مقام سفارت ایتالیا در تهران: ایران قابلیت زیادی برای حضور در بازارهای فرهنگی بین المللی دارد

فرداد پرواز

07خرداد 1396


قائم مقام بخش توسعه بازرگانی سفارت ایتالیا در تهران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از قابلیت های فراوانی برای حضور فعال در بازارهای فرهنگی بین المللی برخوردار است.

بهبود سریع روابط همه جانبه میان تهران - رم و حضور هیات های متعدد سیاسی و اقتصادی و به ویژه هیات 32 نفره فرهنگی کشور ایتالیا در تهران در قالب مهمانان ویژه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران،

تونی کرادینی:من به عنوان یکی از مسئولان بخش بازرگانی سفارت ایتالیا می توانم درباره بازار فرهنگی نظر بدهم و اینکه جمهوری اسلامی ایران می تواند در بازار فرهنگی بین المللی حضور داشته باشد.

به نظر من بازار ایران، بازار خیلی خوبی است و می تواند خیلی پیشرفت کند و پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در ایران برای ما خیلی جذاب است و بسیار علاقه مندیم که رابطه بین ایران و ایتالیا در آینده، نزدیکتر و هرچه بهتر بشود.

برای ما اهمیت زیادی دارد که جمهوری اسلامی ایران قانون جدیدی در زمینه 'کپی رایت' ایجاد و وضع کند تا رابطه درست و خوبی بین ناشران خارجی و ایرانی برقرار بشود.

این نکته خیلی مهمی است و البته می دانیم طول می کشد تا به این نتیجه برسیم ولی سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حتما می تواند در موضوع کپی رایت نقطه آغاز مناسبی باشد.


www.irna.ir