانید با خیال راحت و دانستن نکات منفی و مثبت تصمیم بگیرید. انتخاب های مهم تر مانند هتل و ایرلاین یا مقصد که دیگر جای خود را دارند. امروزه همچنین با امکان دسترسی به اینترنت بر روی تلفن همراه شما بانک اطلاعاتی خود را همه جا در دسترس خواهید داشت و تصمیماتی آگاهانه تر نسبت به گذشته می گیرید.

2safar

تغییر منفی: شبکه های اجتماعی و سایت ها گاهی اطلاعات غلط انداز می دهند.

در راستای نکته ی مثبتی که درباره ی اینترنت اشاره کردیم، یک نکته ی منفی مهم نیز وجود دارد. بمباران اطلاعاتی ما در عصر حاضر همیشه مثبت نیست. صنعت تبلیغات رشدی قابل توجه داشته است و این تبلیغات با زندگی روزمره ی ما گره خورده اند. امکان ندارد پیج اینستاگرام یا صفحه ی فیس بوک خود را باز کنید و با چند آگهی در مورد چیز هایی که قبلاً در گوگل سرچ کرده اید مواجه نشوید. به علاوه بلاگر ها و اینفلوئنسر در دنیای امروز برای تبلیغات خود پول زیادی می گیرند و بیشتر به فکر جیب خود هستند تا دادن اطلاعات درست به مخاطب. در چنین شرایطی تشخیص اینکه شما تصمیمی را خودتان آگاهانه می گیرید یا تحت تأثیر بزرگ نمایی های تبلیغاتی قرار دارید دشوار است. خیلی پیش می آید که مردم گول تبلیغات را می خورند و به سفر هایی می روند که بعداً پشیمان می شوند و می فهمند پول خود را دور ریخته اند.

2safar

تغییر مثبت: سفر به تنهایی تبدیل به یک امر عادی و نرمال شده است.

همواره در طول تاریخ مردمی وجود داشتند که تنها سفر می کردند و سفرِ تنها مربوط به زمان حال نمی شود، اما تعداد چنین سفر هایی در طول زمان افزایش قابل ملاحظه ای داشته است. مثلاً سفر یک خانم تنها چیزی نبوده که در گذشته زیاد شاهدش باشیم. امروزه خانم ها، جوان و پیر، به تنهایی سفر می کنند و بدون دغدغه دنیا را می بینند و لذت می برند.

2safar

تغییر منفی: اماکن تاریخی رو به فرسودگی و ویرانی است.

متأسفانه سال به سال جاذبه های تاریخی دنیا بیشتر در معرض نابودی قرار می گیرند. یک دلیلیش همان گذشت زمان است که تأثیری غیر قابل جبران دارد. دلیل دیگرش آسیب هایی است که خواسته و نا خواسته به دست بشر انجام می شود. گسترش سفر و تعداد توریست ها نیز موجب شده این آسیب رسانی به آثار تاریخی در دهه های اخیر تشدید شود. این یکی از غم انگیز ترین تغییراتی است که در دنیای توریسم شاهدش هستیم.

2safar