مقایسه ی سفر در دنیای امروز و گذشته،چه تغییرات منفی و مثبتی ایجادشده است؟ - قسمت اول

مقایسه ی سفر در دنیای امروز و گذشته، چه تغییرات منفی و مثبتی ایجاد شده است؟ - قسمت اول

سفر همیشه در طول تاریخ محبوب بوده است. چرا نباشد؟ بشر کنجکاو و ماجراجو همیشه دوست داشته نقاط مختلف و جدید جهان را ببیند و تجربه های تازه ای کسب کند. دیدن مکان های جدید، آشنایی با آدم ها و فرهنگ های متفاوت و امتحان غذاهای تازه همه و همه جذاب هستند.

در طول زمان تجربه ی سفر تفاوت های زیادی کرده است و از بعضی جهات بهتر و بعضی جهات بدتر شده است. در این مقاله به تغییرات مثبت و منفی سفر در طول زمان می پردازیم. به نظر شما چگونه می توان با تغییرات منفی مقابله کرد و از تغییرات مثبت بیشترین استفاده را برد؟

تغییر منفی: پرواز به اندازه ی گذشته جذاب نیست.

آن روز هایی که هواپیما ها پر از آقایان کت و شلوار پوش و خانم های شیک و پوشیده در لباس های رسمی بود مدت هاست که به تاریخ پیوسته اند. در دهه های 1950 و 1960 میلادی سفر با هواپیما تجربه ای لوکس محسوب می شد. مردم قبل از سفر هیجان زیادی داشتند و لذت تمام و کمالی از پروازشان می بردند. آن ها بهترین لباس هایشان را قبل از پرواز می پوشیدند و هر کسی از نگاه کردن به مسافران نشسته در هواپیما و مشاهده ی آن همه شیکی کیف می کرد.

در دنیای امروز سفر با هواپیما یک امر عادی برای بیشتر مردم است. مردم نسبت به سفر های هوایی بی تفاوت هستند و حتی بسیاری از آن ها علاقه ای به آن ندارند و فقط تحملش می کنند. در ضمن مردم ترجیح می دهند لباس های راحت و غیر رسمی در هواپیما بپوشند و اغلب مسافران با شلوار ورزشی یا صندل سوار هواپیما می شوند.

2safar

تغییر مثبت: گوگل مپ همه چیز را آسان کرده است.

برای اغلب ما پیش آمده است که هنگام استفاده از گوگل مپ از خود می پرسیم قبل از پیشرفت تکنولوژی مردم چگونه مسیر خود را پیدا می کردند؟ اکنون و در سال 2019 که ما حضور داریم در یک شهر و کشور غریبه به راحتی می توان رانندگی کرد، مسیر ها را به آسانی از روی نقشه ی گوگل دید و بدون کمترین درد سری به مقصد رسید.

در گذشته مردم از نقشه ی کاغذی استفاده می کردند که مشکلات فراوانی داشت. بزرگ ترین مشکلش وقت گیر بودن پیدا کردن مسیر از روی نقشه بود. گم شدن در گذشته خیلی متداول تر از امروز بود، اما حالا اگر با گوگل مپ گم شوید شاهکار است.

2safar

تغییر منفی: مردم حتی در طول سفر نیز سرشان در گوشی موبایل است.

تکنولوژی جنبه های مثبت و منفی زیادی دارد اما در اینکه باعث شده اغلب مردم از دنیای حقیقی فاصله بگیرند و غرق در دنیای مجازی شوند شکی نیست. شما سفر می کنید که زیبایی ها و شگفتی های دنیا را ببینید و هزینه ی زیادی از این بابت متحمل می شوید. اما هر دقیقه ای که سرتان در گوشی تان است خود را از تجربه ی سفر و لذت آن محروم می سازید. در گذشته اوضاع به این صورت نبود و مردم بیشتر در دنیای واقعی و زمان حال حضور داشتند. گرفتن عکس و فیلم خیلی محدود تر از امروز بود و در نتیجه سفر ها از کیفیت بالا تری برخوردار بودند.

2safar